• Cytatów używajcie tylko jeżeli jest to potrzebne! Jeżeli chcecie komuś odpisać używajcie @ z nazwą użytkownika.

Zabieg obrzezania i korekta krótkiego wędzidełka

Tycuś

New member
Witam jestem po zabiegu obrzezania metoda staplera i korekcie wędzidełka laserem. 2 dzień po zabiegu, jestem zadowolony doktor odrazu po zabiegu stwierdził ze koronką która obszywa zamknęła się wzorowo, nie bylo żadnego krwawienia, gdyby nie korekcja wędzidełka laserowa obyło by się bez krwiaków
 

Trolo

Well-known member
Super. Jak masz możliwość to zostaw jakieś zdjęcia dla potomnych. Najlepiej jeszcze jak się całkiem zagoi, żeby można zobaczyć jak wygląda danym zabiegu, żeby pomóc innym z decyzją w przypadku obrzezania.
 

Tycuś

New member
Tak wygląda po miesiącu od zabiegu wydaje mi się, że wszystko jest okej u lekarza nie byłem niestety bo pracuje rotacyjnie i nie mogłem. Jak wrócę napewno pojde.
 

Tycuś

New member
Blizny na wędzidełku nie ma żadnej, a blizna od obrzezania idzie do okoła taki mały pasek jak widać na zdjęciu, z tego co doktor mówił metoda laserowa jest najlepsza bo zostają minimalne ślady albo nie ma ich wcale. Zabieg trwał z 15 minut. Sam doktor bez asysty szybko ogarnął. Ogólnie wybrałem ta klinikę bo ma renomę i nie chciałem później się zastanawiać w razie jakichś komplikacji co dalej robić wolę raz więcej zapłacić ale wiem za co. Doktor powiedział, że jakbym uznał że wędzidełko cały czas powoduje dyskomofort, to mam się zgłosić i mi poprawi za darmo, takie podejscia oczekiwałem. Mówił że lepiej spowodować mniejsza ingerencję i ewentualnie poprawić 5 minutowym zabiegiem laserowym niż za dużo, w sumie się z nim zgadzam. Na tą chwilę ciężko stwierdzić wszystko się jeszcze goi także nie wiem. Tylko trzeba pilnować kiedy stapler zaczyna się wrastać, ja niestety musiałem go ściągnąć sam, u każdego ten proces trwa inny czas u mnie mega szybko się zagoiło. Usuwanie staplera myślałem że będzie bardziej boleć wystarczylo podważyć ostrzem i jeden zatrzask a reszta wyszła za pociągnięciem dokoła bez problemu. Dostałem wszystko od doktora do tego usunięcia. Czuć kiedy stapler trzeba usunąć bo zaczyna pojawiać się dyskomfort i podrażnia. Ale jak ktoś jest na miejscu to nie musi tego sam robić tylko pilnować żeby się nie wrosło w skórę.
 

Podobne tematy

Do góry