• Cytatów używajcie tylko jeżeli jest to potrzebne! Jeżeli chcecie komuś odpisać używajcie @ z nazwą użytkownika.

Zabieg Obrzezania 4 dzien po

User987789

New member
Witam, 22.04 miałem zabieg całkowitego obrzezania i moje pytanie jak według was wygląda gojenie rany i czy w jednym miejscu się rana rozeszła ? Czy to trzeba szyć ?
Jeszcze na opatrunku delikatne ślady krwi i wieksze ilości jakieś żółtej wydzieliny jak by ropa ? Czy to normalne ?
 

dandoo

Active member
no też się zastanawiałem gdzie wędzidełko, a miałeś pełną stulejke, jak było przed zabiegiem? ale dlaczego ci zszył tak blisko żołędzi….mogłeś kiedyś odciągać napletek?
 

dandoo

Active member
dokładnie to już wiadomo dlaczego miałeś stulejke i dlaczego tak zrobił. do rany bym się nie czepiał tylko dbaj o czystość i dezynfekcje i uciskowe opatrunki i przyjaciel do gory
 

dandoo

Active member
jak somowchłanialne to powinny do 3-4 tygodni same się wchłonąć, nie myśl jeszcze o ich wyciąganiu ale o dbaniu o higiene, spokojnie wszystko z czasem, ja mam przy wędzidełku jeszcze jeden szew a jestem 3,5 tygodnia po ;), zszywki wszystkie zeszły, ostatnie dzisiaj wyciągłem, ty miałeś klasyczną operacje obrzezania całkowitego, ja miałem obrzezanie staplerem to też inaczej, powodzenia dbaj o hogiene i dezynfekcje i bedzie ok, jak ty zyles bez wędzidełka do dzisiaj ;) wychodzi na to ze napletek dawał ci przyjemność :)
 

dandoo

Active member
ja jestem za wcześnie po zabiegu, prawie wszyscy ze stulejką co byli chwalą sobie ale poczekaj to ci odpowiedzą swoje wrażenia. ja miałem częściową stulejke stąd mogłem iść na zabieg staplerem. jeżeli chodzi o codzienność, to jest inaczej ale ja się przyzwyczajam. ale nie mówią że czyje się z tym źle, po prostu inaczej ;)
 

dandoo

Active member
nie ja zmieniam rano i wieczór, rób tak opatrunek żebyś czubek żołędzi tak 2-4 cm miał odsłonięty wtedy nie ma ryzyka że obsikasz
 

User987789

New member
Mam szwy wysoko od strony wędzidełka i żeby właśnie przykryć całe to opatrunek jest na wysokości cewki . Czy to normalne ze przy sikaniu mocz leci na wszystkie strony ?
 

dandoo

Active member
na początku może później się unormuje przynajmniej tak u mnie było wszystko zależy pewnie jak masz cewkę ułożoną ale tym póki co się nie przejmuj
 
Odkąd przeglądam forum to nie widziałem takiego szycia od strony wędzidełka. Dziwnie to wygląda ale może ktoś ma jakąś większą wiedzę na ten temat.
 

Podobne tematy

Do góry