• Cytatów używajcie tylko jeżeli jest to potrzebne! Jeżeli chcecie komuś odpisać używajcie @ z nazwą użytkownika.

Zabieg obrzezania całkowitego - pytania

Skyman

New member
Witam. 2 lata temu wybrałem się do urologa w celu zbadania sprawy "małego" bo coś tam nie do końca grało. Lekarz powiedział, że mam stulejke i trzeba wykonać obrzezanie całkowite. Miałem wtedy jechać na operacje ale tak jakoś wyszło, że nie pojechałem. Rok temu chciałem jechać ale za dużo było spraw na głowie i też nie dało rady. Jednak w te wakacje chcę mieć już ten zabieg za sobą i od razu w pierwszy dzień wakacji zaczne męczyć rodziców żeby mnie zawieźli na operacje. Mam do Was pare pytań:

1. Od ostatniej wizyty u urologa dziurka w skórze troszkę się powiększyła, w związku z tym powinienem się udać do niego żeby się upewnić na 100% jaki zabieg mam wykonać?
2. Zabieg przeprowadza się w znieczuleniu ogólnym czy miejscowym? (osobiście wolałbym ogólne ;P)
3. Czy po obrzezaniu będzie możliwość ulżenia sobie na "ręcznym" bo zanim znajde sobie dziewczyne to jakoś trzeba się czasami rozładować... Wiem, pytanie idiotyczne no ale jak już pytam to pytam o wszystko ;)
4. Teraz najważniejsze pytanie. Gdy w wzwodzie naciągne skórę, nie zsuwa się ona z napletka i pod nią widać takie jakby małe kwadraciki, są też wyczuwalne palcem. Prawdopodobnie jest to mastka ale nie jestem pewien. Nie mam jak umyć napletka ponieważ dziurka jest zbyt wąska dlatego wystepuje pod nim mastka i nieprzyjemny zapach. Jak się tego cholerstwa pozbyć bo przecież z czymś takim wstyd iść do lekarza a co dopiero na operacje żeby wszyscy to widzieli ;( A może takie coś występuje też u innych gdy nie ma jak się tam w środku umyć?
5. Po operacji we wzwodzie skóra sama będzie się zsuwać z napletka, więc co robić gdy np. drąg stanie w majtkach? Będzie się o nie ocierać a to chyba nic przyjemnego i pewnie boli.

Serdecznie dziękuję za odpowiedzi. Jak sobie coś przypomnę to napiszę.
 

Queger

New member
1. Myślę, że pierwsze wizyta u urologa (sprawdzi obecny stan) a potem zabieg. :)

2. W większości w znieczuleniu miejscowym ;) I nie bój się, to serio nie boli :) Gorsze jest właśnie wcześniejsze "czyszczenie" ;)

3. No chyba musisz odpuścić te 2-3 tygodnie ^^ Wiem, straszna wizja. :D Sam jutro będę 2 tyg. po zabiegu więc mam nadzieję, że po wyjęciu szwów sobie ulżę ;)

4. Odpowiem Ci moim doświadczeniem: też za cholerę nie mogłem zsunąć napletka. Nawet otwór nie miał 1 cm. Poszedłem na pierwszą wizytę do urologa i on ściągnął mi napletek :shock: byłem w szoku, trochę bolało ale poszło. I na zabiegu to samo. Ściągnął, wyczyścił (to jest najbardziej nieprzyjemna część zabiegu) i zabrał się za ciecie ;) Może inni się wypowiedzą w tym temacie :)

5. U mnie okaże się jutro! ^^ Napiszę :D Ale myślę, że idzie się przyzwyczaić ;) W końcu, po zabiegu ma być lepiej w tych sprawach, a nie gorzej, nie? :D

Tak w ogóle to taka rada dla wszystkich po zabiegu: wiadomo, że po zabiegu masz zaklejonego wacka, że są tam bandaże, krwawi, przez co chcesz jak najmniej chodzić do toalety. (ja tak miałem - 2 razy na dzień góra). Mniej piłem, mniej jadłem. Schudłem 5 kilo. Ale wczoraj trafiłem na izbę przyjęć z powodu ciężkiej biegunki i lekkiego wyniszczenia organizmu.... Kroplówka, te sprawy ;) Także, tym co są przed zabiegiem lub świeżo po to odradzam głodzenie się i myślenie kategoriami "mniej wypiję mniej zjem to mniej będzie roboty z opatrunkiem). Lepiej iść do kibla 10 razy i zmieniać to cholerstwo, ale niech Twoje zdrowie będzie najważniejsze. Pomordujesz się 2 tygodnie, pocierpisz a potem "hulaj, dusza piekła nie ma" :D :D 8)
 

patryk9312

New member
1. Tak bo urolog wypisuje skierownie na zabieg.
2. To zalezy jak na nfz to robią czasem tak a czasem inaczej a jak prywanie to jak dasz więcej to dostaniesz ogólne.
3.Jak obrzezanie calkowite to zalezy od metody zabiegu, ale raczej oliwka lub żel mogą być potrzebne.
4. sprawa trudbna, ale jak nie mozesz tego umyc to trudno, lekarz zrozumie.
5.po operacji nie bedziesz mial napletka wiec poboli kilka dni xD.
 

Skyman

New member
Dziękuję za odpowiedzi, jakbym sobie coś przypomniał to jeszcze napisze.
@Queger - Jak odbywa się to "czyszczenie"? Pewnie będzie bolało bo jak próbowałem u siebie oderwać choćby jeden taki kwadracik to potem pół godziny czołgałem się po ziemi z bólu.
@patryk1392 - co masz na myśli pisząc o tych żelach i oliwkach?
 

patryk9312

New member
Jak nie masz napletka to mozesz potrzebować zelu lub oliwki do tego by dojsc z finałem. Bez napletka trudniej a czasem niemozliwe jak nie użyjesz żelu lub czegoś podobnego.
 

Queger

New member
To "czyszczenie" to on Ci kropi na żołądź wodą utlenioną, (szczypie i piecze, i czujesz cholerne gorąco tam), a potem bierze jakąś chusteczkę delikatną i jeździ po żołędzi. Nieprzyjemne, ale cóż. :)
 

Skyman

New member
Jakoś będę musiał to czyszczenie przeżyć. Trochę ch... że trzeba używać jakichś olejków i innych pierdół żeby móc się pobawić sprzęgłem :D
 

Skyman

New member
cytat użytkownika michał-śląsk:
Lekarz mi odradził całkowite obrzezanie. Powiedział, że po coś ten napletek został stworzony i lepiej spróbować go uratować.
Chroni przecież żołądź no i doznania podczas współżycia są większe. Oglądałem też program w tv, gdzie ludzie całkowicie obrzezani szukali metod, aby naciągać skórę, by choć trochę przypominała napletek, bo po latach żołądź stała się twarda i nie czuła na bodźce i w seksie przez to powstał problem, bo mały nie brykał już tak przy dotyku.

Gdy to przeczytałem to aż zbladłem z zaszokowania, czy to jest prawda, że żołądź twardnieje i potem seks już tak nie cieszy? :shock: :(
 

Skyman

New member
Hah, to mnie pocieszyliście, dzięki :D Mam kolejne pytania:
1. Ile ludzi przeprowadza ten zabieg?
2. Czy zabieg przeprowadza się w szpitalu?
3. Czy zabieg przeprowadza się na sali operacyjnej?
4. Czy po zabiegu trzeba jeszcze leżeć w szpitalu i czekać na wypis od ordynatora?
5. Czy po obrzezaniu żołądź jest całkowicie odkryty, nie ma ani trochę napletka? Gdzieś widziałem coś o operacyjnym wydłużaniu napletka ale nie wiem czy to jest po obrzezaniu.
6. Czy taki zabieg trwa długo?

To chyba tyle.
Pozdrawiam :)
 

Skyman

New member
"Ile ludzi przeprowadza ten zabieg" - napisałem to nieprecyzyjnie, chodziło mi o to ilu lekarzy znajduje się przy tym zabiegu (ile lekarzy operuje wliczając w to jakieś asystentki czy coś :p ). Przepraszam za wprowadzenie w błąd.
 

Skyman

New member
@kristofer87z - jesteś po obrzezaniu całkowitym (czy jakoś tak)?
Mógłby ktoś po przebytym zabiegu napisać tutaj jak sprawa wygląda jakiś czas po obrzezaniu? tzn. czy dalej coś boli, czy żołądź jest wrażliwa, czy można normalnie uprawiać sport i nic "tam" nie uwiera, czy jest gorzej po zabiegu czy przed zabiegiem w sensie komfortu... (żołądź ociera o majtki itp.)?
Byłbym wdzięczny :)

Pozdrawiam
 

patryk9312

New member
Sprawa wygląda tak że u kaŻdego jest inaczej. kilka dni po zabiegu bedziesz odczuwał dyskomfort, ale po 10 dniach to minie. Jestem 14 dzień po i nie odczuwam juz dyskomfortu;);P
 

kristofer87z

New member
Skyman napisał:
@kristofer87z - jesteś po obrzezaniu całkowitym (czy jakoś tak)?
Mógłby ktoś po przebytym zabiegu napisać tutaj jak sprawa wygląda jakiś czas po obrzezaniu? tzn. czy dalej coś boli, czy żołądź jest wrażliwa, czy można normalnie uprawiać sport i nic "tam" nie uwiera, czy jest gorzej po zabiegu czy przed zabiegiem w sensie komfortu... (żołądź ociera o majtki itp.)?
Byłbym wdzięczny :)

Pozdrawiam

Tak, calkowite low and tight.
Kilka dni dyskomfortu bo szwy itd, ale poza tym okej.
Moge biegac, skakac itd i nie czuje nic na penisie z tego powodu.
przyzwyczail sie do nieseksualnych bodzcow i totalnie je ignoruje.
Za to przy seksie jest niezla jazda, doznania kosmiczne, tylko trzeba wyrobic sobie troche inna technike.
 

Skyman

New member
Dzięki wielkie za odpowiedzi :D Mam jeszcze jedno pytanie, moglibyście polecić jakiegoś dobrego lekarza który przeprowadzi ten zabieg? Oczywiście prywatnie. Mam wybór albo iść do urologa po skierowanie a potem jechać na zabieg do Prokocimia lub iść do jakiegoś lekarza prywatnie i od razu zrobić co trzeba. Słyszałem dobre opinie o lekarzu nazwiskiem Fortuna, gdzie ten lekarz się znajduje? :p

PS. Mieszkam w Bochni, do Krakowa mam 40km.
 

Podobne tematy

Do góry