• Cytatów używajcie tylko jeżeli jest to potrzebne! Jeżeli chcecie komuś odpisać używajcie @ z nazwą użytkownika.

Zabieg i NFZ

johny90

New member
Witam.

Dostałem skierowanie od urologa, aby umówić się na zabieg wycięcia stulejki. I tu pojawia się problem mianowicie w szpitalu miejskim w Gliwicach na oddziale urologii powiedzieli mi, że zabieg ten jest odpłatny i kosztuje 1000 zł, a ja bym chciał refundowany zabieg. Następnie pojechałem do szpitala wojewódzkiego w Rybniku, tam zaś powiedział mi lekarz, że to zabieg kosmetyczny i w szpitalu nie mogą mi go zrobić bo NFZ nie płaci im za takie zabiegi, i dał mi namiary na lekarza do którego miałbym iść prywatnie i on taki zabieg zrobi za 600zł , ale to w dalszym ciągu mnie nie zadowala.

I moje pytanie jest następujące:
Czy wgl są gdzieś refundowane przez NFZ, czy pozostaje iść tylko prywatnie?'

Bardzo bym prosił o namiary na taką placówkę, najlepiej jakby była na terenie śląska.

Z góry dziękuję
 

patryk9312

New member
Wiesz w każdym szpitalu powinni to robić, a jak ktoś uważa to za zabieg kosmetyczny to poproś o dane tej osoby i zgłoś sprawę do dyrekcji szpitala, bo to Polska a nie Mongolia :(

A NFZ płaci za takie zabiegi, ale to też chyba zależy bo każdy powinien mieć, zwłaszcza w Marcu :p.
 

bergen

New member
Bardzo podejrzane zachowanie lekarzy i ostra ściema. Stulejkę na NFZ można zoperować w KAŻDYM szpitalu. Prawdopodobnie lekarze próbowali Cię oszukać...
 

TenZeStulejką

New member
Dokladnie tak jak pisza przedmowcy.
Ja mialem dzisiaj robiony zabieg usuniecia stulejki, zabieg ten robiony byl w szpitalu, nic za niego nie placilem, na zabieg czekalem 2 tygodnie.
 

Krzys1

New member
johny90 napisał:
Może to nie ściema, bo wyczytałem gdzieś na necie, że NFZ przestało refundować ten zabieg w 2010 r.
W takim razie jak nazwiemy fakt, że ludzie wykonują zabiegi na NFZ? I piszą o tym. Może po prostu trafiłeś na placówki, gdzie nie mają podpisanej umowy, albo nie oferują tego zabiegu refundowanego na NFZ? Na forum ludzie piszą i polecają konkretnych lekarzy. Może warto spróbować wybrać 2-3 z najbliższych Tobie okolic, a którzy są polecani tutaj na forum i do nich się zgłosić?
 

johny90

New member
Krzys napisał:
Może warto spróbować wybrać 2-3 z najbliższych Tobie okolic, a którzy są polecani tutaj na forum i do nich się zgłosić?

no to właśnie napisałem w poście, żeby ktoś podał taką placówkę :)
 

patryk9312

New member
Masz dział lekarze, tam szukaj :),
We Wrocławiu Multimedica, ale tam pewnie trzeba czekać :), Podzwoń po szpitalach w okolicy, w większości taki zabieg powinien być refundowany, a jak nie jest to znaczy że szpital do niczego i nie warto tam nigdy łazić :p
 

Krzys1

New member
johny90 napisał:
no to właśnie napisałem w poście, żeby ktoś podał taką placówkę :)
I myślisz, że za rączkę Cię poprowadzą? :lol: Jak wspomniał kolega wyżej, jest do tych celów stosowny dział, gdzie to Ty masz szukać informacji (w końcu to w twoim interesie by nie dać się pokroić zwykłemu rzeźnikowi ;) ) Znajdziesz post, znajdziesz opinie, znajdziesz ludzi których możesz zapytać o poradę. Ale to TY powinieneś zabiegać, szukać i pytać, a nie czekać aż podadzą Ci wszystko na srebrnej tacy :D
 

johny90

New member
patryk9312 napisał:
I myślisz, że za rączkę Cię poprowadzą? Jak wspomniał kolega wyżej, jest do tych celów stosowny dział, gdzie to Ty masz szukać informacji (w końcu to w twoim interesie by nie dać się pokroić zwykłemu rzeźnikowi ) Znajdziesz post, znajdziesz opinie, znajdziesz ludzi których możesz zapytać o poradę. Ale to TY powinieneś zabiegać, szukać i pytać, a nie czekać aż podadzą Ci wszystko na srebrnej tacy

twój hejtowski post ani trochę nie pomaga. Chyba po to jest forum żeby pytać, jakby każdy szukał samemu wszystkiego to takie forum by padło co nie? Zadałem pytanie wprost o placówkę, więc jak nie wiesz to po co się odzywasz?
 

bergen

New member
NFZ nigdy nie przestał refundować operacji stulejki. Każdy szpital na Śląsku, który ma oddział chirurgii i podpisaną umowę z NFZ (podejrzewam, że dotyczy to KAŻDEGO szpitala, w którym jest chirurgia - nie słyszałem jeszcze o przypadku odmówienia oddziałowi finansowania przez NFZ), przeprowadza te zabiegi. Na forum znajdziesz konkretne nazwiska polecanych lekarzy - moze uda Ci się do nich umówić na zabieg refundowany.
 

kruca

New member
johny90 napisał:
Może to nie ściema, bo wyczytałem gdzieś na necie, że NFZ przestało refundować ten zabieg w 2010 r.

Na pewno, nie jest to prawdą, gdyż ja przechodziłem tego typu zabieg w połowie 2010 roku. Nie zapłaciłem ani złotówki w szpitalu i zabieg został wykonany prawidłowo. Wracając do twoich płaczy i żali po prostu dzwoń i pytaj, nie wszyscy są z twojego regionu a sugerując się twoim nickiem domyślam się, że osobą dorosłą i w pełni świadomą jesteś. Co do hejtu, mylisz pojęcia..
 

Podobne tematy

Do góry