• Cytatów używajcie tylko jeżeli jest to potrzebne! Jeżeli chcecie komuś odpisać używajcie @ z nazwą użytkownika.

Zabieg częściowego obrzezania- problem

SQbany

New member
Witam,
Mam pytanie odnoszące się do zdjęć, które dodam poniżej.
Jestem po zabiegu 17 dni i niepokoi mnie miejsce, które wygląda jakby się w ogóle nie zrosło. Pierwsze zdjęcie obrazuje dobrze zrośnięte miejsce, a na drugim... sami zobaczycie. A, i do dodam, że wczoraj z tego miejsca wypadł mi ostatni szew. Moje pytanie brzmi czy ta "dziura" zniknie po jakimś czasie, czy koniecznie będę musiał się wybrać do lekarza ?
http://imgur.com/GOnI9Ue,KNo4RNu#0
 
No nie jest to zbyt ładny - ewidentnie rana się rozeszła.
Od razu po zabiegu to tak wyglądało? Byłeś na kontroli u lekarza? Jeśli nie to idź koniecznie bo choć według mnie to już się nie nadaje do żadnej poprawki/dodatkowego szycia, to na pewno trzeba będzie zastosować jakieś dodatkowe leczenie.
Jeśli już rana się zrośnie to zostanie brzydka blizna. Duża czasu będziesz potrzebował, żeby ją mocno zniwelować maściami :(
 

SQbany

New member
Tak jak myślałem ;/// Normalnie się zalamałem ...;/ Nie od razu ze dwa albo trzy dni temu wypadły mi stamtąd szwy i dwa dni temu takie coś wyszło po porannej zmianie opatrunku;/ Nie byłem na wizycie kontrolnej bo takiej nie miałem ;/// Taki Poj****bany kraj że zabieg miałem na NFZ ale wizyty jedynie prywatne;/ Jankowski dzięki za odpowiedz ... Jutro dzwonie do tego co to robił i jestem zmuszony iść prywatnie ;/
 

dieselpower

Moderator
Członek Załogi
Czyli rana rozeszla się po 2 tygodniach. Dziwne. Normalnie zasklepia się po tygodniu skora. Idź niech ktoś to obejrzy bo dobrze to to nie wygląda. Jak się zakażenie wda to będziesz płakał kolego. Nawet jak unikniesz zakażenia to blizna będzie spora, bo w końcu się to zrosnie przez ziarninowanie. Naprawdę dziwne ze szwy wypadły a rana nie zamknięta...
 

Makintosz

Member
Niestety, ale nie wygląda to dobrze. Rana tak czy siak powinna się zagoić, ale z pewnością zostaną blizny.. z którymi siłą rzeczy będziesz musiał walczyć. Pogadaj z lekarzem, koniecznie to skonsultuj. Nie przejmuj się tym, bo lekko da się to poprawić.. i to w niedługim czasie!
 

SQbany

New member
Więc tak ... Byłem na wizycie lekarz mnie całkowicie zlał ... Bronił się tym że to przez częste wzwody ... I tak po pierwsze musi się to zagoić żeby coś z tym zrobić, jeżeli blizna będzie duża to muszę przyjść ze SKIEROWANIEM od innego urolog i wytnie bliznę i zeszyje ... Bez skierowania mi tego nie zrobi żal(no chyba że zapłace). Szkoda mi tylko tego czasu na rekonwalescencje bo niestety teraz musi się to goić ponownie 2 do 3 tygodni;/ Zobaczymy jak to bedzie ... Tak poza tym czy jest coś takiego jak odszkodowanie za nieudany zabieg? Tak pytam z ciekawości ;) Pozdrawiam :)
 

dieselpower

Moderator
Członek Załogi
Normalnie skora zrasta się kolo tygodnia. Znaczy po tygodniu rana powinna być zamknięta. Co innego otwarcie rany przez rozerwanie szwów po paru dniach a co innego jak skora puscila jak szwy juz wypadły. Wtedy to pech a nie nieumiejętne szycie. Z drugiej strony szwy na penisie powinny być tak dobrane żeby zaczęły puszczać po min 3 tyg dla 100% pewności ze nic się nie rozerwie. Wiadomo ze jest ryzyko właśnie przez wzwodu ze może rana się rozejść.
Blizne obawiam się ze będziesz miał z tej strony spora.
 
Więc tak ... Byłem na wizycie lekarz mnie całkowicie zlał ... Bronił się tym że to przez częste wzwody ... I tak po pierwsze musi się to zagoić żeby coś z tym zrobić, jeżeli blizna będzie duża to muszę przyjść ze SKIEROWANIEM od innego urolog i wytnie bliznę i zeszyje ... Bez skierowania mi tego nie zrobi żal(no chyba że zapłace). Szkoda mi tylko tego czasu na rekonwalescencje bo niestety teraz musi się to goić ponownie 2 do 3 tygodni;/ Zobaczymy jak to bedzie ... Tak poza tym czy jest coś takiego jak odszkodowanie za nieudany zabieg? Tak pytam z ciekawości ;) Pozdrawiam :)

Trochę niepoważne no ale to w końcu nasz kochany kraj...

Nie zostało Ci nic jak tylko to leczyć. Możesz ewentualnie skonsultować z innym lekarzem bo może trafiłeś na wyjątkowego partacza.
Inna sprawa, że diesel ma rację jeśli chodzi o przebieg leczenia. Nie tak łatwo udowodnić lekarzowi, że zrobił coś źle tym bardziej, że mógł to być przypadek/pech itp.
Wtedy raczej nie możesz liczyć na odszkodowanie a jedynie na poprawkę w ramach pierwszego zabiegu.
 

SQbany

New member
Też tak myślałem że z lekarzem się nie wygra ...;p Zawsze coś znajdzie na obrone ;p NO Jak to on powiedział że blizna nie będzie taka duża jaką ja sobie wyobrażam. No coż poczekamy zobaczymy ... Jak coś to najwyżej zrobi się pooprawkę ale nie wiem czu u tego samego i czy na NFZ chyba się pokeruje tym że lepiej prywatnie... Dziękuje za odpowiedzi i pozdrawiam :)
 

Makintosz

Member
Też tak myślałem że z lekarzem się nie wygra ...;p Zawsze coś znajdzie na obrone ;p NO Jak to on powiedział że blizna nie będzie taka duża jaką ja sobie wyobrażam. No coż poczekamy zobaczymy ... Jak coś to najwyżej zrobi się pooprawkę ale nie wiem czu u tego samego i czy na NFZ chyba się pokeruje tym że lepiej prywatnie... Dziękuje za odpowiedzi i pozdrawiam :)

Póki co czekaj i lecz się jak możesz, a potem pomyślisz co z tym fantem dalej działać.
 

SQbany

New member
A możecie doradzić jakieś maści na gojenie się rany ?? A później jakieś dobre na blizny bo jak się zagoi to spróbuje się pozbyć tej blizny maściami może coś to da ... A jak nie to dopiero poprawka;p Pozdrawiam:)
 

Podobne tematy

Do góry