• Cytatów używajcie tylko jeżeli jest to potrzebne! Jeżeli chcecie komuś odpisać używajcie @ z nazwą użytkownika.

Wypadające szwy

velius

New member
Witam, czy to normalne, że wypadają mi całe szwy? Podobno są rozpuszczalne, jak to rozpuszczanie powinno wyglądać?
Ja widzę tutaj pętelkę, więc na moje nic się nie rozpuściło. Od zabiegu minęło 16 dni i wyleciało mi już chyba z 6 szwów i wszystkie wyglądały tak samo. Dodam, że nie ma żadnego krwawienia i nic nie boli.
Imgur
 

Ravioli

New member
Powietrze ich nie rozpuści. Rozpuszcza sie natomiast czesc mająca kontakt w ciałem czyli wewnętrzna w skórze - kiedy ona sie "utleni" reszta będąca na powietrzu nie bedzie miała punktu mocowania wiec odpadnie. Stad sugestie dla tych którym zbyt długo sie utrzymują szwy aby moczyć przyjaciela w wodzie. 16 dni to w sumie odpowiedni moment.
 

Rafaelo91

New member
U mnie było to samo, żaden się nie rozpuścił. Też albo wypadły w identycznej postaci jak przedstawiasz na zdjęciu, co nie było za dobre dla blizny na spodniej stronie bo rana sie troche rozeszła, albo wyciągnąłem je jak nitkę ze swetra z już zabliźnionej rany po wcześniejszym rozsupłaniu węzła podczas np. mycia.
 

Ideologic

New member
Mi szwy wypadały dokładnie tak jak to opisał Ravioli, a wszystko zaczęło w się równe 3 tygodnie od zabiegu. W poniedziałek rano wypadły 4 szwy, a w środę wieczorem ostatnie 3 :)
 

Mat1

New member
Dziś (8 dzień po zabiegu) wypadły mi 3 szwy. To normalne? Nie za wcześnie? A może on pękły z powodu rozciągania napletka?
 

codex

New member
Nawet po pierwszym tygodniu moze cos wypasc. Wazne zeby nie krwawiło. Mi po pierwszym tyg wypadly ze 2 ale mialem ich naprawde sporo.
 

Skorpion

New member
Powypadają, mi ostatnie szwy mi zeszły same w 7 tygodniu po zabiegu, chociaż lekarz mówił że po miesiącu powinno ich już nie być. Polewanie strumieniami ciepłej wody i ziołami nic nie dało, po prostu trzeba odczekać aż się wszystko zagoi i z czasem sznurówki same wylecą
 

roman2

New member
skorpion jestem 2,5 tygodnia od zabiegu szwy mi juz powypadaly same zostaly tylko dwa wrosniete w rane niewiesz czy organizm je wchlonie jakos bo wypasc same napewno nie wypadna
 

Skorpion

New member
2.5 tygodnia to cholernie szybko je wywaliłeś ;) Mi 90% szwów wypadła między 3 a 4 tygodniem, poza tym miałem 3 węzły dłuższe (od strony usuniętego węzidełka i po bokach), które najdłużej pozostały i też sprawiały wrażenie wrośniętych. Ale lekarz mówił że jest OK i żeby nie kierować się wyglądem tylko odczekać i w życiu nie próbować ich niczym wyciągać bo może to rozwalić ranę (pełna regeneracja po zabiegu to 24-30 dni).
Każdy rozpuszczalny szew jest tak zbudowany że w środkowej części (od strony rany) się rozpuści, a reszta odpadnie, chociaż ich grubość (i wynikający z niej czas rozpuszczania) jest inna - tak rzeczywiście u mnie było bo przez ostatnie 2 tygodnie (czyli prawie miesiąc po zabiegu) zostały mi tylko te 3 pętle, które zniknęły po następnych 2 tygodniach. Cierpliwości roman, poczekaj i nie próbuj ruszać ich w żaden sposób.
 
Ostatnia edycja:

Tomasz1

New member
a mam pytanie czy was szwy przy oddawaniu moczu tez bolały ? oraz mam taki problem że po zabiegu jestem prawie 2 tyg dziś obudził mnie nocne zwody i zauważyłem że skóra nie może się zsunąć sama próbowałem trochę jej pomóc ale bolało niestety czy to normalne czy mam zaczynać się martwić?
 
Podobne tematy

Podobne tematy

Do góry