• Cytatów używajcie tylko jeżeli jest to potrzebne! Jeżeli chcecie komuś odpisać używajcie @ z nazwą użytkownika.

Wizyta prywatna.

kamil12345

New member
Witam, mam problem z moim przyjacielem od dłuższego czasu. Na pewno mam za krótkie wędzidełko i prawdopodobnie za małą średnicę pierścienia przez który wychodzi żołądź. Jednak aby to sprawdzić chcę udać się do lekarza. Mam już upatrzonego takowego w mojej okolicy, jednak nie mam pojęcia jak to będzie wszystko przebiegało, a zależałoby mi na dyskrecji. Nigdy nie byłem u lekarza prywatnie, więc chciałbym, żeby ktoś mi wytłumaczył jak to wszystko wygląda - tak krok po kroku.
Po prostu mam się zarejestrować telefonicznie, przyjdę na umówioną godzinę i co dalej? Gdzie odbędzie się zabieg i kiedy? Ile to może kosztować tak na oko?
 

user842

Member
Witam, mam problem z moim przyjacielem od dłuższego czasu. Na pewno mam za krótkie wędzidełko i prawdopodobnie za małą średnicę pierścienia przez który wychodzi żołądź. Jednak aby to sprawdzić chcę udać się do lekarza. Mam już upatrzonego takowego w mojej okolicy, jednak nie mam pojęcia jak to będzie wszystko przebiegało, a zależałoby mi na dyskrecji. Nigdy nie byłem u lekarza prywatnie, więc chciałbym, żeby ktoś mi wytłumaczył jak to wszystko wygląda - tak krok po kroku.
Po prostu mam się zarejestrować telefonicznie, przyjdę na umówioną godzinę i co dalej? Gdzie odbędzie się zabieg i kiedy? Ile to może kosztować tak na oko?

Umawiasz się telefonicznie na konsultację (lub internetowo przez stronę znanylekarz.pl, jeśli twój lekarz korzysta z tej opcji). Przychodzisz o umówionej godzinie i mówisz recejpconistce, że byłeś umówiony do lekarza XXX na daną godzinę. Recepcjonistka powie Ci do jakiego masz wejść gabinetu lub poprosi, byś chwilę poczekał. I to tyle, nie różni się to zbyt wiele od umówienia np. do fryzjera. Po wizycie płacisz w recepcji. Konsultacja u prywatnego lekarza kosztuje około 150 zł.

Jeśli zdecydujesz się na zabieg, to lekarz wypisze Ci skierowanie do operacji. Ze skierowaniem zapewne będziesz musiał pójść do recepcji i tam umówić się na jakiś wolny termin - czas czekania na taki zabieg prywatnie to średnio ok. 2 tygodnie. Recepcjonistka będzie widziała Twoje skierowanie, ale nie ma się czego bać, w końcu ona codziennie zapisuje ludzi na takie zabiegi. Ogólnie mówiąć w prywatnej służbie zdrowia podchodzi się do klienta bardzo profesjonalnie i nie musisz się bać, że ktoś źle na Ciebie spojrzy. Cena zabiegu to ok. 1000 zł, ale zależy mocno od lekarza.

Zabieg zapewne odbędzie się w tym samym budynku, gdzie miałeś wizytę konsultacyjną (choć czasem zdaża się, że lekarz operuje w innym miejscu - w każdym razie na miejscu powiedzą Ci wszystkie szczegóły).

Ogólnie mówiąc prywatne kliniki wyglądają bardzo przyjaźnie i mnie nie stresował tam pobyt ani kontakt z personelem. Jedyne czego mogę żałować to to, że tak późno odważyłem się na mój zabieg, bo to na prawdę nie jest nic strasznego. Tak więc nie ma na co czekać.
 

kamil12345

New member
Witam, na wizytę się umówiłem i lekarz potwierdził moje obawy. Teraz czeka mnie zabieg, który już za kilka dni. Za wizytę zapłaciłem 100zł. Dodatkowo lekarz zaproponował mi zabieg na NFZ i nie muszę za niego płacić. Doktor powiedział, że specjalnie zabieg będzie przed południem, abym mógł jeszcze tego samego dnia wrócić do domu.
Mam też kilka pytań
Lekarz telefonicznie kazał mi zabrać historię choroby i udać się na izbę przyjęć. Może głupie pytanie, ale co to jest ta historia choroby? To jest to skierowanie, które od niego dostałem?
Jak to będzie przebiegało? Z izby przyjęć skierują mnie do danej sali, przydzielą łóżko i będę czekał?
Ile będzie trwał taki zabieg?
Czy po skończonym zabiegu ja decyduję kiedy chcę opuścić szpital, czy muszę czekać, aż ktoś przyjdzie i mnie poinformuje, że mogę już wyjść?
Co w ogóle ze sobą wziąć? Wziąć jakieś lżejsze ubranie żebym mógł się potem przebrać?
 

kamil12345

New member
Okej, już wiem co to ta historia choroby. Jutro idę to załatwić. Czas oczekiwać na zabieg... Jeżeli ktoś nadal mógłby opisać czego się spodziewać, to bardzo proszę :)
 

kamil12345

New member
Wiadomość dla potomnych jak to wszystko wygląda.
Ze skierowaniem trzeba się udać do izby przyjęć w szpitalu, oni zakładają historię choroby i skierują Cię do odpowiedniego oddziału w szpitalu, tam pokazujesz dokumenty z izby i czekasz na lekarza, albo pielęgniarkę, która powie co dalej. Ja musiałem czekać 2 godziny, po czym dostałem taką śmieszną kamizelkę zawiązywaną na plecach i szlafrok. Kazali mi się rozebrać i ubrać tylko w tą kamizelkę i szlafrok + oczywiście jakieś kapcie) czekasz na lekarza, u mnie to było z 30 minut. Przychodzi pielęgniarka, bierze Cię na wózek i wiezie na salę operacyjną. Tam Ci już wszystko powiedzą, trzeba się położyć itd. po chwili leżenia lekarze zabierają się do roboty, dostałem z 5 zastrzyków w penisa ze znieczuleniem (chyba najgorszy moment) potem lekarz sprawdzał, czy coś jeszcze czuję, powiedziałem że tak, więc dostałem jeszcze jeden zastrzyk. Potem leżenie i gadanie z lekarzami przez jakieś 25 minut. Zero bólu, czegokolwiek. Dodatkowo atmosfera jest bardzo fajna, wszyscy przyjaźnie nastawieni. Raz nawet weszła jakaś pielęgniarka i coś tam zarzuciła żartem, że lekarzowi kawa stygnie żeby się pospieszył, także wszystko fajnie. Potem schodzisz ze stołu, na wózek i z powrotem na ten odział, gdzie czekałeś. Czekasz z godzinke, przychodzi ten lekarz który operował, zaprasza Cię, żebyś wszystko pokazał, stwierdza, że jest ok i dostajesz wypis do domu. Tyle :)
Z Rzeczy, które warto zabrać ze sobą:
-kapcie
-szlafrok
Nic więcej nie potrzebowałem.
(Jednak polecam sobie spakować osobna torbę z rzeczami jakby trzeba było zostać 3 dni, jakaś pidżamę, sztućce itd, ja taką torbę zostawiłem w samochodzie, żeby była pod ręką)
 

Podobne tematy

Do góry