• Cytatów używajcie tylko jeżeli jest to potrzebne! Jeżeli chcecie komuś odpisać używajcie @ z nazwą użytkownika.

Witam, mam problem z płodnością

Bizonixx

New member
Witam serdecznie, mam 22 lata. Ostatnio wykonałem sobie spermiogram. Wyniki wyszły katastrofalne. Chciałbym podzielić się wynikami ale jestem tu nowy i nie wiem jak dodać zdjęcie wyników. Czy jest tu ktoś doświadczony lub jakiś lekarz, który mógłby pomoc ? Chcielibyśmy się z żoną postarać o dziecko jednakże boimy się ze albo poroni albo urodzi się chore.
 
ani poronienie ani chore dziecko nie zaleza od spermy wprost. Jakosc spermy wplywa tylko albo az na fakt skutecznego zaplodnienia, a to co z tego wyniknie jest juz poza Toba.
 

Trolo

Well-known member
W pierwszej kolejności to sprawdź czy nie masz żylaków powrózka nasiennego. To częsty powód obniżonej płodności u mężczyzn.
Badanie robiłeś z jakiegoś konkretnie powodu, czy tak sobie bo chciałeś? Jaką miałeś abstynencję przed oddaniem nasienia i gdzie oddawałeś nasienie? Proponuję zrobić seminogram komputerowy wychodzą dokładne wyniki.
 

Bizonixx

New member
No właśnie zrobiłem bo tak chciałem. Robiłem spermiogram ogólnie to mam 99%nie sprawnych plemników duża lepkość
Żylaków puki co nie mam bo byłem już badany pod tym katem 2 lata temu miałem operacje na guzki jakieś powózka nasiennego . Abstynencje tak jak zalecał mi lekarz byłem we Wodzisławiu, mieszkam w zorach
 

Bizonixx

New member
Podczas pierwszego badania moje nasienie było tak gęste ze lekarz nie był w stanie stwierdzić nic. Kazał mi pic przez 2 tyg ACC na rozrzedzenie. I to jest wynik badania ostatniego
 

Trolo

Well-known member
No dobra i co Ci powiedział lekarz? Co jest przyczyną tego? Jakieś używki? Palenie? Jak często się masturbujesz?
 

Bizonixx

New member
Nie masturbuje się, nie odczuwam czasem nawet potrzeby seksu. Pale ale nie za dużo. No
Lekarz powiedział ze jeszcze proponuje defragmentacje plemników (jakieś drogie badanie) i wtedy będą mogli opracować sposób leczenia dla mnie
 

Trolo

Well-known member
No to cóż tu więcej powiedzieć. Ja bym rzucił palenie i trzeba zrobić to badanie i oby było wiadomo jak to wyleczyć .
 

Matador

Member
No wyniki rzeczywiście nie są rewelacyjne. Fragmentacja plemników to badanie DNA i ono pozwoli stwierdzić, czy nie jest uszkodzony materiał genetyczny. Jeżeli nie jest, to zapłodnienie wspomagane powinno być możliwe.
Zastanowiłbym się nad niskim libido. (Mówiłeś o tym lekarzowi?) Masz 22 lata, więc to trochę dziwne. Nie masturbujesz się i piszesz, że czasami nie odczuwasz popędu... Jak często współżyjesz? Może androlog jeszcze i hormony?
 

Podobne tematy

Do góry