• Cytatów używajcie tylko jeżeli jest to potrzebne! Jeżeli chcecie komuś odpisać używajcie @ z nazwą użytkownika.

Wilgotny opatrunek 28 godzin po zabiegu

cultus

New member
Hej , 28 godzin po zabiegu opatrunek i bielizna są lekko wilgotne jednak wilgoć ta nie ma zapachu , na opatrunku widać trochę krwi . Czy mam się czym martwić ? Poddałem się obrzezaniu z pozostawieniem wędzidełka dn. 05.09.2014r , czyli wczoraj u Tomasza Podczarskiego w Medi Medic w Kolbudach koło Gdańska . Czy ktoś z Was koledzy zna tego lekarza ?
 

szymon1

New member
Jak przekrwaiwa opatrunek to mozesz przewiazac go bandazem. Nos ptakak uniesionego ku gorze zeby opuchlizna zeszla (podpaska bella normal pionowo w majty dla podtrzymanaia ptaka)
 

cultus

New member
Szymon , wiem , że jesteś guru w naszym gronie , podpowiesz ? :D używam octaniseptu i deuteromycyny rano i wieczorem przy zmianie opatrunku , czy to wystarczy ? czy ewentualna odrobina moczu w opatrunku jest bardzo szkodliwa ?:confused: mój ptak wygląda jak wątroba , siny i opuchnięty , nie wiem co to będzie . Za wizytę i zabieg zapłaciłem 1050 PLN , doktor nie umówił się na kontrolę , powiedział , że jak się będzie coś dziać to wizyta :D
 

szymon1

New member
Guru to jest twoj lekarz ktoremu powierzyles ptaka i stosuj sie do jego zalecen;) my tu na forum, staramy sie podowiedziec ale mozemy pisac tez głupoty;) Staraj sie sikac tak zeby nie moczyc opatrunku wtedy 2 x dziennie odkazanie w zupelnosci wystarczy, zbyt czeste odkazanie moze spowalaniac gojenie sczegolnie jak sa strupy czy krwawienie. Opuchlizna powinna zejsc w przeciagu tygodnia, jak jest mega duza i sie powieksza to skonatktuj sie z twoim doktorkiem, w morde ci nie da a za darmo kasy tez nie wzial;) Był tu łepek na forum nazywal sie damy rade na opuchlizne stosowal kapuste i twierdzi ze zeszla, czy to dziala nie wiem pisze to co sam przeczytalem, ja bym na razie z ta kapusta pare dni jeszcze poczekal do momentu az rana bedzie w miare czysta bez krwawien link do tego posta http://meskiezdrowie.pl/5-godzin-po-zabiegu-5-50.html A tak jak pisalem jak jest mega opuchniety poszedlbym do doktra, nie zeby jaks tu panike robic ale czasem sie zdazalo ze ktos mial jakiegos krwiaka i lekarz mu sciagal plyn na takiej dodatkowej wizycie. Wazne tez zebys nosil ku gorze
 

cultus

New member
zobaczę co będzie jutro :D jeżeli opuchlizna nie zmniejszy się do poniedziałku , zadzwonię do lekarza :D druga noc mnie czeka , mam nadzieję , że upłynie spokojnie jak pierwsza . jeśli chodzi o opuchliznę to tuż po zabiegu lekarz powiedział , że przy wędzidełku będzie duża , tak było , teraz jakby rozeszła się w oponkę . Mam nadzieję , że będzie dobrze , wieczorami biorę paracetamol z fosforanem kodeiny , uśmierza ból ale w większych dawkach zamula . Cieszę się , że jesteście tu i mogę na Was liczyć :D
 

otis_d

New member
U mnie schodzenie opuchlizny zaczęło być widoczne jakoś od tygodnia po zabiegu. Wydaje mi się, że jesteś strasznie niecierpliwy, a w tej sytuacji cierpliwość jest najważniejsza :D Musisz sobie i ptakowi dać czas na dojście do odpowiedniego stanu :)
 

cultus

New member
myślicie , że "ziołolecznictwo" może pomóc ? czy wręcz przeciwnie ? ciekawią mnie procesy zachodzące w tej fioletowej oponce , w jaki sposób znika opuchlizna ?
 
Zioła mądrze stosowane nie zaszkodzą.
Nie ma się z czego śmiać - w końcu leki to często nic innego jak środki bazujące na ziołach albo chemicznie oddzielone substancje, które się w nich znajdują.

Jeśli mógłbym cofnąć czas to sam zacząłbym stosować zioła (czystek i pokrzywę) niedługo po zabiegu.




Co dzieje się w "oponce"?
To ogólnie nagromadzenie chłonki - płynu tkankowego. Chłonka – Wikipedia, wolna encyklopedia
Gromadzenei się chłonki to norma po zabiegach wycięcia węzłów chłonnych (mastektomia i inne zabiegi "rakowe" są tu szczególnie narażone) ale jak widać po wielu przykładach przy obrzezaniu też zdarza się bardzo często.

Powiem tak - jeśli nie jesteś alergikiem i nigdy nie miałeś kłopotu z gojeniem się głębokich ran - niczym się nie przejmuj, pewnie będzie w tym bardzo dużym procencie, który z opuchlizną żegna się po kilkunastu dniach.
Jeśli należysz do drugiej grupy to jednak staraj się to na bieżąco obserwować i gdyby nie było efektów po 3-4 tygodniach, zacznij robić coś w kierunku pozbycia się cholerstwa (wspomniane zioła, diosmina której używa się przy kłopotach z krążeniem i np. hemoroidach czy PRZEDE WSZYSTKIM wizyty u innych lekarzy).
 

cultus

New member
Bardzo dziękuję , idę niebawem zmienić opatrunek , zobaczę co się tam dzieje ;D kiedyś miałem zmiażdżoną stopę , może bolało bardziej jednak dyskonfort mniejszy , ale ze stopą obchodzi się inaczej jak fallusem , stopy są dwie , zawsze masz jedną w zapasie , penis tylko jeden ;D
 

cultus

New member
Panowie , mam pytanie , czy opatrunek wykonywany raz na dobę wystarczy ? Czytałem forum i wiem , że niektórzy tak właśnie postępują . Lekarz zalecił 2 razy na dobę , ale wszelkie ruchy i odkażanie przedłużają gojenie , zwłaszcza , że szwy przyczepiają mi się go opatrunku . Chodzę z odsłoniętą górną częścią żołędzi , jak przyklei się do bielizny troszkę boli gdy odrywam . Czy podwójne znieczulenie przy wędzidełku może mieć wpływ na wielkość oponki ? Tam gdzie wbijano igłę żeby przedłużyć działanie jest opuchlizna . Zaczynam pić wapno , może pomoże . Lekarz nie zapraszał mnie na kontrolę , w piątek minie tydzień , czy jeżeli opuchlizna nie zejdzie powinienem pojechać te 100 km do Niego ? Przypomina mi się jak wracałem po zabiegu , nie było wesoło :p
 

szymon1

New member
Sa lekarze co zalecaja zmiane opatrunku i odkazanie raz dziennie i twierdza ze to wystarczy, inni zalecaja nawet po kazdym sikaniu, ogolnie gdy sa strupy lub krwawienia ja jestem zwolennikiem zeby za czesto i mocno ni emoczyc ptaka i tez za czesto nie odkazac zeby nie rozmakaly strupki. Jesli nie masz strupow mozesz smialo stosowac sie do zalecen twojego lekarza, pamietaj zeby zawsze po umyciu czy odkazaniu dobrze ususzyc ptaka jalowym gazikiem. Na opuchlizne sprobuj moze z ta kapustka, tylko umyj ja wczesniej i wyszusz
 

cultus

New member
5 dni po zabiegu , przy szwach pojawiła się żółta wydzielina ale to chyba standard , opona od górnej strony jakby powoli zaczynała się zmniejszać , albo mi się wydaje . Sam nie wiem , nie mam aparatu(z wyjątkiem tego na zębach;D) i nie mogę porównać jednak dolna część to jedna wielka opuchlizna . Pierwszy raz na chwilę zamoczyłem fallusa w letniej wodzie z mydłem , opatrunki zeszły bezboleśnie . OPATRUNKI stosuję raz na dobę , nie dostaje się do nich mocz więc nie ma sensu męczyć sprzętu . Piątek wizyta , zobaczę co powie lekarz , milutki jest , gdybym był gejem na pewno budziłby moje zainteresowanie ;D Grunt to nie martwić się na zapas , mam to już za sobą . Marzę teraz żeby wszystko się ładnie zagoiło . Erekcje nocne przeszkadzają rekonwalescencji , naciągają mi szwy i wyszedł taki mały guzek skóry ;( gdyby dało się uniknąć tej opony zapłaciłbym dwa razy tyle , myślicie że to zależy od lekarza ?
 

szymon1

New member
To raczej zalezy od organizmu, byc moze ilosci znieczulenia i rodzaju obrzezania (zazwyczaj najmniej chyba puchnie przy obrzezaniu calkowitym z blizna maksymalnie przy zoledziu) i od tego czy po zabiegu noisles ptaka w pionie. Sprubuj z ta kapustka moze, jestes krotko po zabiegu to byc moze ona by ci pomogla
 

cultus

New member
Jutro i w sobotę będę sam w domu przez kilka godzin , spróbuję zrobić okład z kapusty , zobaczę co z tego wyjdzie :D w sobotę mam urodziny , z kapusty zrobię gołąbki dla gości :p Może lekarz mi coś podpowie , ciekawi mnie czy tą chłonkę oprócz nacisków można usunąć w inny sposób . Myślę , że znieczulenie też się do tego przyczyniło . Dalej piję wapno , zobaczymy , jutro mija tydzień , jak rana się zagoi zrzucę opatrunek , żeby zacząć przyzwyczajać fallusa , trzeba zacząć jeździć sprzętem , ale jak ptaka będę miał w górze to nic się nie stanie ;D aby uniknąć dyskomfortu zacznę żołądź smarować kremem , to odklejanie od bielizny denerwuje ;D
 

cultus

New member
byłem dziś na kontroli , lekarz ściskał wacka jak pęto kiełbasy ;D przed wyjazdem zrobiłem opatrunek , oponka powoli ustępuje , podobno max 4 tygodnie ma się utrzymać , raczej jest wszystko ok ;D
 

szymon1

New member
Wazne chyba zeby sie nie forsowac tez za bardzo jak jest opuchlizna, niektorzy maczali w cieplym rumianku albo polaczeniu (rumianek szalwia kora debu)
 

cultus

New member
wczoraj miałem urodziny i mój mały przyjaciel miał trening bojowy ;D dużo chodzenia , wypiłem 3 piwka , spaliłem troszkę , nie widziałem małego po tej akcji , ale pewnie jest ok , bo nic nie boli ;D zaczynam się przyzwyczajać , opatrunki porobione tak , żeby dobrze robić siuru , żołądź się chyba powoli adaptuje , naskórek się już łuszczy . Mam takie wrażenie , że po tych 8 dniach gdy rany się podgoiły mogę chodzić i funkcjonować normalnie , opatrunki zrzucę w przyszły weekend , a teraz niech mój mały przyzwyczaja się do lekkich otarć gazą i uderzeń , wczoraj tylko co jakiś czas poprawiałem go aby patrzył w górę . Miałem pełną erekcję , nie była mocno bolesna , szczytowałem z lekką pomocą , delikatne uciski i lekkie pocieranie , jednak trochę to trwało . Ciekawe jak to będzie jak mój sprzęt ruszy do boju .

A jak jest u Was ? Ile czasu trwa prokreacja ? Czy ma ktoś z Was porównanie wrażeń z przed i po zabiegu ? Na innych forach spotyka się różne opinie , jednak zależy mi na opiniach Waszych , gdyż jest tu Was najwięcej i piszecie szczerą prawdę , bo większość członków forum przeszła przez to samo co ja przechodzę teraz ;D
 

cultus

New member
Hej , jutro mija 14 dni od zabiegu , od początku tygodnia pracuję normalnie , moja gigantyczna oponka znacznie się zmniejszyła , wszystkie rany zamieniły się w strupy . Dalej chodzę w opatrunku , jednak zmieniam go co 48 godzin , dzięki temu lepiej się goi , nie widzę sensu częstszych zmian ;D w weekend planuję pozwollić sobie na brak opatrunku , jednak jak ostatnio dostał lekki strzał koszulką nie było przyjemnie . Może wszystko się ułoży i będzie ok ;)
 
Podobne tematy
Rozpoczęty przez Tytuł Forum Odp Data
B Opatrunek Obrzezanie 16
M Opatrunek Stulejka 9
M Ile nosimy opatrunek? Po zabiegu obrzezania 10
J Opatrunek po obrzezaniu Po zabiegu obrzezania 1
A 4 dni po, opatrunek, styl Po zabiegu obrzezania 3

Podobne tematy

Do góry