• Cytatów używajcie tylko jeżeli jest to potrzebne! Jeżeli chcecie komuś odpisać używajcie @ z nazwą użytkownika.

Wędzidełko

krzysiek83

New member
Witam, zanim napisze o moim przypadku mam pytanie: czy krótkie wędzidełko jest problemem wrodzonym czy też może być nabyty?

A teraz o mnie. Nigdy nie miałem żadnych problemów z moim penisem, żadnych chorób itd itp. W niedzielę parę tygodni temu po paro godzinnych figlach z moją panią poobcierałem sobie lekko penisa. Nic szczególnego, bywało gorzej po dłuższych eskapadach łóżkowych. Od poniedziałku przez cały tydzień odczuwałem pieczenie w czasie chodzenia, napletek się zwężył, że nie mogłem go ściągnąć. W następny tydzień pieczenie ustało, napletek bez oporu się zsuwa, ale tak jakby wędzidełko zrobiło się krótsze, bo żołądź leci do dołu. Czy możliwe jest, aby następstwem obtarć wędzidełko stało się krótsze? Czy może jeszcze się uraz się goi i jest bardziej naprężone? Z góry dziękuję za odpowiedzi.
Pozdrawiam!
 

Krzysiek77

New member
Hej

Wędzidełko może ulec skróceniu gdy po naderwaniu goi się samoistnie, bo powstała w miejscu naderwania blizna skraca je. Ale naderwanie wędzidełka oznacza zawsze duży ból, któremu towarzyszy krwawienie. A Ty mówisz że się tylko poobcierałeś... Być może tak bardzo się poobcierałeś, że doszło do stanu zapalnego i obrzęku napletka, co może powodować objaw jakby wędzidełko uległo skróceniu. Gdy stan zapalny i obrzęk minie, powinno wrócić do normy. Mocz małego kilka razy dziennie w solidnym (2 torebki expresowe na szklankę wody) naparze z rumianku. Ale najlepiej by było jakbyś poszedł do urologa.

Pozdrawiam

Krzysiek
 

pawel81

New member
Bardzo prawdopodobne, że wędzidełko skróciło się.
Jeżeli zostało naderwane nawet delikatnie i doszło do zabliźnienia tym samym skróciło się.
Co gorsza teraz będziesz musiał uważać żeby znów się nie naderwało (ja raz się naderwało to teraz coraz łatwiej będzie się nadrywało) bo za każdym naderwaniem będzie bardziej się skracało.
Wiem to niestety z własnego doświadczenia u mnie skończyło się to zabiegiem 2 tyg temu.
Polecam żele nawilżające 100 razy lepiej jest.
Pozdrawiam
 

krzysiek83

New member
Dzięki za odpowiedzi. A czy przy naderwaniu wędzidełka pojawia się krwawienie? Od ostatniego mojego posta zmieniło się tyle, że znowu odczuwam pieczenie w okolicy wędzidełka. Na innym forum medycznym urolog chirurg stwierdził, że skoro tak długo utrzymuje się pieczenie to może oznaczać, że mam grzybicę i żebym smarował te okolicę kremem CLOTRIMAZOLUM przez 7 dni. Czy pomoże zobaczymy. Pozdrawiam.
 

Podobne tematy

Do góry