Wędzidełko- pytania co do zabiegu

wojtek112

New member
Witam, mam przykrótkie wędzidełko, zaczyna się ok. 3mm od cewki, stulejki nie mam, napletek ściągam normalnie.. Problem w tym że podczas wzwodu strasznie ciągnie mi główkę na dół i nieumożliwia odprowadzenie napletka za rowek.
Mam kilka pytań:
1.Ile czasu trwa zabieg
2.Czy jak jestem niepełnoletni to rodzice są potrzebni?
3.jak pójdę do prwatnego urologa i da mi skierowanie to co biorę do szpitala (tylko książeczkę ubezpieczeniową)???
Z góry dzięki za odpowiedź.
 

Krzysiek77

New member
Cześć!

Przede wszystkim powinieneś wiedzieć, że większość chirurgów po prostu usuwa zbyt krótkie wędzidełko, nazywając to jego "przedłużeniem"... Moim zdaniem to niepotrzebne okaleczanie - dużo lepszym rodzajem zabiegu jest przecięcie/podcięcie wędzidełka laserem lub skalpelem, a nie jego usuwanie. Pamiętaj, że wędzidełko jest najsilniej unerwionym miejscem na penisie, a co za tym idzie, zapewnia wiele przyjemnych odczuć podczas seksu. Uważam, że powinieneś poszukać chirurga, który przedłuży Twoje wędzidełko, a nie bezpowrotnie Ci je usunie, nazywając to pokrętnie "przedłużeniem". Jak już trafisz do chirurga urologa, to koniecznie zapytaj go, czy przedłuży Twoje wędzidełko nacinając je, czy będzie chciał je po prostu usunąć. Może być Ci trudno znaleźć chirurga, który wykona rzeczywiste przedłużenie wędzidełka, zamiast jego usunięcia, ale powinieneś moim zdaniem szukać do skutku. Nie daj się bezsensownie okaleczać!

Co do Twoich pytań, to:

1. Zabieg nie trwa długo, zazwyczaj około pół godziny w znieczuleniu miejscowym.

2. Jak jesteś niepełnoletni, to owszem rodzice będą potrzebni do podpisania zgody na zabieg. Bez tego żaden chirurg nie wykona Ci zabiegu.

3. Po co od razu do szpitala! :) Taki prosty zabieg prywatnie wykonasz w zwykłym gabinecie chirurgicznym. :) A lekarz powie Ci co masz zabrać. Będziesz musiał prawdopodobnie wykonać przed zabiegiem kilka niedrogich badań analitycznych z krwi, ale to zależy od lekarza. Większość wymaga, ale niektórzy nie.

Pozdrawiam

Krzysiek
 
Do góry
TOPlist