• Cytatów używajcie tylko jeżeli jest to potrzebne! Jeżeli chcecie komuś odpisać używajcie @ z nazwą użytkownika.
Cześć, krótko opowiem całą historię i załącze zdjęcia.
Po pierwszej konsultacji, lekarz stwierdził że ze względu na ciężko schodzącego napletka podczas wzwodu należy przeprowadzić plastykę, żeby dostać półtorej centymetra więcej.
Cena zabiegu 1500 na Śląsku, wizyta w poniedziałek wieczorem, po rozebraniu i położeniu na stole, lekarz podaje znieczulenie miejscowe kilka razy i zaczyna działać. Kilkukrotnie podczas zabiegu mocno odczuwalne jakby ukłucia, a pielęgniarka mówi że to normalne. Zabieg trwał około 30 minut w przyjaznej atmosferze. Po zabiegu założony opatrunek z informacją żeby go zmienić na następny dzień. Zalecenie że po dwóch tygodniach już szwy sie powinne zacząć rozpuszczać i będzie po wszystkim. Nie dostałem żadnych dodatkowych zaleceń, czy też dokumentów o przeprowadzonym zabiegu. Pierwsza noc strasznie bolesna. Co 2 godziny budzące bolące wzwody, naciągajace ranę i ściągające ku górze opatrunek. Rano opatrunek już samoczynnie przez członka ściągnięty.
Po tygodniu od zabiegu członek wygląda jak na zdjęciach. Martwi mnie opuchlizna z prawej strony, jakby się nie umiała wchłonąć. Czy według was wszystko jest w porządku? Jedynym problemem jest to, że nie potrafię się poruszać, ponieważ cały czas mam odsłoniętą żołądź, która jakby się ociera powodując ból, czy to normalne?
Może coś zalecicie czym się wspomóc w następnych dniach, czy Głosić się na wizytę
kontrolną

 
@23latek po plastyce Widzę, że miałeś dość podobny zabieg (też miałem plastykę) i zalecenia do tego co ja miałem, więc jeżeli to nie problem to mam nadzieję, że odpowiesz mi na parę pytań.

1. Jak długo ci schodziła ta oponka? Mi pojawiła się w okolicy szwów jakieś 2-3 dni po zabiegu, póki co jestem tydzień po i się nie zmienia, nie rośnie ani nie maleje. Jedyne co się zmieniło, że na początku dotykanie jej okolicy bolało, teraz już w sumie nie boli.

2. Jak dużo czasu minęło zanim zaczęły ci wypadać szwy i po jakim czasie wypadły wszystkie? Mi powiedziano to samo co i tobie (czyli, że po 2 tygodniach powinny zacząć wypadać). Póki co widzę, że zrobiły się bardziej miękkie i jakby postrzępione, ale dalej się wszystkie trzymają.

3. Jak długo nosiłeś sprzęt w górze? Ja planuję z tego zrezygnować za tydzień jak wykończę maść, zakładając je tylko na noc by trochę powstrzymać małego przed wzwodami w nocy.

4. Jak dużo czasu minęło zanim przestały cię budzić nocne wzwody? Mnie wprawdzie już strasznie nie bolą, ale jednak czuję jak mnie trochę rwie w okolicach wędzidełka na tyle mocno, że się budzę.

5. Czy miałeś jakąś kontrolę po zabiegu? Ja nie mam, lekarz stwierdził, że nie ma takiej potrzeby, no chyba, że by coś się działo, trochę mi się to wydaje dziwne bo prawie wszyscy na forum piszą, że oni mieli przynajmniej jedną.

Z góry dzięki za odpowiedzi. Ogólnie rozumiem, że każdy inaczej się goi, no ale chciałbym mieć jakiś punkt odniesienia, bo lekarz poza tym, że za 2 tygodnie zaczną szwy wypadać i mam używać maści do zagojenia się rany to mi niewiele powiedział.
 

Podobne tematy

Do góry