• Cytatów używajcie tylko jeżeli jest to potrzebne! Jeżeli chcecie komuś odpisać używajcie @ z nazwą użytkownika.

3 tydzień po obrzeżaniu

ClickClack

New member
Witajcie,
11.10. miałem zabieg obrzeżania całkowitego. Rekonwalescencja przebiegała raz lepiej, a raz gorzej. Dziś jestem 23 dzień po zabiegu.

Początkowa opuchlizna zeszła dość szybko, lecz lekarz operujący zalecił mi po 14 dniach kąpiel, aby szwy puściły, niestety wyszła 1/3.

No i właśnie, do tego dnia kąpieli obrzęk chłonny schodził szybko i praktycznie już go nie było, a po kąpieli wrócił dość spory. Przeczytałem w internecie, że gorące kąpiele nie są wskazane przy obrzęku, a ja lałem naprawdę ciepłą wodę.

Dwa dni temu (21 dzień) musiałem usunąć szwy mechanicznie u chirurga, ponieważ nie chciały wyjść samoistnie i zaczynały mi podrażniać skórę.

Szwy zostały usunięte i wydaje mi się, że pozostałości opuchlizny schodzą powoli.

Tu rodzą się moje pytania:
1. Jak myślicie czy gorąca kąpiel/sauna przez najbliższy okres są raczej wykluczone?
2. Są jakieś dobre sposoby na szybszą rekonwalescencję? smarować go maścią na blizny?
3. Nosić go jeszcze do góry? Pomoże to w szybszym zejściu chłonki?

Wrzucam album ze zdjęciami
(chronologicznie wygojony ze szwami dzień 14, spuchnięty po kąpieli ze szwami 15 i stan aktualny bez szwów)

 
Ostatnia edycja:

Podobne tematy

Do góry