• Cytatów używajcie tylko jeżeli jest to potrzebne! Jeżeli chcecie komuś odpisać używajcie @ z nazwą użytkownika.

Trzeci dzień po zabiegu, w porządku?

usar

New member
Witam,
jestem 3 dzień po zabiegu, czuje się ok, jednak martwi mnie trochę ta opuchlizna i przez to jak sikam to nie prosto tylko na wszystkie strony, wszystko ok?
Trochę krwi jest, szczególnie po nocy, jednak to nie duże ilości na opatrunku tylko, przy wymianie opatrunku dezynfekcja octeniseptem i smarowanie Betadine.

Zdjęcia jak to wygląda:

Z góry dziękuje za odpowiedzi
 

latek777

Active member
według mnie wygląda ok, ale niech sie wypowiedzą koledzy z forum są tu osoby z dużą wiedzą w temacie, co do sikania na wszystkie strony to normalna sprawa będzie lepiej z każdym dniem, jedyne co mogę doradzić od siebie to dbaj o to żeby były ciasne opatrunki (oczywiście nie za ciasne:p), ja po kilku dniach nie zrobiłem na noc opatrunku i niestety puścił mi szew przez nocną erekcjęm i od strony wędzidełka mam widoczną bliznę
powodzenia kolego:)
 
Spokojnie, opuchlizny do tygodnia spokojnie są, ale tak jak tu się wypowiadali przedmówcy, trzeba ciasny opatrunek robić i trzymać małego w górze przez dobry tydzień :)
 

usar

New member
Dziękuje za odpowiedzi, uspokoiły mnie.
Martwi mnie tylko, że z jednej strony tak to wygląda, jest to opuchlizna? 6 dzień po.

Krwi na opatrunkach za dużo się nie pojawia, boli najbardziej w miejscu wędzidełka, wystarczy dotknąć opatrunku w tamtym miejscu.
Po jakim czasie wróciliście do pracy fizycznej? Ja wziąłem tydzień zwolnienia i teraz zastanawiam się czy nie przedłużyć bo mam jeszcze ograniczone ruchy, szczególnie schylanie.
Czy po tygodniu w górze już będzie można go w opatrunku nosić normalnie czy lepiej w górze trzymać przez 2 tygodnie?
 

latek777

Active member
jeśli pracujesz fizycznie to tydzień moim zdaniem zbyt krótko, noś go do góry - moim zdaniem lepiej za długo niż za krótku, pilnuj ciasnych opatrunków żeby szwy nie puściły zbyt wcześnie
 
Ja po zabiegu dostałem tydzień zwolnienia i na kontroli po zabiegu tydzien później dostałem kolejny tydzień. Pracuję także fizycznie i w syfiastych warunkach. Po zabiegu przez tydzień miałem małego przyklejonego do góry z ciasnymi opatrunkami. Po tygodniu też nosiłem go do góry ale już nie musiałem przyklejać, tylko ciasne bokserki :) do momentu wypadnięcia zszywek trzymałem w opatrunku i górze
 

usar

New member

Tak to wygląda po 3 tygodniach, to po prawej to jest opuchlizna i zejdzie czy jak to jest? Jest się czym martwić?
Z góry dzięki za odpowiedź.
 

usar

New member
Pojedyncze sztuki już wypadły, z tego co czytałem to po 4 tygodniach od zabiegu to dość normalny czas na nie.
Obecnie do lekarza iśc nie mogę bo covid, to w czym szkodzi, że one nadal są?
 

Podobne tematy

Do góry