• Cytatów używajcie tylko jeżeli jest to potrzebne! Jeżeli chcecie komuś odpisać używajcie @ z nazwą użytkownika.

Trymer

max11400

Active member
Cześć Panowie, przymierzam się do zakupu trymera. Z podobnych urządzeń miałem wcześniej jedynie golarkę do brody bezprzewodową, więc doświadczeń z trymerami nie mam. Teraz chciałbym zakupić sobie trymer żeby powycinać między innymi włosy z uszu i nosa (niekoniecznie do brody, bo używam klasycznych maszynek, ale takiego rozwiązania też nie wykluczam). I mam teraz dwa pytania do osób które trymerów używają lub używały:
1. Czytałem też że trymera można używać do golenia włosów w okolicach miejsc intymnych. Jak to wygląda? Są wtedy jakieś wymienne końcówki, czy poszukać trymera który ma kilka różnych ostrzy i tylko jedno z nich wykorzystać do tego celu, żeby zachować higienę pomiędzy goleniem miejsc intymnych a goleniem twarzy/nosa/uszu i nie pomieszać końcowek?
2. Może polecacie jakis model? Jak na razie spodobał mi się Remington Graphite G4 PG4000. Żona ma różne sprzęty Remingtona i jest zadowolona, ja z kolei nie znam tej firmy więc nie wiem czy to będzie dobre ale wygląda spoko.

Z góry dzięki za pomoc jeśli ktoś się będzie chciał w tym temacie udzielić :)
 
Też chętnie się dowiem opini innych o takich sprzętach, chociaż w przypadku depilacji miejsc intymnych skłaniam się bardziej ku depilacji woskiem w salonie kosmetycznym. Nie trzeba wtedy powtarzać golenia co kilka dni tylko iść raz w miesiącu lub częściej jeśli ktoś potrzebuje na depilację.
 

wacie

Active member
Trymer do worka mosznowego?
Nie używałem ale chyba strach by się nie pociąć albo nie podrapać ?
Woskiem też raczej słabo z worka włosy wyrywać i nie każdy ma tyle odwagi by iść do salonu kosmetycznego.
Polecam kremy do depilacji , również takie pod prysznic. Smarujesz kremem i po kilku minutach spłukujesz.
 
Ja próbowałem kremu do depilacji i to jest ryzykowne, bo jeśli przytrzymasz go trochę za długo to można się poparzyć (raz mi się to zdarzyło). Trzeba go w dobrym momencie usunać z włosami tak żeby jak najdokładniej ogolić i żeby się nie poparzyć. Trymer też nie sprawdzi się w każdym miejscu i tak jak piszesz można się zaciąć lub podrapać przy goleniu bez nakładek i na zero cm. A jeśli chodzi o wosk to nie chodziło mi o plastry z woskiem ze sklepu, bo one są niedokładne i trzeba się męczyć.
 

wacie

Active member
Każdy musi dobrać coś pod siebie.
Są też tacy co preferują wielki , gruby , kudłaty busz 🤔🤔🤔

Co do kremu do depilacji to jeżeli ktoś nie był do pierwszej komunii i nie ma zegarka ;), to w każdym telefonie jest stoper i nie jest problemem nastawić w nim czas .Czytanie i stosowanie się do instrukcji też nie boli.
 
Właśnie stosowałem się, ale po 5 minutach nie wszystko schodziło, więc kolejnym razem spróbowałem jakieś 8-10 minut (10 minut to taki standardowy maksymalny czas kremów) i to już było zbyt dużo. Ale jest tak jak piszesz. Każdy musi znaleźć coś dla siebie.
 

wacie

Active member
Mam krem taki na 6 minut. Z jajek czy z członka nie przekraczam czasu, staram się trafić idealnie z usunięciem kremu a i tak na worku potrafią pokazać się zaczerwienienia ,delikatne poparzenia. Trzeba tego pilnować.
 
  • Like
Reactions: AGv

AGv

Active member
Też używam kremu do depilacji. Po kilku próbach znalazłem odpowiedni przedział czasowy, tak by nie oparzyć moszny i uzyskać pożądany efekt.
 

max11400

Active member
Kupiłem jakiś trymer Philipsa za jakieś 100 zł. Daje radę jak na razie. Po zabiegu obrzezania musiałem też przyciąć włosy w pachwinach, i powiem Wam, że już się do tego przyzwyczailem mimo że nigdy tego nie robiłem wcześniej. Teraz przycinam je trymerem na 2 albo 3 mm i jest elegancko, nie pocę się tak w te upały i jest git. A dodatkowo trymer używam do włosów na podbrzuszu, brzuchu, klacie i jest git :) także chyba jakoś wygórowanego sprzętu nie trzeba do tego.
A co do fiuta i jajec to pozostałem na razie przy piance i maszynce klasycznej, ale może skuszę się na te kremy w najbliższej przyszłości
 

max11400

Active member
Do jajec kupuje co jakiś czas zawsze maszynkę i 4-6 wkładów jednorazowych, więc te kilka sztuk zawsze starczy na 2-3 miechy. Ale fakt, przy jajcach trzeba być baaaardzo ostrożnym :D
 

wacie

Active member
Do jajec , penisa polecam krem do depilacji.
Oczywiście przed pierwszym depilowaniem przycinamy włosy na krótko , potem dokładnie stosujemy się do czasu podanego w instrukcji danego kremu. Nie stosujemy na rany , blizny świeże podrażnienia.
Mogę polecić , na jajkach i członku po kilku użyciach włoski ledwo co odrastają ,są miękkie i cienkie.
 
  • Like
Reactions: AGv
Do góry