• Cytatów używajcie tylko jeżeli jest to potrzebne! Jeżeli chcecie komuś odpisać używajcie @ z nazwą użytkownika.

Szwy rozpuszczalne

umerthuz123

New member
Witam,
Trwa szesnasta dobra od zabieg, pozostało mi sporo szwów. Lekarz powiedział, że są to szwy rozpuszczalne i zejdą same. Zgłosić się do lekarza w sprawie tego, że nie znikają, czy jeszcze poczekać?
 

MKD

Active member
Do lekarza. Tzn ja akurat tak nie zrobilem tylko dosc szybko zaczalem im pomagac czyli moczenie w rumianku, wodzie z mydlem itd. Ale jakbym mogl to powtorzyc to bym poszedl na wyjecie
 

umerthuz123

New member
Rozumiem, super, dziękuję bardzo za kolejną pomocną odpowiedź, jutro skontaktuje się z lekarzem i najwyżej od zdecyduje, jakie kroki poczynić
 

anonimowyx

New member
Cześć.
Jestem 17 dni po zabiegu i nadal mam wszystkie szwy rozpuszczalne. Lekarz powiedział, że nie mam przychodzić na zdjęcie szwów, bo założył mi szwy, które rozpuszczą się po 12 dniach i będą wypadać (nie są to nitkowane szwy), no ale niestety nic się nie dzieje. Czy może mi się przez to gorzej goić? Co zrobić?
 

mati12

Well-known member
Nie radził bym czekać,aż się rozpuszcza dzwoń do lekarza że prosisz o ich usunięcie porobią ci się ząbki i będziesz z nimi walczył jeżeli odmówi czego moim zdaniem nie ma prawa zrobić masz dwa wyjścia albo spróbować samemu albo znaleźć jakąś pielęgniarkę która wyciągnie
 

dieselpower

Moderator
Członek Załogi
Szwy w tym miejscu spokojnie okolo 3 tyg mozna trzymac. 17 dzien to nie jest jakos super dugo. Teoretycznie rana powinna byc juz zrosnieta, chociaż widzialem juz tutaj magikow ktorym po 2 tyg sie rozeszlo. Jezeli proces gojenia nie przebiega jak powinien to lepiej ten tydzien dluzej miec te szwy. Niektorzy tez trzymali po ponad 4 tyg szwy, ale to juz przegięcie. Wtedy juz zaczyna sie robic stan zapalny w miejscu szycia.
 

anonimowyx

New member
Wyciągnąłem na własną rękę. Nie było łatwo, ręka się trzęsie przy takich pracach na sprzęcie. Z jednej strony trochę krwawiło, są niewielkie ślady po szwach, ale chyba jest ok. Mam nadzieję, że się ładnie wygoi.
 

mati12

Well-known member
Unikaj mocnych wzwód prze parę dni a będzie ok a jak się wszystkie dziurki zarosna możesz jechać czymś na blizny
 

toastt

Well-known member
Jeżeli się wszystko zagoiło to można elegancko wyjąć sobie szwy przy pomocy pensety i ostrza skalpela (lancetu). Można nawet dostać w medycznym lub w aptece zestaw do usuwania szwów w postaci plastikowej pensety i jednorazowego ostrza w plastikowej oprawce. Ja sobie sam wyjąłem większość szwów na rękach, nogach, jakie miałem. Myślę, że penis niewiele różni się w tej kwestii od ręki.
 

mati12

Well-known member
Ja byłem zadowolony z Contractubex najawżnejsze by wcierać i rozciągać Blizne przy nakładaniu no i używać parę miesięcy sumiennie codziennie
 
Podobne tematy

Podobne tematy

Do góry