• Cytatów używajcie tylko jeżeli jest to potrzebne! Jeżeli chcecie komuś odpisać używajcie @ z nazwą użytkownika.

Szwy rozpuszczalne nie wypadają

Cześć, jestem jakieś nieco ponad 2 tygodnie po zabiegu i mam problem ze szwami. Ogólnie mam rozpuszczalne (białe) i poinformowano mnie po zabiegu, że powinny po 2 tygodniach zacząć wypadać. Problem w tym, że nie wypadają. Minęły już dwa tygodnie a dalej ani jeden szew nie wypadł. Siedzą dość mocno, jedynie wydaje mi się, że zrobiły się bardziej miękkie niż były świeżo po zabiegu (teraz przypominają bardziej zwykłe nitki krawieckie), ale dalej siedzą dość mocno i żaden nie wypadł. Próbowałem coś poruszać, ale nic z tego mocno są zawiązane, a na bardziej stanowcze ruchy brakuje mi odwagi. Pytanie więc brzmi co mogę zrobić by pomóc im się rozpuścić? Może maczać w czymś? Dodam, że oczywista odpowiedź jaką jest "zapytaj lekarza który robił zabieg" nie za bardzo działa w moim wypadku. Nie mam bezpośredniego kontaktu z lekarzem, zabieg robiłem w szpitalu na NFZ, a lekarz go wykonujący nawet tam nie pracuje na stałe tylko przyjeżdża na zabiegi. Ponadto jest on też oddalony od mojego miejsca zamieszkania i wolałbym w miarę możliwości uniknąć jeżdżenia tam, zwłaszcza na coś, co zapewne zajmie kilka minut, więc pytani brzmi czy mogę zdjąć szwy u kogoś innego jakby co? Czy to może być lekarz rodzinny czy musi być to jakaś poradnia? Kiedy w ogóle powinienem się też ich pozbyć? Na forum różne osoby piszą różne rzeczy, jedni, że po 2 tygodniach już ich nie powinno być, inni, że po miesiącu itd.
 

dieselpower

Moderator
Członek Załogi
Jak będziesz między 3 a 4 tygodniem i dalej będą siedzieć to sam je wyjmij. Akurat szwy na pisiorze im dłużej tym lepiej. Chyba nie chcesz by np w 12 dniu szwy zaczęły wypadać a nocny wzwód rozerwał ledwo co w jakimś stopniu zrosnieta skórę. Nie u każdego goi się jak na psie. Jedni potrzebują tygodnia inni trzech. A już było kilku co i po 3 rana nie była do konca zrosnieta. Także jak siedzą to się ciesz i czekaj spokojnie.
 

Livix92

Member
Mam ten sam problem. I zastanawiam się czy nie iść do lekarza na zdjęcie ale.gdzie mam się udać? Na SOR czy na oddział urologiczny?
 
ja tez mam wlasnie podobnie a jestem juz blisko 4 tygodnie po zabiegu
W jaki sposob je mozna wyciagnac? widzialem filmiki o podcinaniu z jednej strony ale u mnie sa supelki tuz przy samej skorze, wiec nie ma szans zebym se nie pochlastał sprzętu przy okazji :D
Mam wrażenie że lekkie szarpnięcie ich rozwiązało by problem ale nie wiem czy nie zostana jakies rany/blizny potem
 

dieselpower

Moderator
Członek Załogi
Ja normalnie sam wyjmowałem. Pierw moczenie, później malutkimi nożyczkami do skórek do paznokci podważałem koło supełków i ciach. Trochę dziwne uczucie jak się je wyjmuje bo muszą w skórze się przesunac. Dlatego najlepiej pierw pomoczyc wtedy nie jest tak źle. Jak ktoś nie ma odwagi to do ośrodka zdrowia i każda piguła wyjmie :ROFLMAO:
Jeszcze tylko dodam że ja wyjmowałem jakoś między 3 a 4 tygodniem i już zaczynało się robić wokół szwów czerwone. Czyli organizm zaczął reagować na ciało obce.
 

Stettin

Moderator
Członek Załogi
Jak ktoś się boi obcinać wiązania szwów to można próbować je rozwiązać ;)
Najważniejsze to nie zostawić kawałka szwu w ciele.
 

Livix92

Member
A według ciebie do kiedy mogą one tam się znajdować? Moje są czarne dość cienkie i końcówki ledwo wystają więc raczej wyciąganie samemu nie wchodzi w grę. A chcąc je usunąć to gdzie mam się zgłosić? Do urologa czy na SOR?
 

Jacob_

New member
Dlatego trzeba codziennie moczyć opatrunek i miejsce operowane w ciepłej wodzie z szarym mydłem przez 20-30 minut, szybciej szwy wypadają i goi się rana
 
Wydaje mi się, że jednak chyba zacząłem się martwić nie potrzebnie, bo dzisiaj po myciu zauważyłem, że chyba jednak brakuje przynajmniej dwóch szwów. Szwy są rozłożone w miarę regularnie i pomiędzy nimi są równe odstępy ale właśnie w dwóch miejscach pomiędzy szwami jest dłuższy odstęp w miejscu którego nie ma szwu, ale za to jest blizna (takie niewielkie wgłębienie). Nie jestem w stanie powiedzieć kiedy wypadł, nie zauważyłem jego odpadnięcia, nie pamiętam też czy w tym miejscu były szwy wczoraj.

Być może to kwestia tego, że nie biorę kąpieli tylko prysznice i szwy nie mają jak się dobrze namoczyć, zwłaszcza, że nie byłem obrzezany całkowicie i rana wraz ze szwami jest praktycznie cały czas zakryta i odkrywam ją tylko wieczorami na chwilę w celu umycia Białym Jeleniem w płynie. Czy w takim wypadku lepiej jest jednak przerzucić się na kąpiele czy moczyć codziennie małego te kilkadziesiąt minut w wodzie ze wspomnianym Białym Jeleniem żeby pomóc szwom się rozpuścić?
 

Livix92

Member
W google czytałem że przez 2 tyg unikać kąpieli w wannie no ale chyba potem można 😉 ja też mam wrażenie że coś u mnie odpadło i chyba jutro spróbuję z tym moczeniem w wodzie z mydłem 🤔
 
@Bercik92 Chyba właśnie odradza się to z tego powodu, żeby szwy nie rozpuściły się szybciej niż powinny. No ale teraz chyba już powinny, więc myślę, że też spróbuję pomoczyć, albo tymczasowo przerzucić się na kąpiele.
 

akosik

New member
u mnie za 2 dni mijają 4 tygodnie i raczej wszystkie szwy razem z odstającymi nitkami jeszcze są
jutro kontaktuje się z lekarzem, który robił zabieg
 

NrOne

New member
Ja mam szwy 11 dzień, a mój lekarz jest na urlopie. Więc wczoraj pojechałem do chirurga ogólnego, a ten mnie odesłał z kwitkiem, bo ma to zrobić urolog a nie chirurg. Także muszę czekać jeszcze tydzień . Martwiłem się że za długo, ale w sumie wydzielała się do wczoraj ropa więc chyba jednak dobrze. Tylko ja miałem zabieg usunięcia kaszaków z penisa. Mi zabronili brać kąpieli, żeby szwy się nie rozpuściły.
 
Dzisiaj widziałem odpadający szew, więc faktycznie zaczęły wypadać. Być może to też dzięki temu, że zacząłem dłużej je moczyć pod prysznicem. Zobaczymy co będzie dalej, dam im jeszcze te dwa tygodnie, w razie jak jakiś jeszcze zostanie to się przejdę do do kogoś na zdjęcie.
 
Podobne tematy
Rozpoczęty przez Tytuł Forum Odp Data
L "Nie" rozpuszczalne szwy a powrót do aktywnosci Po zabiegu obrzezania 35
M Szwy rozpuszczalne Obrzezanie 3
U Szwy rozpuszczalne Stulejka 13
D Trudno rozpuszczalne szwy Obrzezanie 17
K Szwy rozpuszczalne Po zabiegu obrzezania 1

Podobne tematy

Do góry