• Cytatów używajcie tylko jeżeli jest to potrzebne! Jeżeli chcecie komuś odpisać używajcie @ z nazwą użytkownika.

Szwy pod napletkiem

Bugme

New member
Czy to normalne, że ok. 3 dni po zabiegu modelowania napletka i wędzidełka, mimo miejscowej opuchlizny napletek prawie całkowicie przykrywa szwy (mają same zniknąć)
Kiedy próbuję go odciągnąć boli.

Z góry dzięki
 

smarios

New member
Tak, normalne. Ja po raz pierwszy cały napletek bez bólu odciągnąłem po około 1,5 tygodnia. Staraj się go lekko ćwiczyć podczas kąpieli. Mnie też niepokoiło to, że szwy miały się goić pod napletkiem, ale jednak tak miało być, także spokojnie :)
 

clever

New member
Staraj się powoli rozciągać napletek mimo bólu. To zapobiegnie ewentualnemu zwężeniu się blizny i sprawi że rana będzie się lepiej goić bo dostanie tlenu (czy coś w tym stylu :p) no i lepiej zadbasz o higienę w tym miejscu. W każdym razie im wcześniej odsłonisz szwy i ranę tym szybciej dojdziesz do zdrowia ; ) Ja trochę zwlekałem i myślę że mogłem zacząć naciągać do oporu o wiele wcześniej : ) Nic złego się nie stało ale zawsze można przyspieszyć gojenie :)
 

chcezabiegu

New member
clever napisał:
Staraj się powoli rozciągać napletek mimo bólu. To zapobiegnie ewentualnemu zwężeniu się blizny i sprawi że rana będzie się lepiej goić bo dostanie tlenu (czy coś w tym stylu :p) no i lepiej zadbasz o higienę w tym miejscu. W każdym razie im wcześniej odsłonisz szwy i ranę tym szybciej dojdziesz do zdrowia ; ) Ja trochę zwlekałem i myślę że mogłem zacząć naciągać do oporu o wiele wcześniej : ) Nic złego się nie stało ale zawsze można przyspieszyć gojenie :)

Nie do końca bym się z tym zgodził... Wiesz czasem przez takie od razu rozciąganie można wręcz rozszerzać rany, co powoduje potem zwężaniu blizn przy gojeniu ( coś w stylu jak przed zabiegiem, masz stulejkę próbujesz rozszerzać robią się mikro pęknięcia które gojąc się zwężają coraz bardziej napletek) po zabiegu można ćwiczyć 4x10 lecz nie na siłę, powolutku aż do celu. W razie zwężenia nadal napletka po ustąpieniu szwów i zagojeniu ran stosować odpowiednie maści które rozciągną tak że będzie wszystko w sam raz. To moje zdanie. Ale mogę się mylić, w końcu lekarzem nie jestem.

Przy okazji wypowie się ktoś w dziale ,,o lekarzach" na temat dr Sykuta z Lublina, utworzyłem tam stosowny post, tylko nie tu co by nie zaśmiecać.
 

Bugme

New member
Zostało jeszcze 3, nie wiem, dwa są w okolicach wędzidełka (jeden jest pod) i nie wygląda jakby miały zejść.
Jak myślicie, czekać jeszcze aż wypadną?
Była plastyka i operacja krótkiego wędzidełka. Zabieg 3 tyg. temu

Z góry dzięki
Pozdrawiam
 

kristof95

New member
Czy to normalne, że ok. 3 dni po zabiegu modelowania napletka i wędzidełka, mimo miejscowej opuchlizny napletek prawie całkowicie przykrywa szwy (mają same zniknąć)
Kiedy próbuję go odciągnąć boli.

Z góry dzięki

Tak, normalne. Ja po raz pierwszy cały napletek bez bólu odciągnąłem po około 1,5 tygodnia. Staraj się go lekko ćwiczyć podczas kąpieli. Mnie też niepokoiło to, że szwy miały się goić pod napletkiem, ale jednak tak miało być, także spokojnie :)

Widzę, że temat nieco stary, ale myślę, że ktoś odpowie. Mianowicie jestem sześć dni po zabiegu obrzezania i też mam problem ze szwami, które chowają się pod zmarszczoną pozostałością skóry - jeśli odciągnę lekko i założę opatrunek to przy jego zmianie obserwuję, że znów szwy są zasłonięte. Wygląda to tak: https://imgur.com/a/3A7LubJ
Zabieg został zdeklarowany jako obrzezanie całkowite z "zostawieniem troszkę skóry, jak siusiak bryknie, żeby skóry nie okazało się za mało" (cytując lekarza, który sprawia wrażenie, że wie co mówi i robi, myślę że mnie nie oszukał co do sposobu zabiegu, podczas wykonywanie nie mówił, że zmienia strategię czy coś) jednak gdyby tak się okazało, że po wygojeniu tak zostanie, to lipa, bo nie do końca mi o taki efekt chodziło. :/ Wiem, że penis trochę się zmniejszył (z resztą nigdy nie był jakimś kolosem :p ), a opuchlizna jest duża - nie ma się co dziwić w końcu to ingerencja w organizm.
Zszokował mnie fakt, o którym czytałem w wielu wątkach na tym forum, żeby samemu sobie nakładać tę skórę na żołądź, albo żeby ją zsuwać, bo lekarz nic takiego nie zalecił, oprócz tego ażeby obficie pryskać octeniseptem i zmieniać opatrunki.
 

Podobne tematy

Do góry