Szwy po zabiegu wydłużenia krótkiego wędzidełka.

robinex

New member
Witam!

Jestem już ponad miesiąc czasu po zabiegu, (15 marca, tj. 5 tygodni i 3 dni) lekarz, który owy mi wykonywał, nie udzielał mi zbytnio informacji, wiem, że mam rozpuszczalne szwy, z resztą kilka z nich mi wypadło, ale niektóre wciąż się trzymają, to normalne, że niektórym osobom trzymają się tak długo i po prostu mam czekać, czy coś mi grozi i muszę jednak zapisać się na wizytę w celu usunięcia szwów?

Mimo prób, to jednak trochę boli, więc powstrzymuję się od szarpania ich na siłę, stosuję kąpiele, moczę swojego "Dżordża" także w rumianku. Po prostu nieco się zaniepokoiłem, tu i ówdzie czytałem, że nawet po 5 dniach wyleciały.

Z góry dziękuję za odpowiedzi!
 

dieselpower

Moderator
Członek Załogi
Sam rozetnij i wyjmij. Od zbyt długiego trzymania szwow zrobi sie w koncu stan zapalny wokol nich. W koncu to cialo obce i organizm bedzie reagowal. 5 tygodni to szmat czasu i juz nic te szwy nie maja do roboty oprocz przeszkadzania.
 

robinex

New member
Rozetnij? :eek: Ale niby czym, przecież one są na tyle blisko żołędzia, że musiałbym mieć chirurgiczną precyzję ze skalpelem w ręku. Zbyt duże ryzyko, że sobie krzywdę zrobię. :p Nie mogę po prostu próbować mocniej za nie ciągnąć? Może odpadną, czy coś?
 

Trolo

Active member
Dokładnie tak, jeszcze jakimś preparatem do dezynfekcji psiknij np octenispetem ktory jest obojętny na śluzowkę i git malina.
 

robinex

New member
Troszeczkę nie wiem, jak miałbym to zrobić, bo zaguźlane są bardzo blisko skóry. Po prostu nie chcę się pokaleczyć, może popróbuję po prostu wyciągnąć.
 

dieselpower

Moderator
Członek Załogi
Jak cos jest zwiazane to jak to chxesz wyjac? Misisz pierw rozciac by mogly wyjsc. Nie panikuj. Wsadzasz jedna czesc nozyczek miedzy skore a szew i przecinasz.
 

user842

Member
Też tak miałem i z tego co widzę po forum, to wielu ludzi ma tak, że szwy trzymają się dłużej niż mówią lekarze.

W każdym razie, sam sobie je powyciągałem. Nie jest to takie łatwe, ale możliwe. Jedną ręką można pociągnąć szew pensetą lub czymś "podważyć" od dołu, żeby podnieść trochę do góry, tak żeby dało się przeciąć kącikiem obcinacza do paznokci. Jeśli będziesz ostrożny, to nic poważnego nie możesz sobie zrobić.
 
Ostatnia edycja:

robinex

New member
Okey, zakupię jakieś dobre nożyczki albo do szwów typowo, albo do skórek, byle ostre i spróbuję. Problem w tym, że jeden z zapętlonych szwów mam w miejscu, gdzie było ucinane wędzidełko na żołędziu, czyli w sumie najbardziej unerwione. Zobaczymy jak mi pójdzie, będę pisał. W najgorszym wypadku zapiszę się do urologa i zrobi sam z tym porządek.
 

robinex

New member
No cóż, nie było to łatwe, ale po zakupie szczypczyków do skórek wszystkie szwy udało mi się zdjąć. Najgorszy oczywiście był tam, gdzie mówiłem, ale po ponad godzinie w wannie cel został osiągnięty.

Bardzo dziękuję Wam wszystkim za odpowiedzi i rady, pozdrawiam serdecznie!
 
Do góry