• Cytatów używajcie tylko jeżeli jest to potrzebne! Jeżeli chcecie komuś odpisać używajcie @ z nazwą użytkownika.

Szpital w Ełku, Zabieg wydłużenia wędzidełka

Karq

New member
Ja jestem z Ełku i miałem mieć robiony tam zabieg u lekarza Wojtulewicza. Oczywiście NFZ. W Ełku innej opcji nie ma. Ale nie polecam. Przyjechałem do szpitala wojskowego. Okazało się, że będę leżał 3 dni pod kroplówką. W tym czasie kupa zastrzyków bardzo bolesnych i testów od anastezjologa. Obok mnie był kolo tuż po zabiegu. Zabieg bolał, a i było mu niedobrze i miał metaliczny posmak w buzi. Nie wolno było jeść i pić do 3 godzin po zabiegu. A i przed zabiegiem nie było miło z zastrzykami.

Po 3 godzinach wyszedłem widząc jak to wygląda. Pojechałem do Gdańska do prywatnego lekarza - Dobrzańskiego. Co się okazało? Po pierwsze primo Wojtulewicz mnie źle w Ełku zdiagnozował. Tylko spojrzał i rzucił "częściowa stulejka, można wyleczyć samemu maścią, ale możemy zrobić zabieg".

Dobrzański w Gdańsku ściągnął boleśnie napletek i stwierdził CAŁKOWITĄ stulejkę + przedłużenie wędzidełka. Zabieg za tydzień. Przyszedłem w sobotę za tydzień na 19. Się rozebrałem, dostałem lekkie całkowite bez żadnych wstępów czy zastrzyków. Jedno małe ukłucie zasnąłem jak niemowlak. Rzecz jasna nic nie jedząc 6 godzin wcześniej byłem wygłodniały. Kiedy się obudziłem po 20 minutach czułem się jak po dobrze wyspanej nocy w dodatku z poleceniem wtranżolenia dużej pizzy jak tylko mnie TAXI dowiezie. W porówaniu do tego co miałbym przeżyć w Ełku...

Nie polecam. Jedź jak najdalej prywatnie zrób bezboleśnie i na pewno dobrze. Bo po Wojtulewiczu i 3 koszmarnych dniach szpitala dalej nadawałbym się pod zabieg...

No jedynie kasa tu robi różnicę. NFZ=0zł Prywatnie ja zapłaciłem 1000zł + 3x 50zł za wizyty. A i to super trafiłem, bo Dobrzański nie dość, że dobrze zrobił, bo nawet śladu nie ma po jakiejkolwiek operacji to i tanio, bo niekiedy po 3000-4000zł biorą..

Tyle ode mnie. Odradzam NFZ w Ełku. W ogóle Ełk
 

balanar_w3

New member
No to żeś mnie podbudował, mam mieć tam zabieg 20 stycznia... Urolog doradzał mi zabieg w Ełku, więc może to są tylko Twoje uprzedzenia?
 

Karq

New member
Nie no twierdzę, to zły urolog, o ile mówimy o tym samym, ale tak jak napisałem. Mnie zdiagnozował źle, choć może w trakcie zabiegu by co nieco zmienił. To są bardzo dobrzy lekarze, tylko wiadomo, jak za darmo w szpitalu, to nie licz na jakiekolwiek udogodzenia, jak prywatnie.

A dlatego 3 dni w szpitalu i dziesiątki bolesnych zastrzyków, bo taka jest procedura. Bez dziesiątek badań wstępnych, wizyty anastezjologa nie mogą Ci wykonać jakiegokolwiek zabiegu. Prywatnie każdy to olewa z duuużo lepszym skutkiem dla pacjenta. Ja anastezjologa nawet nie widziałem. Jedynie przez moment jak wszedł do sali operacyjnej. Potem zasnąłem, a jak się obudziłem, to tylko widziałam jak zażartował do lekarza już ubrany i sobie poszedł... a ja za 20 minut byłem w domu zdrów jak nigdy tylko wiadomo, z pociętym sprzętem ;)

No i nie wiem jak będzie po zabiegu w NFZ. Ja dostałem proste polecenie. Raz dziennie zmienić opatrunek smarując maścią i cześć. Jak słyszałem, jak lekarz do gościa obok mnie gadał, jak się będzie musiał bawić w jakieś okłady, nie okłady.... o mamo.

Jak już jesteś zapisany, to dobrze. Nie chciałem Cię przestraszyć ;) Myślałem, że jeszcze nie jesteś zapisany. Całokształtny efekt będzie taki sam. Tylko będzie się trzeba więcej pomęczyć ze służbą zdrowia...
 

balanar_w3

New member
Nikomu nie polecam zabiegu w Ełku, a tym bardziej u Wojtulewicza. Za mało dał znieczulenia, musiał drugi raz wkuwać bo cholernie bolało no i jeszcze do tego źle zszył i ordynator musiał na żywca zszywać. Nikomu nie życze takiego bólu... na szczęście już jest lepiej...
 

siedemnastka

New member
a ja sie z wami nie zgodze. mialem kilka dni temu zabieg u Wojtulewicza w ełku. położylem sie do szpitala w niedzielę popołudniu aby obejrzal mnie jeszcze anastezjolog. na drugi dzień z rana o 8 pojechałem na sale operacyjną na której mnie uśpili i zrobili zabieg. po zabiegu nie było mozna jeść przez jakiś czas i polezałem pod kroplówką parę godzin i o 16 tego samego dnia wypisali mnie już do domu. jeszcze doktor Wojtulewicz zalecił mi male wskazówki i to tyle w temacie. za 2 tyg. wizyta u niego :)
i to bylo robione w ramach NFZ. Polecam szpital i wogóle cały Ełk :)
 

JUŻPO

New member
Witam Ełczan i nie tylko, dla tych co nadal zastanawiają sie nad zabiegiem u doktora Wojtulewicza w szpitalu wojskowym. Miałem wykonane obrzezanie sposobem Michałowskiego oraz przedłużone wędzidełko. Jestem 5 dni po zabiegu i moge z czystym sercem polecić zabieg w tym szpitalu. Sam bałem się strasznie zabiegu, przez te negatywne opinie o dok. Wojtulewiczu, jednak zaryzykowałem i nie żałuję. Robota moim zdaniem została wykonana bardzo solidnie i starannie (ocena 8,5/10) . Ból w czasie zabiegu oceniam na 0/10 a po zabiegu na 2/10. Fakt, najgorszą rzeczą jest to ze trzeba leżec w szpitalu 3 dni. Chociaż to nie jest regułą i można spędzic w nim 2. Nie dostałem ani jednego zastrzyku, no oprócz znieczulenia w kręgosłup i igłe do kroplówki ale przecież to norma. Dla przyszłych pacjentów mam tylko jedną wskazówkę, porozmawiajcie z doktorem Wojtulewiczem przed zabiegiem i wszystko ustalcie, ten doktor jest moim zdaniem troche " płochliwy" i sam do was raczej nie przyjdzie. Wiec pytajcie sie pielęgniarek i innych lekarzy jak go ewentualnie złapać.
 

uwedzony

New member
Co wy tu wypisujecie, jaka kroplowka jaki anestezjolog?? Widze,ze jak na NFZ to dokladaja Bog wie co i po co. Ja mialem w Krk u dr Malika. Zabieg trwal z 20min. Czulem tylko uklucia, potem sama robota tylko lekkie szczypanie. Zero bolu po. Zagoilo sie perfekt. Oczywiscie chodzi o wydl. wedzidla. Jak mozecie jedzcie nawet pare km dalej i nie dajcie sie ciac na NFZ,bo widze, ze to jakas pomylka.

pozdrawiam
 

Podobne tematy

Do góry