• Cytatów używajcie tylko jeżeli jest to potrzebne! Jeżeli chcecie komuś odpisać używajcie @ z nazwą użytkownika.

Sześć dni po zabiegu obrzezania

Nalivaiko

New member
Witam, jestem szósty dzień po zabiegu obrzezania i prosiłbym o jakieś porady mężczyzn, którzy już to przechodzili dotyczące opieki nad penisem po takim zabiegu i ewentualnie wskazanie, co robię źle (jeśli coś źle robię). Oczywiście ma miejsce obrzęk po znieczuleniu, penis jest nieco spuchnięty, ale nie ma tragedii, wczoraj pierwszy raz brałem prysznic od zabiegu (przyznam szczerze, że się po prostu bałem, iż coś się stanie, no i samego bólu), ale nie do końca byłem wstanie go umyć, bo każdy kontakt z gąbką lub większym strumieniem wody kończył się bólem... Wacikiem czy papierem toaletowym lub palcem bez problemu mogę dotknąć żołędzia i nie sprawia mi to bólu (może trochę łaskocze, ale nic ponad to), lecz gąbka czy ręcznik odpadają toteż tak po prostu go opłukałem. Na gojącą się ranę lekarz polecił mi stosowanie Oxycortu, ale nie w formie aerozolu tylko maści i zgodnie z jego poleceniem smaruję miejsce ran, i całkiem dobrze mi się to goi, lecz ciągle nie mam pewności czy na dłuższą metę nie sprawi to problemów. Oprócz tego mam Azulan, którym przemywam nieco ujście cewki moczowej po sikaniu (oczywiście go rozcieńczam w wodzie) i posiadam jeszcze Octenisept w formie aerozolu, ale ni cholery nie wiem jak to stosować... Dziś podczas zmiany opatrunku popsikałem trochę żołądź i to wszystko. Jutro mam zamiar spróbować chodzić już bez opatrunku (gdyż już nie krwawi, krwawił tylko dwa dni po zabiegu), nie wiem czy to dobry pomysł i czy mam jakoś spróbować nosić penisa dalej w górze, więc prosiłbym o radę. Proszę też o jakąś instrukcję co do tego Octeniseptu i ogólne porady dotyczące higieny obrzezanego penisa, jakieś sposoby hartowania, itp, itd. Z góry dziękuję za odpowiedź.
 

mithra

New member
sam jestem 9 dni po zabiegu, dopiero po 6 przeszedł ból związany z nocnymi wzwodami, z dnia na dzień wrażliwosć żołedzia także mija tutaj zalecałbym cierpliwosc. Natomiast co do odstawienia opatrunku to odradziłbym, poczekaj na spokojnie aż szwy odpadną.
 

Nalivaiko

New member
Co z tymi różnymi aerozolami, maziami..? Gdzieś czytałem, że Octeniseptem należy spryskiwać kilka razy dziennie, ale co..? Rany? Żołądź? Wędzidełko?
 

mithra

New member
Nie powiem Ci jak powinno się robić - ponieważ sam tutaj szukam porad :) mogę natomiast powiedzieć jak ja stosuję leki które przypisał mi lekarz. Rivanol ( z tego co wyczytałem zamiennik Octeniseptem ) w postaci nasączonego okładu okładam całosć. Następnie Alantalem smaruję wędźidełko, krawędzie żołedzia i rany a na koniec altacenem opuchlizne i oponke. Potem przykładam kompres do ran i owijam delikatnie opatrunkiem.
 

Nalivaiko

New member
No ja smaruję Oxycortem wędzidełko i rany, a żołądź spryskuję Octeniseptem, na opuchliznę nic nie stosuję, bo lekarz mi powiedział, że samo zejdzie po dwóch tygodniach mniej więcej...
 

tanami33

New member
Mówiąc szczerze trochę się zdziwiłem, że polecił ci smarować Oxycortem. Oksytetracyklina owszem, ma działanie przeciwbakteryjne, ale hydrokortyzon działa głównie przeciwzapalnie i jak zapalenia nie ma to się go raczej nie stosuje. Ale OK - skoro lekarz świadomie przepisał to tego używaj, na pewno nie wiem więcej od niego ^^

Jeśli boli, to nic na siłę. Ja przez pierwsze 2 tygodnie po zabiegu tylko go płukałem wodą i wystarczało. Octanisept działa antyseptycznie, ale tą samą rolę pełni antybiotyk w Oxycorcie więc niekoniecznie musisz psikać(ale jak już to po prostu na rany - szwy), szczególnie że połączenie maść + aerozol jest trochę dziwne ;d Opatrunek możesz bez problemu zdjąć, ja się go pozbyłem po 3 dniach i było OK
 

Nalivaiko

New member
Dobrze, dziękuję za wyjaśnienie sprawy. A co z żołędziem? Jego też smarować czy raczej zostawić go w spokoju? Przyznam szczerze, że ten siny kolor na dole żołędzia mnie troszkę niepokoi, ale podejrzewam, że przejdzie po jakimś czasie...
 

Nalivaiko

New member
Wydaje mi się, że mam oponkę i ciągle bardzo mnie niepokoi prawa strona, gdzie rana ciągle jest dosyć duża i boję się, że się to nie zrośnie dobrze. Dołączam album, zdjęcia zrobione wczoraj. Album
 

Nalivaiko

New member
Pojawiła się taka dziwna, biała kropka przy cewce moczowej. Co to może być? Czy to może nasienie? Miałem dziś trochę niekontrolowanych wzwodów, cóż jestem w wieku adolescencji, dojrzewam, więc ciężko mi się panuje nad popędem seksualnym... zauważyłem to dopiero teraz, gdy wyszedłem spod prysznica. Nie odczuwam dyskomfortu podczas sikania - żaden ból czy pieczenie, więc raczej wykluczałbym bakterię lub lipida. http://imgur.com/Iee1Uda
 

Nalivaiko

New member
Wszystko się już wygoiło, dwa dni chodziłem bez opatrunku, ale ból podczas odklejania penisa od bokserek był niemiłosierny... Postanowiłem, iż tylko w domu będę chodził bez opatrunku. Ciągle mnie męczy ta oponka, co z nią zrobić? Mogę ją czymś smarować? I jak z masturbacją? Bardzo się chce, ciężko wytrzymać...
 

Podobne tematy

Do góry