• Cytatów używajcie tylko jeżeli jest to potrzebne! Jeżeli chcecie komuś odpisać używajcie @ z nazwą użytkownika.

Świeżo po zabiegu usunięcia stulejki

Cześć , nazywam się Krystkan mam 19 lat jestem świeżo po zabiegu.Niestety przez takie czynniki jak stres niestety zapomniałem i nie dopytałem się o kilka ważnych rzeczy, które lepiej żebym wiedział a mianowicie.
Czy mam odrazu próbować naciągnąc napletka?
Myć go woda z mydłem i potem używać Octeniseptu?
Jakieś porady jak go najlepiej założyć ponownie opatrunek?
Ile czasu go tak zakładać?
 
Kolejne pytania pojawili się z czasem
Jak chce iść się załatwić najpierw mam ściągnąć bandaz załatwić się po czym obmyć małego wodą z mydłem i znowu bandaz i tak za każdym razem? Po każdym załatwieniu się mam używać Octeniseptu?
 

mati12

Well-known member
Myj delikatnie letnią wodą i szarym mydłem delikatnie spłucz potem używasz Octenisept Wystarczy że będziesz tak robić rano i wieczór w ciągu dnia jak idziesz do toalety nie musisz przemywać ani używać Octeniseptu musisz uważać bo on wysusza Jeżeli masz częściowe obrzezanie i masz napletek staraj się go zakładać na żołądź noś sprzęt uniesiony do góry
 

mati12

Well-known member
Nie piszesz czy masz częściowe czy całkowite Jeżeli ci zostało trochę napletka to delikatnie go staraj się założyć nic na siłę nic nie szarp żebyś czegoś nie uszkodził
 
Obrzezanie mam częściowe,właśnie jestem po 1 próbie zdjęcia opatrunku , niestety pojawiło się dużo krwi i nie wiem czy szew mi nie poszedł.A i co do opatrunkow powinien on być ciasny?
Nie piszesz czy masz częściowe czy całkowite Jeżeli ci zostało trochę napletka to delikatnie go staraj się założyć nic na siłę nic nie szarp żebyś czegoś nie uszkodził
 

mati12

Well-known member
Nie wiem kiedy miałeś zabieg ale po najlepiej zostawić jeden dzień opatrunek najlepiej kup gazę w aptece gdyby się przykleiła do rany najlepiej namoczyć woda odczekać chwilę i delikatnie zdjąć jeżeli chodzi o to czy opatrunek ciasno czy lekko lepiej zrobić ciaśniej zwłaszcza na noc kiedy masz zaplanowana wizytę kontrolna?
 

mati12

Well-known member
Strasznie późno pierwsza wizyta powinna być po paru dniach robiłeś prywatnie? Jak tak i coś cię niepokoi to kontaktuj się z lekarzem to jego obowiązek by udzielić info chociażby wysłać mu zdjęcie na email
 
Strasznie późno pierwsza wizyta powinna być po paru dniach robiłeś prywatnie? Jak tak i coś cię niepokoi to kontaktuj się z lekarzem to jego obowiązek by udzielić info chociażby wysłać mu zdjęcie na email
Robiłem prywatnie ,chyba będzie najlepszą opcją jeżeli dalej będą się pojawiały takie problemy.Dziękuję za pomoc, razie problemów bym mógł się jeszcze z Panem kontaktować przez wiadomość prywatną?
 

mati12

Well-known member
Możesz smarować obrzęk żelem na stłuczenia Altacet takim zielonym tylko uważaj żeby zachować odstęp od szwów mi swojego czasu bardzo pomógł
 

Podobne tematy

Do góry