• Cytatów używajcie tylko jeżeli jest to potrzebne! Jeżeli chcecie komuś odpisać używajcie @ z nazwą użytkownika.

Stulejka u 2,5 latka

Loni

New member
Witam wszystkich serdecznie,
Przychodzę z prośbą o pomoc w kwestii mojego synka.
Tak więc syn, obecnie 2,5 roku ma stulejkę.
Do tej pory nic nie robiliśmy, ponieważ czytałam, że stulejka jest fizjologiczna u małych chłopców, jednak już nie wiem czy nie czas aby się tym tematem zająć.
Jakiś czas temu zauważyliśmy z mężem, że podczas siusiania synkowi robi się taka bańka przy końcu penisa :(
Ogólnie raczej go to nie boli, ale synek np. nie za bardzo pozwala aby go umyć w miejscach intymnych w czasie kąpieli, nie chce też aby go np. smarować maścią (używam Linomagu). Choć jak jest czymś zaabsorbowany to normalnie go dotykam i nie protestuje.
Od czasu do czasu obserwuję też zaczerwienienie napletka, ale po posmarowaniu Linomagiem, następnego dnia już jest dużo lepiej.
Proszę o poradę, jakie jest właściwe postępowanie w tym przypadku?
 

Loni

New member
Na pewno zgłoszę pediatrze, co do naciągania będzie problem, bo dziecko niechętnie daje się dotknąć (on jest ogólnie typem, który nie lubi być dotykany, głaskany itd...). Starałam się delikatnie odsuwać napletek podczas kąpieli, ale może za lekko, boję się, żeby mu krzywdy niebzrobić 🙄
Gdzie znajde namiary na jakiegos dobrego lejarza od tego typu problemów u dzieci w podkarpackim?
 

Trolo

Well-known member
Moim zdaniem jednak trzeba to zrobić w miarę zdecydowanie i widać czy i jak skóra się napręża. Jeżeli będzie bardzo duży opór to trzeba odpuścić. Zrobiliście błąd czekając aż "samo" się zrobi. Ja swojemu synowi od 3 miesiąca zsuwałem napletek, rozklejałem i już wtedy było ciasno.
Do chirurga dziecięcego idźcie on wam to zrobi. Obojętnie który powinien sobie poradzić.
 

Loni

New member
Z tego co wiem, rekomendacje są obecnie takie żeby nic przy "sprzęcie" u niemowlaka i małego chłopca nie majstrować. Ponoć do 2-3 rż stulejka jest fizjologiczna i z czasem napletek powinien się sam odkleić, no ale wiadomo zdania są podzielone.
Pediatra w grudniu spytała tylko, czy są jakieś kłopoty z sikaniem. Wtedy jeszcze nie zauważyliśmy tej tworzącej się bańki przy siusianiu. Ja na pewno na siłę mu tego napletka nie ściągnę, nie ma szans. Zresztą czytałam, że takie postępowanie może doprowadzić do pęknięcia skóry, tworzenia się blizn itd...
Tak czy siak, muszę skonsultować się z jakimś lekarzem, to pewne.
 
Najpierw do rodzinnego, niech to oceni.
Jeśli da skierowane do urologa to pewnie ten przepisze maść sterydową do stosowania. U takich małych dzieci bardzo często stosowanie maści ze sterydem, oczywiście pod kontrolą lekarza, rozwiązuje problem.
 

Loni

New member
Tak, właśnie czytałam też o tym.
Dziękuję za odpowiedzi, mam nadzieję że uda się rozwiązać problem bez zabiegu.
Pozdrawiam serdecznie!
 
Podobne tematy
Rozpoczęty przez Tytuł Forum Odp Data
D Stulejka u 13 latka Stulejka 5
Z stulejka całkowita u 27 latka Stulejka 13
J Stulejka u 14 latka Stulejka 4
Z stulejka u 14 latka Stulejka 24
R Stulejka u 13 latka. Czy mogę leczyć domowymi sposobami? Stulejka 8

Podobne tematy

Do góry