• Cytatów używajcie tylko jeżeli jest to potrzebne! Jeżeli chcecie komuś odpisać używajcie @ z nazwą użytkownika.

Stulejka u 14 latka

JanuszxD

New member
Cześć posiadam stulejkę i chciałbym się udać na zabieg jednak wstyd mi o tym powiedzieć rodzicom i mam jeszcze stracha czy czymś to grozi.
Mam pytanie czy podczas zabiegu to boli ? I było mi dane czytać że po zabiegu przez miesiąc jest ból przy oddawaniu moczu.
I jak mam się przełamać i powiedzieć to rodzicom ?
I czy jest możliwość podczas zabiegu podanie narkozy.
 
Ostatnia edycja:

tomalke

New member
Wiem, że łatwo jest powiedzieć, ale nie ma co się wstrzymywać tylko przełamać i normalnie powiedzieć rodzicom co i jak. Czy podczas zabiegu boli? Ja jestem jeszcze przed, ale bez narkoz to Cię nikt nie "pokroi". Przecież to nawet komfort dla operujących, że leżysz spokojnie a nie zwijasz się z bólu ;)
 

Stettin

Moderator
Członek Załogi
Zabieg boleć, nie boli, w końcu żyjemy w cywilizowanym świecie, gdzie ogranicza się ból, co więcej, nawet nie czujesz dotyku, ale to już jest, powiedzmy, osobnicze. Trzeba rozróżnić dotyk od bólu, ale w moim przypadku podczas nic nie czułem.

Oddawanie moczu, to żaden problem, na bazie mojego doświadczenia. Uważam, że to zależy od tego czy będziesz miał zostawione wędzidełko czy też nie. Jeżeli nie, to czy będzie tam miejsce szycia, czy Ci to zamknie takim urządzeniem do koagulacji, tj. zamykania naczyń, więc koniec końców, jako takiej rany nie ma, bo jest wszystko zamknięte, owszem pozostałość jest i się goi, ale uważam, że jest to mniej wrażliwe na mocz, którego nie oddawania raczej miałoby boleć, ale to, że resztki mogłyby się dostać do rany.

Narkozy raczej nie dostaniesz, bo w to trzeba by było zaangażować anestezjologa, a to jest raczej zabieg niż operacja, co nie znaczy, że nic Ci nie podadzą, zazwyczaj się używa, dosyć uniwersalnej lidokainy. i jak pisałem, nic nie czuć, co najwyżej dotyk, a niektórzy odczuwają szycie, ale znowu nie jako ból, ale jako odczucie. I raczej to kwestia albo osobnicza albo podano ciut za mało środka.
 

pawel007007

New member
Miałem wykonany zabieg plastyki + wędzidełka, szczerze mówiąc najbardziej bolało mnie jak bez znieczulenia mnie odkaziła pielęgniarka ból jak cholera, po zastrzyku nic nie czułem.
 
Podobne tematy

Podobne tematy

Do góry