stulejka całkowita

gtege

New member
Witam. Posiadam stulejkę całkowita,mam 19 lat i chcę coś z tym zrobić. Pochodzę z mazur ale obecnie studiuję w warszawie i tam chciałbym się jej pozbyć. Upatrzyłem już klinikę,będzie to centrum medyczne wola (za darmo). Pytanie: co muszę mieć idąc tam? skierowanie od mojego lekarza rodzinnego? czy coś jeszcze? warto dodać że posiadam taką zieloną kartę rencisty a to chyba jest jak moja książeczka zdrowia. Bardzo dziękuję za odpowiedzi. jakby ktoś wiedział to prosiłbym także o więcej szczegółów bo nie mam doświadczenia jak to wszystko przebiega :)
 

Lukas.

New member
Jeśli będziesz korzystał z refundacji NFZ (a myślę, że tak skoro wizyta ma być darmowa), to potrzebujesz jedynie skierowania od lekarza rodzinnego (pierwszego kontaktu).
Ze skierowaniem przychodzisz do kliniki i rejestrujesz się na konkretny termin do lekarza.
Podczas wizyty u urologa, lekarz obejrzy Twój narząd i podejmie decyzję w sprawie dalszego leczenia oraz zabiegu.
Następnie dostajesz skierowanie na zabieg z którym rejestrujesz się na konkretny termin.
 

gtege

New member
Dziękuję za odpowiedź. Tak,chciałbym skorzystać z refundacji. Czy nie będzie problemów że lekarz rodzinny i ja nie jesteśmy z Warszawy? Czy jeżeli mam zieloną kartę rencisty to nie potrzebuję książeczki zdrowia? Jak to jest u lekarza rodzinnego? będzie też mnie badać czy tylko da skierowanie? przepraszam za szczegółowe drążenie tematu,ale chciałbym wszystko dokładnie wiedzieć żeby potem nie być zaskoczonym :)
 

Lukas.

New member
Jeśli jest to Twój lekarz rodzinny to nie będzie żadnych problemów.
Lekarz nie będzie Ciebie raczej badać tylko da skierowanie do urologa, a on zajmie się resztą.

Szczerze powiedziawszy ja nie potrzebowałem książeczki zdrowia by wykonać ten zabieg, ale możesz jeszcze dla pewności wypytać o to lekarza rodzinnego.
 
Podobne tematy

Do góry