• Cytatów używajcie tylko jeżeli jest to potrzebne! Jeżeli chcecie komuś odpisać używajcie @ z nazwą użytkownika.

Stulejka Całkowita prosze o pomoc

piotrek944

New member
Witam mam 18 lat i od jakis okolo 7 lat mam stulejke calkowita tak ze wogole nie moge sciagnac skury. W dziecinstwie mialem zabieg (chyba plastyke) lecz po roku znowu wrocila i juz pozniej nie chcialem jej leczyc gdyz mialem bardzo duzy uraz po tym zabiegu ogolnie wszystko mnie bolalo i do teraz bardzo boje sie bulu w tym miejscu. Mam do was trzy pytania:
1: Mam stulejke okolo 7 lat nie myje wgl zoledzia czy moge miec raka albo dowiedziec sie od urologa ze musza mi amputowac penisa?
2: Chce wkoncu isc na ta operacje ale bardzo sie boje bulu zwiazanego z tym. Macie jakies porady odnosnie ktory zabieg jest najmniej bolesny? I jak sobie radzic po operacji bo slyszalem ze pierwsze pare dni to koszmar.
3: Po nowym roku chce sie wybrac na ta operacje jak sie do tego zabrac? To znaczy gdzie pojsc co powiedziec chcialbym isc prywatnie i nie chcialbym zeby moj lekarz rodzinny wiedzial o tym ze mam stulejke gdyz jest to moj wujek i nie chce zeby zaraz cala rodzina wiedziala.
Doradzcie mi cos bo codziennie bije sie z samym soba jednego dnia chce isc na operacje bo boje sie ze moge miec raka przez to nie mycie zoledzia a drugiego dnia wole nic tam nie ruszac bo jak sobie przypominam wspomnienia z dziecinstwa ile sie ocierpialem to az mnie ciarki przechodza. Pomozcie mi jakos bo naprawde nie wiem co mam zrobic. Myslalem nad cwiczeniami ale raczej nic to nie da gdyz otwor przez ktory sikam jest tak maly ze nie widac przez niego nawet zoledzia. Doradzcie cos prosze i z gory dziekuje.
 

anonimowystul

New member
Ad.1) Jak Ci się nic z nim nie dzieje to na pewno się nie dowiesz, że muszą Ci go amputować, bez spiny ;P. Ja miałem stulejkę całkowitą od urodzenia i w ogóle nie myłem żołędzia przez ponad 20 lat (pierwszy raz umyłem żołędzia 12 listopada tego roku, bo dopiero 3,5 tygodnia temu miałem zabieg obrzezania) i nic mi nie jest, ale żebyś źle tego nie zrozumiał to bynajmniej nie znaczy że nie może się coś stać, czytałem że rak się może nawet znienacka pojawić, a generalnie stulejka może być powodem różnych problemów zdrowotnych, dlatego nie należy jej lekceważyć i najlepiej udaj się na zabieg jak najszybciej, nie zwlekaj z tym. Ale nie przejmuj się na zapas, jak Cię nic nie boli i generalnie nic poważnego się z nim nie dzieje to raczej mała szansa by coś z nim było nie tak (oprócz oczywiście faktu samej stulejki :p).


Ad.2) Te opinie co słyszałeś, że pierwsze dni to koszmar to totalne pierdoły. Nie słuchaj ich, naprawdę jest dużo lepiej niż się wcześniej człowiek obawia i nie ma się czego bać. Jasne, że trochę poboli, ale to nic takiego. A sam zabieg będziesz miał wykonany na znieczuleniu, więc też lajtówa.

Dlatego ból to naprawdę i proszę uwierz mi OSTATANIA rzecz jaką powinieneś się kierować przy wyborze typu zabiegu. Ten wybór to ma być Twoja decyzja zależna od tego jaki typ byś najbardziej chciał, a nie jakiego się najmniej boisz. Poczytaj o tym dokładnie na forum, żebyś miał pojęcie na czym te różne rodzaje polegają i czym się one różnią od siebie, jakie są ich wady i zalety i rozważ je, by dokonać wyboru, z którego będziesz zadowolony. ;)

Tutaj mój post w innym temacie w odpowiedzi na pytanie użytkownika forum jaki zabieg mu polecają :
viewtopic.php?f=2&t=6302&start=1035#p78611

Mała anegdotka żeby Ci dodać otuchy odnośnie tego bólu w młodości. Jak byłem mały, miałem koło 4,5 lat chyba to użądliła mnie osa i spuchł mi palec i płakałem i w ogóle... ;]. I przez wiele lat się bałem os przez to, ale jak byłem starszy to znowu mnie użądliła osa i zobaczyłem że ten strach był całkowicie bezpodstawny, bo owszem trochę zabolało, ale bez przesady, to nie było nic takiego strasznego. :)


Ad.3) Jak chcesz to załatwić prywatnie i masz 18 lat to żadnego skierowania od lekarza rodzinnego nie potrzebujesz i oprócz tego lekarza do którego się zgłosisz na prywatną wizytę to nie musisz o tym nikomu mówić. Generalnie znajdujesz na necie ośrodek lekarski z oddziałem Urologii (dziedzina zajmująca się "męskimi sprawami"), dzwonisz i umawiasz się na wizytę, a następnie przychodzisz i płacisz i tyle.

Następnie na tej wizycie pokażesz lekarzowi swojego kolegę, a on następnie zdiagnozuje stulejkę i porozmawia z Tobą odnośnie potrzeby przeprowadzenia zabiegu i jego rodzaju, na który się od razu umówisz. (Mnie lekarz powiedział podczas wizyty, że nie muszę od razu się deklarować jakim sposobem chce mieć przeprowadzony zabieg, że to mogę mu powiedzieć przed samym zabiegiem)

Tylko musisz zdawać sobie sprawę z kosztów takiej wizyty i przede wszystkim kosztów zabiegu (ewentualnie możesz spróbować udać się prywatnie na z wizytę do lekarza w ośrodku, w którym oddział urologiczny wykonuje usługi również w zakresie funduszu NFZ i dostać od tego lekarza skierowanie na zabieg w ramach tego funduszu, z tym że wtedy będziesz musiał najprawdopodobniej dłużej poczekać na ten zabieg i oczywiście musiałbyś się dowiedzieć gdzie jest taka możliwość)

Polecam również przed wyborem lekarza, do którego się udasz poczytanie opinii na Internecie, żeby nie iść do byle kogo, a do kogoś z dobrymi opiniami. Mniej stresu wtedy ;).



Podsumowując :
- NIE ZWLEKAJ! Udaj się do lekarza jak najszybciej, gdyż prawdą jest, że z powodu braku możliwości utrzymywania odpowiedniej higieny, stulejka może być przyczyną różnych problemów zdrowotnych
- NIE BÓJ SIĘ! Bo naprawdę te obawy są bezpodstawne, więcej sensu już mają obawy o ból przed wizytą u dentysty ;).
 

sławek83

Moderator
piotrek944 napisał:
ktory zabieg jest najmniej bolesny

Chyba takich nie ma? Każdy zabieg musi trochę boleć tylko u każdego ten ból jest inny bo inaczej odczuwalny.
Wiesz, faceci to przysłowiowe "dupy" są, (pisze też o sobie). Przed kumplami i dziewczynami udają supermrnów a jak mają iść na zabieg który zwykle trwa 30min. i praktycznie nic nie boli bo w znieczuleniu, to boją się jakby mięli im robić co najmniej trepanację. Wierz mi, bardziej boli to, jak dziewczyna się do ciebie dobiera a ty ją odsuwasz bo się wstydzisz swojego sprzętu. Idź na zabieg i nie zastanawiaj się!!!
 

amator

New member
Wierz mi, bardziej boli to, jak dziewczyna się do ciebie dobiera a ty ją odsuwasz bo się wstydzisz swojego sprzętu. Idź na zabieg i nie zastanawiaj się!!!
... kolega ma racje to na prawde bardziej boli. Ból po zabiegu to male miki w porownaniu z tym....
 

Trolo powrót.

New member
Zabieg sam w sobie nie boli. Nakłucie igłą w celu znieczulenia, ale to tylko przebicie przez skórę i trochę czuć jak się wprowadza środek znieczulający. A tak to po zabiegu dostaniesz ketonal, jak nie to poproś pielęgniarkę to Ci da, nawet do tabletkę do domu. A potem rekonwalescencja nie trwa długo, a do bólu idzie się przyzwyczaić. Z resztą to taki ból jakbyś miał skaleczenie czy cośkolwiek zszywane. Jakąś ranę, także tragedii nie ma :) A i polecam dobrze dopytać się lekarza co i jak robić po zabiegu. Jak myć, dbać o higienę itp. Kiedy opatrunki zmieniać. Czy dostaniesz jakąś maść itp itd. Jeżeli mogę doradzić to moczenie w ciepłym rumianku jest dobre. Fajnie ściąga krwiaki, obrzęki, p/zapalnie działa. Także dopytaj się o wszytko dokładnie :)
 

Podobne tematy

Do góry