• Cytatów używajcie tylko jeżeli jest to potrzebne! Jeżeli chcecie komuś odpisać używajcie @ z nazwą użytkownika.

Stapler - 20 dni po zabiegu.

xatu

New member
Witam forumowiczów, przychodzę z wołaniem o pomoc, ponieważ przeszukałem już sporą ilość tematów i stwierdziłem że założę swój bo nie znalazłem odpowiedzi. Ale do rzeczy, Od samego początku po zabiegu ciężko było mi odciągnąć napletek do samego końca(głównie przez rwący ból) lekarz mówił iż "Zostawił trochę napletka", no i po 20 dniach wciąż nie jestem w stanie odciągnąć przez ten ból, dam radę tylko tak by zszywki były widoczne by móc je odkazić. Czy powinienem spróbować na siłę ściągnąć napletek czy też lepiej czekać na dalszy rozwój wydarzeń? Pozdrawiam! :)
 

xatu

New member
Niestety w to wątpię, bo ewidentnie czuję że jest jeszcze trochę miejsca.
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

dandoo

Active member
nie rozumie odciągnąć za żołądź czy na żołądź , proszę sprecyzuj, ja też miałem staplerem i niby miało być że najdzie dużo na żołądź a raczej nie chce i poza tym wydaje mi się też że nie do końca poszlo jak chiał ale sam nie wiem jestem 4,5 miesiąca po jeszcze może się to coś skoryguje
 

xatu

New member
nie rozumie odciągnąć za żołądź czy na żołądź , proszę sprecyzuj, ja też miałem staplerem i niby miało być że najdzie dużo na żołądź a raczej nie chce i poza tym wydaje mi się też że nie do końca poszlo jak chiał ale sam nie wiem jestem 4,5 miesiąca po jeszcze może się to coś skoryguje
Rzecz jasna odciągnąć za żołądź, na żołądź to chyba naciągnąć, choć mogę się mylić. U mnie jest tak właśnie że ciężko mi odciągnąć, u Ciebie z tego co widzę na odwrót.
Bez zdjęć nikt ci nic nie wywróży.
Postaram się jutro o zdjęcia.
 

dandoo

Active member
słuchaj na siłę jeszcze nic nie rób poczekaj aż się zagoi i odpadną zszywki, a czy przed obrzezaniem byłeś w stanie ściągnąć napletek? mi urolog od razu po obrzezaniu ściągnął za żołędź a Ty widzę, że masz więcej napletka i to cięcie średnie, u mnie też średnie ale lepiej to wyglądało. Ale odczekaj i zobaczysz.
 

dieselpower

Moderator
Członek Załogi
Powinieneś móc ściągnąć normalnie cały. Jak dla mnie to zostawił więcej niż trochę skoro zakrywa pół grzyba.
Na siłę to na własne ryzyko. Nie przeszkadza Ci pierscien w ściągnięciu?
 

xatu

New member
Powinieneś móc ściągnąć normalnie cały. Jak dla mnie to zostawił więcej niż trochę skoro zakrywa pół grzyba.
Na siłę to na własne ryzyko. Nie przeszkadza Ci pierscien w ściągnięciu?
Hm, no to nie pocieszające wiadomości. Możliwe że pierścień, ciężko mi określić, wiem tylko że czuje ból przy próbie ściągnięcia. Cóż, chyba muszę czekać na dalszy rozwój wydarzeń. Dzisiaj widziałem że pierścień już się mocno poluzował.
 

dieselpower

Moderator
Członek Załogi
Xatu upominałem cie byś nie cytował durno postu pod postem. Na każdej stronie na górze masz o tym powiadomienie, w sprawach forum jest o tym temat do ktorego podesłałem Ci link wczoraj a ty z uporem maniaka cytujesz. Jak z kimś rozmawiasz też pierw powtarzasz cala jego wypowiedź zanim podasz swoją?
 

xatu

New member
@dieselpower Wybacz, nie widziałem powiadomienia o tym linku. Już się poprawiam. A ogólnie co do samego cięcia, uważasz że był jakikolwiek sens zostawiania tak dużej ilości napletka? Miałem mieć generalnie całkowite ale lekarz stwierdził dopiero po cięciu że zostawił trochę napletka... Powoli mam spore wątpliwości co do tego całego zabiegu, martwię się czy nie będzie trzeba robić korekty.
 

dieselpower

Moderator
Członek Załogi
Jak odpadną zszywki a chyba już powinny zaczac to zacznij ćwiczyć ściąganie by ta skóra zaczęła pracować. Jest szansa że się rozciągnie i będzie ok.

Nie ma sklejonego bo pisał wyżej że przed zabiegiem mógł ściągać ale w spoczynku.
 

Trolo

Well-known member
Ja tu widzę bardziej problem między napletkiem, a żołędzią. Wygląda jakby był sklejony. Jeżeli miałeś całkowitą i mogłeś przed zabiegiem odsłonić w spoczynku całość jak oczekujesz tego teraz, to powinieneś oddzielać od siebie bliżej żołędzi, a nie ciągnąć za całą skórę w dół.
 

xatu

New member
Witam, stwierdziłem że nie będę zakładał nowego tematu, generalnie wszystko goi się dobrze, poprzednie problemy zostały już rozwiązane ale pojawił się kolejny. Wszystkie zszywki wypadły, ale została jedna już bez pierścienia, próbowałem coś z nią zrobić, ale niestety ciężko, przez ból i ciężko żeby ją wyciągnąć, moje pytanie jest takie czy próbować dalej czy może sobie odpuścić i czekać dalej, czy może po prostu pójść do lekarza...
 

xatu

New member
@Trolo Byłem dzisiaj u lekarza, wyciągnął zszywkę powiedział że goi się w skali 0-3 to 2/3, wszystko udało się z powodzeniem, cała operacja. Mam jeszcze lekki problem przy wzwodzie ściągnąć napletek bo czuje rwanie ale lekarz powiedział że musi się jeszcze trochę podgoić i wszystko będzie dobrze. Słowem końca mojej skończonej bolączki to: Serdecznie polecam chirurga Grzegorz Sulimka który wykonał ten zabieg, jest on profesjonalny w tym co robi i w swoim podejściu do pacjenta. :)
 

Podobne tematy

Do góry