• Cytatów używajcie tylko jeżeli jest to potrzebne! Jeżeli chcecie komuś odpisać używajcie @ z nazwą użytkownika.

Skrzywienie w dół - operacja - pytanie

bomamb

New member
Witam. Mam 21 lat. Moje prącie skrzywione jest w dół jak banan, kąt jest niestety dość spory jakieś 50 stopni. Problem zauważyłem w wieku 18 lat, wcześniej nie zwracałem na to uwagi. Erekcji nigdy nie towarzyszył ból, mam jedynie kłopoty ze ściąganiem napletka przy wzwodzie i trochę krótkim wędzidełkiem. Właśnie z takim problemem udałem się w wieku 18 lat do urologa, który kazał mi ten napletek rozciągac i stosować jakieś maści...

W tym tygodniu udam się do urologa, ale z doświadczenia wiem, że może on "nie zauważyć problemu" i tego boję się najbardziej. Tragicznie wpływa to na moją psychikę.

Boję się również operacji. Nie wiem czy to Choroba Peyroniego czy wrodzone skrzywienie. Najbardziej szkoda mi tych kilku centymetrów (w wzwodzie mam 13cm, po wyprostowaniu ręką 14,5cm, więc jakoś szczególnie obdarzony nie jestem).

Nasuwa mi się kilka pytań, jeśli ktoś chciałby rozwiać moje wątpliwości, prosiłbym o polecenie:
1. Jakie leczenie operacyjne polecacie (metoda i jakie miasto, doktor)?
2. Jak z kosztami takiego leczenia i refundacja NFZ?
3. Jak z powikłaniami? Czy zaburzenia czucia bądź problemy z erekcja są poważne?
4. Jeśli chodzi o długość członka i jego obwód - jak jest z tym po zabiegu? Czy w klasycznej metodzie usunięcia osłonki białawej, rzeczywiście strata jest tak duża?

Pozdrawiam.
 

daro1313

New member
Cześć. W styczniu miałem zabieg u doktora Kuźniara w Rzeszowie. Zabieg na fnz, prywatnie kosztuje 4500zl. Metoda Yachia. Żadnych powikłań nie miałem. Skrócenia też nie zauważyłem. Mogę go Tobie polecić.
Pozdrawiam.
 

bomamb

New member
Cześć. W styczniu miałem zabieg u doktora Kuźniara w Rzeszowie. Zabieg na fnz, prywatnie kosztuje 4500zl. Metoda Yachia. Żadnych powikłań nie miałem. Skrócenia też nie zauważyłem. Mogę go Tobie polecić.
Pozdrawiam.

Po pierwsze, dziękuję za odpowiedź, bo jestem tak zmartwiony i przybity, że każda pomoc i informacja mnie pociesza.

Mógłbyś mi powiedzieć jak duże było twoje skrzywienie? Zastanawiam się czy moje zostanie zakwalifikowane do zabiegu na NFZ.
Mogę jakoś skontaktować się z doktorem/wysłać mu zdjęcie aby ocenił, czy taki zabieg jest możliwy przy finansowaniu z NFZ?

Swoją drogą, nawet prywatnie cena jest super w porównaniu do np. Rolanda Dadeja, który bierze bodajże 10 tysięcy złotych za zabieg.
 

daro1313

New member
Miałem skrzywienie w lewą stronę 30 stopni. Doktor ma swoją stronę internetową i tam znajdziesz email do Niego.
Jak zdecydujesz się na NFZ będziesz czekał ok 2 miesiące. Pobyt w szpitalu 4 dni.
 

Podobne tematy

Do góry