• Cytatów używajcie tylko jeżeli jest to potrzebne! Jeżeli chcecie komuś odpisać używajcie @ z nazwą użytkownika.

Skrzywienie prącia - bardzo duże - NFZ + stulejka

lolnik904

New member
Witam wszystkich bardzo serdecznie,

Mam 29 lat i borykam się z dwoma problemami. Jeden to jest ogromne skrzywienie prącia plus dodatkowo drugie to stulejka. Czy może mi ktoś z Was polecić czy mogę zrobić w ramach tzw. NFZ. Fizycznie nie stać mnie wyłożyć 18 000 zł. Bardzo proszę Was o pomoc - mam nadzieję, że dzięki temu moje życie stanie się normalne. Proszę nie pytać o współżycie bo tego akurat nie ma - blokada psychiczna. Będę wdzięczny za wskazanie lekarzy i placówek które będą chciały się tego podjąć. Dziękuję. W załączniku zdjęcia problemu.




 

dieselpower

Moderator
Członek Załogi
Zadzwon do nfz i spytaj u źródła czy taki zabieg jest refundowany. Moze jak skrzywienie jest takie ze uniemożliwia odbycie stosunku to pokrywaja.
 

user842

Member
Myślę, że bardzo dobrze, że zdecydowałeś się na operację. Sam miałem podobny problem (skrzywienie + krótkie wędzidełko) i operację uważam za najlepszą decyzję w życiu.

Operacja jest jak najbardziej refundowana, chociaż jest ogólnie mało lekarzy, którzy ją wykonują. Jeśli chodzi o operację na NFZ, to Doktor Hubert Kuźniar z Rzeszowa jest zawsze polecany i wykonuje operację skrzywienia (a przynajmniej ostatnio tak było) również na NFZ.

Poza tym nie każdy lekarz prywatny bierze 18000 zł. Ja rok temu miałem operację u dr. Nalaskowskiego w Zespole Hirurgii Jednego Dnia w klinice Hipokrates w Toruniu. Sama operacja kosztuje 3500 zł (do tego jeszcze można doliczyć dodatkowe koszty, tzn. pobyt w hotelu, leki pooperacyjne, badania przed operacją, konsultacja z lekarzem - razem może być ok. 4500 zł). Korekcja wędzidełka była gratis.

Zwykle sama operacja obrzezania, w razie potrzeby, jest wykonywana gratis przy korekcji skrzywienia.

Jeśli będziesz miał jeszcze jakieś pytania, to pisz, chętnie odpowiem.
 

lolnik904

New member
Widzę jakie to sprawia problemy w relacjach damsko-męskich dlatego taka decyzja. Napiszę do tych dwóch miejsc i mam nadzieję, że ktoś się tego podejmie. Pytanie do CIebie czy taka operacja pomogła Ci w 100%
 

amenek5

Active member
Napewno refundują bo ja kiedyś ruszyłem ten temat z lekarzem , jednakże refundują skrzywienia bardzo duże uniemożliwijące współżycie a co za tym idzie i rozmnażanie , wtedy jest refundowane , przy lekkim skrzywieniu nie ma chyba refundacjii
 

eRKa

Member
Jak na NFZ to najlepszy będzie dr Kuźniar z Rzeszowa (robi też prywatnie 4500 zł) . Dr Nalaskowski zabiegi robi już tylko prywatnie (ja robiłem u niego komplet 3w1 w ubiegłym miesiącu). Do NFZ kwalifikacja jest tylko wtedy gdy niemożliwe jest współżycie. W moim przypadku był "tylko" dyskomfort dlatego robiłem to prywatnie.
 
Ostatnia edycja:

lolnik904

New member
W moim przypadku współżycie nie jest możliwe. Pytanie jak wygląda okres po operacji. Ile trwa cały proces wrócenia do sił. Czy po jednym dniu można wyjść ze szpitala? Udało mi się dowiedzieć, że też w szpitalu praskim robią to na NFZ.
 

eRKa

Member
To musisz tam zapytać ale lepiej jest parę dni poleżeć po operacji. Ja w tym samym dniu miałem krwawienia i lekarz musiał mi dołożyć szwów. Lepiej nie mieć komplikacji w domu. Ogólnie goi się toto do 2 miesięcy z tego co widzę (u mnie minęło 6 tygodni i jeszcze czuję dyskomfort przy wzwodzie).
 

eRKa

Member
Jeszcze jedno. Zdecydowanie odradzam Ci robienie takiej operacji u lekarzy których nie znasz. To nie jest zwykła plastyka napletka. Na forum znajdziesz przypadki spieprzonych operacji zwłaszcza na NFZ. Wybierz sprawdzonego lekarza z tego forum i nie patrz na odległość żebyś potem przez resztę życia nie żałował decyzji. Ja mieszkam w Sosnowcu a zabieg robiłem w Toruniu. Moim zdaniem na NFZ najlepszy będzie dr Kuźniar ale to twoja decyzja.
 

user842

Member
Widzę jakie to sprawia problemy w relacjach damsko-męskich dlatego taka decyzja. Napiszę do tych dwóch miejsc i mam nadzieję, że ktoś się tego podejmie. Pytanie do CIebie czy taka operacja pomogła Ci w 100%

Miałem skrzywienie ok. 50 stopni w dół. Po operacji zostało mi leciutkie skrzywienie w dół przy końcówce (kilka stopni), za to bliżej nasady mam lekki przeprost (tzn. wygina się o kilka stopni w górę). Ogólnie myślę, że wygląda bardzo dobrze.

Planuję opisać niedługo szerzej moją historię w oddzielnym wątku, dam Ci znać.

Co do rekonwalescencji po zabiegu, to zasadniczo trwa to dość długo. Zwykle mówi się, że można rozpocząć współżycie dwa miesiące po zabiegu, ale dotyczy to raczej ostrożnego seksu. U każdego goi się inaczej, niektórzy muszą poczekać 3-4 miesiące.
 

Podobne tematy

Do góry