• Cytatów używajcie tylko jeżeli jest to potrzebne! Jeżeli chcecie komuś odpisać używajcie @ z nazwą użytkownika.

Skrzywienie - pierwsza wizyta

Mentol

New member
Cześć wszystkim.
Jestem zdecydowany na operację prostowania prącia. Jestem umówiony do dr. Kuźniara na pierwszą wizytę. Czy ktoś może mi powiedzieć jak taka wizyta wygląda? Czy już wtedy płaci się za zabieg?
 

kondzio26

Member
Witam. Ja byłem na wizycie u dr Kuźniara prywatnie a zabieg miałem robiony na NFZ. Na pierwszej wizycie musisz mieć zdjęcie penisa w erekcji żeby lekarz widział skrzywienie. Potem Cię zbada, powie co i jak i w sumie to tyle. Wizyta trwa około 15, 20 minut.
 

niezlyja

New member
Musisz mieć zdjęcie penisa z boku i od góry podczas erekcji (spodnie też trzeba zdejmować na wizycie niestety :). Lekarz powie Ci jak wykona operacje i czy kwalifikuje się na nfz, da Ci karteczkę jakie badania masz wykonać następnie mailowo będziecie się umawiać na termin operacji. Za zabieg płacisz podczas przyjęcia w szpitalu. Wcześniej musisz zrobić test na covid - bezpłatny.
 

Mentol

New member
Dzięki Panowie. Ja raczej prywatnie będę robił, bo z tego co mówił doktor to na zabieg z NFZ trzeba czekać ok. 6 mies. ale tak z ciekawości to jak wygląda załatwianie formalności na NFZ? Trzeba iść jeszcze do przychodni po jakieś skierowanie czy to doktor Kuźniar załatwia?
 

Tomuh

New member
Doktor Kuźniar wystawka skierowanie, na odwrocie masz badania jakie masz wykonać do tygodnia przed operacją. Czeka się do 6 miesięcy, ja czekałem jakieś 2 i dostałem telefon, że zwolnił się ternim na operację.
 

Mentol

New member
Dzięki za info. A jaką metodą operuje doktir Kuźniar? W którym miejscu jest robione nacięcie przy korekcji skrzywienia w dół?
 

niezlyja

New member
Ale piszesz o nacinaniu tej osłonki białawej czy jak to się tam nazywa czy sposobie dostania się do niej? Bo mi chodziło o to drugie czyli jak dostać się "do środka":)
Nie jestem pewny czy zawsze tak to wygląda ale raczej jest konieczność oskalpowania penisa, czyli rozcięcia skóry przy żołędziu dokoła, potem masz tam szwy.
@niezlyja - jak wygląda kwestia wykonania testu na covid? Przyjeżdżasz wcześniej do szpitala?
Musisz być 2 dni przed przyjęciem do szpitala na teście, mają taką budkę pod szpitalem gdzie wykonują wymaz z nosa. Trzeba być tam rano, zapisują Cię na godzinę, ale lepiej być wcześniej bo są kolejki. Wieczorem dostajesz telefon jeśli wynik jest pozytywny, jak negatywny to chyba wgl już nie dzwonią. Taki test kosztuje 500pln wiec lepiej zrobić go za darmo na miejscu.
 

kRiss

Member
Musisz być 2 dni przed przyjęciem do szpitala na teście, mają taką budkę pod szpitalem gdzie wykonują wymaz z nosa. Trzeba być tam rano, zapisują Cię na godzinę, ale lepiej być wcześniej bo są kolejki. Wieczorem dostajesz telefon jeśli wynik jest pozytywny, jak negatywny to chyba wgl już nie dzwonią. Taki test kosztuje 500pln wiec lepiej zrobić go za darmo na miejscu.

Ale nie jest to na zasadzie drive-thru, że musisz być samochodem? Można "z buta" przyjść?
 

Tomuh

New member
@niezlyja - jak wygląda kwestia wykonania testu na covid? Przyjeżdżasz wcześniej do szpitala?
Ja miałem ponad 450km w jedną stronę to miałem przyjechać dzień wcześniej, zrobić testy i później miałem zostać przyjęty na oddział. Ogólnie na wynik czekałem 13 godzin, bo dała dupy firma która robiła te badania. Ogolnie personel szpitala na 6+, bardzo miłe Panie, wszystko powiedzą, lekarze to samo.
 

Mentol

New member
A tak w 2 słowach (od tych co już "po"): bardzo uciążliwe w codziennym funkcjonowaniu są pierwsze powiedzy 2-3 tygodnie od zabiegu? I czy gdybyście mogli cofnąć czas zdecydowalibyście się na operację?
 

kRiss

Member
Ja miałem ponad 450km w jedną stronę to miałem przyjechać dzień wcześniej, zrobić testy i później miałem zostać przyjęty na oddział. Ogólnie na wynik czekałem 13 godzin, bo dała dupy firma która robiła te badania. Ogolnie personel szpitala na 6+, bardzo miłe Panie, wszystko powiedzą, lekarze to samo.

Ja mam połowę tej drogi, ustaliłem z lekarzem, że będę mógł przyjechać dzień wcześniej (niedziela) w związku z odległością, ale to było jeszcze przed obowiązkowymi testami. W każdym razie póki co czekam na telefon z terminem. :)

Panowie, a co dr Kuźniar mówił wam na temat uprawiania sportu po zabiegu? Na jaki czas trzeba dać sobie spokój?
 

Mentol

New member
Ja mam połowę tej drogi, ustaliłem z lekarzem, że będę mógł przyjechać dzień wcześniej (niedziela) w związku z odległością, ale to było jeszcze przed obowiązkowymi testami. W każdym razie póki co czekam na telefon z terminem. :)

Panowie, a co dr Kuźniar mówił wam na temat uprawiania sportu po zabiegu? Na jaki czas trzeba dać sobie spokój?
Rozumiem, że na NFZ? Ile już czekasz?
 

Podobne tematy

Do góry