Skrzywienie penisa nabyte?

SmutnyKlaun

New member
Witam, od jakiegoś czasu zastanawiam się, czy mogłem nabawić się skrzywienia penisa do dołu, jeżeli będąc nastolatkiem przy erekcji czasem go "łamałem" do dołu w rękach (zginałem tak w sensie) i wtedy odpuszczała erekcja. Oczywiście nie robiłem tego np. w połowie członka tylko bliżej jego podstawy. Nigdy jednak nie było to jakieś bolesne, więc trudno mówić o kontuzji czy coś. Czasem z pełną erekcją chowałem go do majtek w pozycji naturalnej (do dołu) i też wówczas był przecież wygięty. Z resztą jak dostaniemy erekcji np. na mieście to też członek staje ale przez bieliznę i spodnie się wygina, tak?

Nie pamiętam teraz czy zawsze miałem takie skrzywienie w dół, jakie obserwuję teraz, trudno mi też ocenić jaki to jest kąt...

Bardzo nurtuje mnie jednak pytanie, czy w taki sposób mogłem nabawić się skrzywienia penisa? Jeżeli nigdy nie poczułem bólu itd.?

Jakie badania mogę zrobić, aby sprawdzić czy w moim życiu doszło do "nabawienia się krzywizny" w związku z jakimś urazem itd. (a nie że nabyte od urodzenia)?

No i jeszcze jedno pytanie - czy skrzywienia penisa można leczyć nieinwazyjnie? Tak by nie trzeba było na całe tygodnie przerywać życia seksualnego?
Jestem kilka tygodni po zabiegu obrzezania w związku ze stulejką i już nie chcę ponownie przechodzić przez całe tygodnie całkowitej abstynencji seksualnej, bo zwariuję!
 

amenek5

Member
witam cie , oczywiscie ze mozna sie nabyc , 90% mezczyzn tak szacuje ma skrzywienie w jakas strone , wszystko zalezy jaka bielizne nosisz , jak sie układał w majtkach , tak jak sam mowiles , nosiles go do dolu wiec to naturalne ze ci sie skrzywil w dol. Jeżeli chodzi o kontuzje to wiem ze może pojawić sie złamanie penisa ale to chyba inny wątek. Co do tego ze jest w dół słyszałem tylko ze robia taki mini zabieg ze skracaja sciegna przy łączenia penisa z ciałem w miejscu gdzie są włosy lonowe sam o mało sie na to niezalapalem , jednakze jezeli nie przeszkadzało ci to w seksie to nie wiem czy jest sens sie tym zajmować poddawac operacjom czy innym zabiegom
 

eRKa

Member
Przyjmuje się, że tego typu skrzywienia (ma je większość mężczyzn) za wrodzone tj. nic po drodze nie miało wpływu na ich przebieg. Po prostu osłonka biaława z jednej strony penisa jest ciut krótsza i tyle.
Nie ma żadnego znaczenia jak nosiłeś penisa i nie ma na to żadnego potwierdzenia iż ma to jakikolwiek wpływ na jego kształt. Np. ja zawsze jak wszyscy nosiłem w dół a i tak skrzywienie miałem w lewo. W dół nie był odchylony nawet o 1%. Skrzywienia nabyte to np. choroba Peyroniego ale wtedy wzwody są bolesne i jest wyczuwalne stwardnienie i niestety tylko takie skrzywienie można leczyć bez skalpela.
Pozostałe wymagają korekty chirurga. Zwykle operuje się tylko skrzywienia powyżej 30 stopni czyli takie, które uniemożliwia współżycie.
Kiedy już robi się operacje np. nesbita to można przy okazji skorygować napletek czy wędzidełko.
 

SmutnyKlaun

New member
Czyli badaniem można określić, czy skrzywienie penisa jest wrodzone czy zostało nabyte? Jakim badaniem można to określić i jak zbadać najlepiej kąt skrzywienia? Zbada to lekarz czy samemu trzeba?
 

amenek5

Member
Jeżeli ci to nie przeszkadza w współżyciu ja bym odpuścil , na początku staraj się to może określi wzrokiem na podstawie tego ze zrobisz se zdjęcia telefonem z odpowiedniej perspektywy i powinienes widziec mniej wiecej jaki jest kąt. Jęzeli nie wiesz sam mozesz wstawić zdjęcie myśle ze ludzie tutaj wypowiedzą sie i dodadzą swoją opienie
 

SmutnyKlaun

New member
Jakim badaniem mogę określić czy skrzywienie penisa jest nabyte czy wrodzone?

Chciałbym pójść do urologa już z gotowymi badaniami w ręku. Czy lekarz urolog może podać w trakcie wizyty środki chemiczne na erekcję, żeby samemu ocenić kąt skrzywienia profesjonalnie?

No i czy gdyby było to skrzywienie wrodzone, to na prawdę nie da się go w żaden sposób leczyć inaczej niż operacyjnie?
 

eRKa

Member
Większość gabinetów urologicznych ma USG więc od ręki Ci potwierdzą lub wykluczą Peyroniego. Jeśli nie masz bolesnych wzwodów i wyczuwalnej "blaszki" w miejscu skrzywienia to sam ją możesz wykluczyć.
Do wizyty u chirurga nikt nikogo nie zmusza. Dobrze że w ogóle są metody prostowania penisa bo mogło być inaczej.
Rzadko ulolodzy wywołują sztuczne wzwód podczas zwykłej wizyty. Wystarczy mieć zdjęcie skrzywienia i tyle.
 

SmutnyKlaun

New member
Do wizyty u chirurga nikt nikogo nie zmusza. Dobrze że w ogóle są metody prostowania penisa bo mogło być inaczej.
No niektórych zmusza życie... Czytałem o różnych nowoczesnych metodach prostowania penisa nieoperacyjnie. Czy jesteś pewien, że te metody stosuje się wyłącznie przy skrzywieniu nabytym?

Rzadko ulolodzy wywołują sztuczne wzwód podczas zwykłej wizyty. Wystarczy mieć zdjęcie skrzywienia i tyle.
Nie lubię polegać na sobie w takich sprawach, bo ryzyko złego pomiaru jest zbyt duże... Nie wiem np. jak wykonać zdjęcie, żeby to było miarodajne. Czy penisa pozostawić naturalnie tak jak się ułoży, stojąc, leżąc? itd.


Przeczytałem w Internecie również, że skrzywienie penisa może być wynikiem nieleczonej stulejki. Tak się składa, że bardzo późno zoperowałem sobie stulejkę i wiele lat żyłem z tym syfem. To mogło spowodować skrzywienie faktycznie? Jeżeli tak, to czy jest to skrzywienie podchodzące pod chorobę Peyroniego? Gdyby tak było możliwe jest leczenie nieinwazyjne, tak?
 

eRKa

Member
Nie słyszałem o nieinwazyjnych metodach leczenia skrzywień wrodzonych. Nie ma żadnych potwierdzonych dowodów na to że skrzywienia wrodzone powstały od stulejki, trzymania go w dół albo masturbacji. Zdjęcie robisz z takiej pozycji gdzie najbardziej widać skrzywienie. Tyle.
 
Ostatnia edycja:

user842

Member
W przypadku wrodzonego skrzywienia prącia u dorosłych nie ma obecnie możliwości leczenia nieoperacyjnego (choć podobno jest to możliwe u dzieci - prof. Perdzyński stosuje terapie maściami sterydowymi, czytałem tak kiedyś na jego stronie; u dorosłych to jednak niemożliwe). Natomiast w przypadku choroby Peyroniego są oczywiście metody nieinwazyjne. Noszenie w spodniach nie ma wpływu na skrzywienie. Co do zdjęcia - jeśli masz skrzywienie w dół, to zdjęcie najlepiej zrób od boku w pozycji stojącej (najwygodniej ustawić np. na biurku aparat z autowyzwalaczem). Nie słyszałem nigdy, żeby lekarze w Polsce wywoływali sztuczną erekcję w celu pomiaru (choć wiem, że zdarza się to u niektórych lekarzy za granicą), ale ocena na podstawie zdjęcia powinna wystarczyć.

W każdym razie, nie zaleca się operowania skrzywień poniżej 30 stopni. Jeśli Twoje skrzywienie jest lekkie, to nie masz się czym martwić.
 

Podobne tematy

Do góry