• Cytatów używajcie tylko jeżeli jest to potrzebne! Jeżeli chcecie komuś odpisać używajcie @ z nazwą użytkownika.

Sklejenie napletka

uczen112

New member
Witam !

Pisze tu poniewaz mam pewno pytanie/problem . Mam 15 lat . Problem tkwi w tym że mam bardzo malego penisa . W stanie erekcji to jakies 8 cm . Masturbiję sie 2 razy w tygodniu . Mój napletek jest sklejony z zolędziem na calym obrebie . Usune to dopiero po 18 ponieważ nie chchiał bym o tym mówic rodzicą . I tu sie rodzi pytanie. Czy takie sklejenie hamuje wzrost penisa ? Dlaczego nie rosnie .

Mam tez problem z tym że nie mam prawie wlosów na nogach i rekach, a pod pachami wogóle . Jak na 15 lat to chyba coś nie tak . Włosy łonowe mam, ale tez nie za bardzo długie .

Na dniach wrzucę zdjęcia penisa i mojego problemu .

Prosił bym o porady , pozdrawiam
 

Krzys1

New member
Sklejony? A może masz po prostu stulejkę całkowitą?
Dlaczego nie chcesz powiedzieć o tym rodzicom? Przecież właśnie na tym polega "bycie rodzicem", by pomóc swojemu dziecku. Jeśli czujesz dyskomfort (męski problem i nie chcesz go omawiać na forum całej rodziny), to możesz porozmawiać o tym z tatą.

Jeśli chcesz czekać z tym do 18 - twoja sprawa. Wiedz jednak, że im młodszy organizm tym lepiej radzi sobie z wszelkimi zmianami. Jesteś w okresie dojrzewania i twoje ciało się zmienia. Jeśli załatwisz to teraz, to proces rekonwalescencji przebiegnie szybciej, a i wygląd estetyczny będzie jeszcze lepszy. Nie wspominając już o tym, że w pewnym stopniu wpłynie to na rozwój Twojego penisa (utrudnione jest utrzymanie higieny, przez co można nabawić się różnych schorzeń, zapalenia itp.) Dlatego jednak radził bym Ci to załatwić szybciej. Tym bardziej, możesz się z tego powodu nabawić wielu kompleksów. A tak już będziesz miał to za sobą.

Co do owłosienia, cóż. To kwestia indywidualna każdego organizmu. I nie masz się co przejmować.
 

anonimowystul

New member
Wyjaśnij co masz na myśli z tym sklejeniem napletka do żołędzia, bo nie rozumiem. Jeśli chodzi o to, że nie potrafisz ściągnąć napletka z żołędzia i go odsłonić to najprawdopodobniej znaczy nie, że masz sklejony, a że masz zwężony napletek przy końcu co powszechnie jest nazywane stulejką, odsyłam do tego tematu byś przeczytał pierwszego posta z niego:

viewtopic.php?f=2&t=6900

Jeśli masz właśnie stulejkę to radzę Ci to samo co kolega wyżej, zrób z tym porządek jak najszybciej, im dłużej będziesz z tym zwlekał tym gorzej. Będziesz czekał do 18-tki, później będziesz miał dużo spraw na głowie i będziesz czekał jeszcze dłużej, zanim się przekonasz by coś z tym naprawdę zadziałać to jeszcze dłużej minie, gdy przyjdzie Twój pierwszy raz z dziewczyną, zanim coś z tym zrobisz to będziesz się znowu stresował co ona na to powie, itd. Jak zajmiesz się tym teraz to zaoszczędzisz sobie lata nerwów. A nie ma czego się wstydzić, bo normalne schorzenie, które dotyka wielu mężczyzn, tylko nikt o tym nie wie, bo nikt o tym nie mówi, bo każdy się wstydzi :p.

Powiedz to najlepiej tylko tacie jak będzie sam, najlepiej prosto z mostu "Tato chciałbym z Tobą porozmawiać o pewnym problemie. Mam stulejkę.". A jak nie będzie wiedział co to, to dodać by przeczytał na Internecie, bo Ty się wstydzisz o tym mówić i z głowy, jedno zdanie. A jakbyś dalej nie potrafił się przełamać to odsyłam do tego tematu (gdzieś jeszcze mi się pamięta, że widziałem cały temat o tym jak powiedzieć rodzicom, ale nie potrafię teraz znaleźć, w każdym razie w poniższym temacie jakieś tam posty na temat rozmowy z rodzicami również są, różne pomysły jak powiedzieć ;)) :

viewtopic.php?f=2&t=1392


Co do problemu z włosami to nie przejmuj się, każdemu rosną w innym tempie i różnej ilości w różnych miejscach (Ja mam ponad 20 lat i nie mam prawie w ogóle włosów na klacie, a niektórzy znajomi są na niej owłosieni jak małpy, z kolei ja w porównaniu do innych znajomych mam sporo włosów na nogach, to już różnie bywa.). A w przyszłości zobaczysz, że wiele dziewczyn później i tak woli jak facet jest wygolony pod pachami, czy też na klacie :p, oczywiście to już kwestia indywidualna, zależy od dziewczyny.

A co do wielkości penisa to penis rośnie do ok. 21 roku życia. A jeśli mówisz, że masz mało włosów jak na razie w porównaniu do rówieśników, to bardzo prawdopodobne, że wzrost penisa również masz spowolniony i że jeszcze Ci urośnie. Oczywiście niezależnie od tego o ile Ci jeszcze urośnie to również się nie przejmuj, bo kolegom pokazywać go nie będziesz, a dla dziewczyn i tak bardziej się liczy to jak z niego facet korzysta, niż to jak jest duży. ;)
 

waldek86

New member
Na tym zdjęciu napletek nie jest sklejony z żołędziem.... jeżeli właściciel czuje dyskomfort, to może mieć jedynie krótkie wędzidełko. Wg mnie jest ok...

Ty masz sklejony napletek z żołędziem na całej powierzchni? czy co
 

waldek86

New member
Wg mnie powinieneś udać się jak najszybciej do lekarza/ chirurga dziecięcego, to choroba i nie ma się czego wstydzić.
Czy to hamuje rozwój Twojego penisa? nie mam pojęcia, bardzo możliwe że tak.

Może być tak, że potem w dorosłym życiu będziesz żałował, że nic z tym nie zrobiłeś teraz.
 

Trolo

Well-known member
Wrzuć zdjęcia na inny hosting, to się obczai, bo ja mam pewne doświadczenie se sklejeniami i ewentualnie powiem Ci czy masz szanse sam czy musisz iść do lekarza.
 

Podobne tematy

Do góry