Rekonstrukcja napletka po obrzezaniu w Polsce - opinie

guioch

New member
Witam
Miałem stulejkę, wykonano mi obrzezanie częściowe, i jednak przy seksie mam słabe odczucia - bo główka napletka jest cały czas odkryta, przez co jest zrogowacona. Wcześniej, w czasach stulejki, cały napletek był cały czas nawilżony i odczucia były inne, chociaż były problemy ze ściąganiem napletka (a w stanie erekcji w ogóle nie chciał schodzić).

Czytałem jednak o operacji rekonstrukcji napletka i podobno za granicą coś takiego robią.
Czy w Polsce również?

Czy orientuje się ktoś jak wygląda taki zabieg i czy ktoś już go robił?
 

user842

Member
Nie słyszałem, żeby ktoś w Polsce wykonywał taki zabieg.

Jeśli chodzi o technikę takiej operacji, to z tego co czytałem, po prostu przeszczepia się kawałek skóry z innej części ciała (zwykle z moszny - laserowo można usunąć na stałe owłosienie, żeby nie powodowało defektów kosmetycznych) do nasady penisa. Jednak takie rozwiązanie zostawia oczywiście blizny, ponadto widać będzie, że np. kolor przeszczepionej skóry jest inny. Z tego względu raczej nie jest to popularny zabieg.

Istnieją też urządzenia, które mają służyć niechirurgicznemu rozciągnięciu skóry napletka, by przywrócić mu dawną długość. Nosi się je po kilka godzin dziennie np. przez rok. Ale z tego co czytałem, ich skuteczność czy bezpieczeństwo nie zostało jeszcze dobrze naukowo zbadane. W angielskim internecie można jednak o tym sporo poczytać szukając hasła "foreskin restoration".
 

guioch

New member
Dobra, szukałem, szukałem i wreszcie znalazłem stronę, która daje nadzieję, że w przyszłości będzie można wykonać operację rekonstrukcji napletka dzięki zastosowaniu medycyny regeneracyjnej. Firma, która chce to zrobić, nazywa się Foregen. Będzie się to odbywać poprzez druk 3d pod znieczuleniem ogólnym. Odczucia będą takie, jak przed obrzezaniem. Obecnie planują, że pierwsze testy kliniczne rekonstrukcji czy odnawiania napletka odbędą się w 2021 roku.

Link do Foregen - https://www.foregen.org/
 

yekos

New member
Jestem już półtora miesiąca po zabiegu i jestem wniebowzięty od efektu. W gaciach jest czysto, kutas suchy, nie ma żadnych zapachów i w ogóle rewelacja.
 

Podobne tematy

Do góry