• Cytatów używajcie tylko jeżeli jest to potrzebne! Jeżeli chcecie komuś odpisać używajcie @ z nazwą użytkownika.

Rekonstrukcja cewki i obrzezanie - oponka

skidzla

New member
Witam 2 tygodnie temu przeszedłem operacje tj. w temacie rekonstrukcji cewki oraz obrzezania. 7 dni po zabiegu wyszła mi cześć oponki o długości 1cm z prawej strony, natomiast 3 dni temu wstałem z czymś takim jak na zdjęciach.
Co myślicie o tym? Normalny proces gojenia?
Dodam że pod oponką są szwy wystające "wchłanialne" i nie boli. Tyle że wygląda jak donut.
Czekam na opinie, pozdrawiam.

 

skidzla

New member
Masz racje tylko że ta oponka jest mocno nabrzmiała i jak próbuję to szwy tak jakby puszczały i pojawia się w ich okolicy małe krwawienie, wiec nie wiem czy ryzykować. Może trzeba faktycznie to umiejętnie/sprytnie zrobić.
Chyba pojadę do poradni na konsultację.
 

skidzla

New member
jak jestes w stanie to mozesz sprobowac naciagnac sobie napletek zewnetrzny na ta oponke - wtedy znacznie szybciej powinna zejsc
Jestem po wizycie. Dokładnie tak jak radziliście profesor próbował, jednak stwierdził, że obrzęk limfatyczny jest na tyle duży, że sie nie uda i jest jeszcze metoda aby 2-3 razy na dobę niezbyt mocno ściskać po całości.
Następnie zakładać nieco ciaśniejsze opatrunki i utrzymywać nadal "małego mistrza" w pozycji ku górze, co zresztą robię.
Co do rany której nie widać na foto a.jest pod spodem zalecił microdacyn z atomizerem, zamiast octeniseptu; aby nie podrażniać cewki od cewnika.
Starałem się wam to w miarę dobrze przytoczyć.
Cewnik ściągną za 1.5tygodnia a gojenie nawet do 3 miesięcy.
Pozdrawiam
 

Podobne tematy

Do góry