• Cytatów używajcie tylko jeżeli jest to potrzebne! Jeżeli chcecie komuś odpisać używajcie @ z nazwą użytkownika.

Regeneracja po zabiegu

andrzejzx

New member
Witam, lekarz zapewnia mnie, że po tygodniu max będę mógł wrócić w spokoju na siłownie, ale jest to troche sprzeczne z tym co ludzie tu mówią xD
Jak szybko mogliście wrócić na siłke po operacji stulejki? (bede miał high and loose jesli to ma znaczenie)
Jak szybko można iść nad jezioro po zabiegu?
Jak szybko bez bólu będę mógł wyjść na miasto np. ze znajomymi?
 

nope

Well-known member
Ani nad jezioro ani nad silke to bym nie poszedl wczesniej jak po miesiacu od zabiegu.
Nad jezioro na pewno musi byc wszystko zagojone zebys nie zakaził rany a siłka to tak do końca nie wiem.
 

mati12

Well-known member
Tak jak wyżej nad jezioro to bym poszedł najszybciej 4,6 tygodni na miasto też tak dwa tygodnie zależy jak będziesz się czuł a co do siłowni to też się nie wypowiem ale na pewno nie po tygodniu
 

abdealuk

New member
Pierwsze 3-4 dni tragedia, po tygodniu już można żyć i wychodzić na miasto, jestem 12 dni po i na siłkę bym się jeszcze wstrzymał ale na rowerku już byłem raz
 

PiotrekN13

New member
Zależy jakie ćwiczenia robisz, jakiekolwiek bieganie i cardio to dość średnia sprawa, jestem 3 tygodnie po, na siłce byłem po 19 dniach, wszystkie siłowe, okej, ale jakiekolwiek rowerki czy bieżnie odpadają. Tydzień po bym nie szedł, jeżeli przyzwyczaisz się w miarę do czułości tego, to myślę, że 2 tyg po, w normalnych przypadkach mozna iść, ale na pewno nie na bardziej hardkorowe treningi i bieganie.

Ze znajomymi to w sumie po tygodniu na dobrą sprawę, ale radziłbym z 2 tyg odczekać, bo po tygodniu wzwody potrafią być męczące.
Jezioro, baseny to chyba ponad miesiąc trzeba, bo o infekcję łatwiej.
 

andrzejzx

New member
Ani nad jezioro ani nad silke to bym nie poszedl wczesniej jak po miesiacu od zabiegu.
Nad jezioro na pewno musi byc wszystko zagojone zebys nie zakaził rany a siłka to tak do końca nie wiem.
Zależy jakie ćwiczenia robisz, jakiekolwiek bieganie i cardio to dość średnia sprawa, jestem 3 tygodnie po, na siłce byłem po 19 dniach, wszystkie siłowe, okej, ale jakiekolwiek rowerki czy bieżnie odpadają. Tydzień po bym nie szedł, jeżeli przyzwyczaisz się w miarę do czułości tego, to myślę, że 2 tyg po, w normalnych przypadkach mozna iść, ale na pewno nie na bardziej hardkorowe treningi i bieganie.

Ze znajomymi to w sumie po tygodniu na dobrą sprawę, ale radziłbym z 2 tyg odczekać, bo po tygodniu wzwody potrafią być męczące.
Jezioro, baseny to chyba ponad miesiąc trzeba, bo o infekcję łatwiej.
Pierwsze 3-4 dni tragedia, po tygodniu już można żyć i wychodzić na miasto, jestem 12 dni po i na siłkę bym się jeszcze wstrzymał ale na rowerku już byłem raz
Tak jak wyżej nad jezioro to bym poszedł najszybciej 4,6 tygodni na miasto też tak dwa tygodnie zależy jak będziesz się czuł a co do siłowni to też się nie wypowiem ale na pewno nie po tygodniu
Mieliście wszyscy high and loose? Patrząc na logikę ale nie znając się na temacie to z mojego punktu widzenia szybciej się regeneruje
 

nope

Well-known member
Jakie to ma znaczenie czy high czy low czy loose czy tight? W kazdym z przypadkow masz ciecie dookola fiuta wiec sie bedzie goic tak samo długo. Moze po prostu ty się szybko goisz.
 

Stuu

New member
Witam, lekarz zapewnia mnie, że po tygodniu max będę mógł wrócić w spokoju na siłownie, ale jest to troche sprzeczne z tym co ludzie tu mówią xD
Jak szybko mogliście wrócić na siłke po operacji stulejki? (bede miał high and loose jesli to ma znaczenie)
Jak szybko można iść nad jezioro po zabiegu?
Jak szybko bez bólu będę mógł wyjść na miasto np. ze znajomymi?
Ja po 2 tygodniach już pracowałem ciężko fizycznie bez zadnego problemu. Tylko pamiętaj. Po zabiegu nie oglądaj go co 5 minut. Pozwól mu się zagoić.szybki prysznic z szarym mydłem. Octenisept po kąpieli i po sikaniu. Tylko na ranę. I zaczekać aż wyschnie. Opatrunek. Faja do góry i w slipki. Oszczędza się 2 tygodnie i na siłkę myślę, że spokojnie za 3...4 tygodnie. Jezioro dopiero z 2 tygodnie po wypadnieciu szwów.
 

andrzejzx

New member
Ja po 2 tygodniach już pracowałem ciężko fizycznie bez zadnego problemu. Tylko pamiętaj. Po zabiegu nie oglądaj go co 5 minut. Pozwól mu się zagoić.szybki prysznic z szarym mydłem. Octenisept po kąpieli i po sikaniu. Tylko na ranę. I zaczekać aż wyschnie. Opatrunek. Faja do góry i w slipki. Oszczędza się 2 tygodnie i na siłkę myślę, że spokojnie za 3...4 tygodnie. Jezioro dopiero z 2 tygodnie po wypadnieciu szwów.
dalej mnie zastanawia dlaczego gość mi powiedział że 4 dni i mogę iść, a pytałem go dosłownie z 3,4 razy bo na tym mi zależało głownie xD
 

lukas900

Active member
Ja mam np. pracę weekendową przy realizacji imprez. Jeśli zdecydowałbym się na zabieg to po dwóch tygodniach mogę zarwać nockę, stać kilka godzin i przenieść trochę kilogramów?
Ewentualnie zrobię sobie dłuższą przerwę i wtedy mniej więcej po 6 tygodniach będę mógł wykonywać swoją pracę? Dodam, że na tygodniu mógłbym spokojnie wypoczywać.
 

nope

Well-known member
@lukas900 wszystko w zasadzie zależy jak ty się będziesz czuł i jak Ci się to będzie goić. Ja np okres gojenia to pierwsze 2 tygodnie to była lipa, ciezko mi bylo sie poruszac , to cos uwieralo to zakuło to nadwrażliwość ale jak widać nie ma na to reguły. Są tutaj tacy co na następny dzień szli do roboty i dawali rade. Grunt to się pierwsze tygodnie bardzo nie przemęczać ciężkim dzwiganiem i nie biegać.
 

Podobne tematy

Do góry