• Cytatów używajcie tylko jeżeli jest to potrzebne! Jeżeli chcecie komuś odpisać używajcie @ z nazwą użytkownika.

Rana 18 dni po zabiegu

Darpoz

New member
Witam ;)
Jestem już 18 dzień po zabiegu obrzezania całkowitego. Sam zabieg poszedł bez problemów. Problem mam z tym że pod wędzidełkiem powstał spory strup. Przy każdej zmianie opatrunku lub przy nocnych zwodach następuje jego uszkodzenie i sączy się krew. Rozmawiałem telefonicznie z lekarzem, który twierdzi że musi się to zagoić. Używam octaniseptu oraz opatrunków hydrofobowych i nie mogę sobie z tym poradzić😤 Jakieś rady aby szybko to miejsce się zagoiło 🤔
 

dawiddl98

New member
Cześć,
może dodaj jakieś fotki ze strupem i po jego uszkodzeniu. Piszesz, że u Ciebie tworzy się strup, ja miałem trudno gojącą się ranę i dopiero po 30 dniach wygląda to spoko (brałem antybiotyk, bo było zakażenie).
Na nocne wzwody polecam ten post: https://meskiezdrowie.pl/threads/opatrunek-na-nocne-wzwody-instrukcja.94/
Mi osobiście pomógł. Jednej nocy przez wzwód poszedł 1 szew, a po zastosowaniu się do tych wskazówek już nie pękł mi ani jeden szew, a dodatkowo nie było aż tak boleśnie w nocy :)
Sam korzystałem z Octeniseptu. Ważnym etapem pielęgnacji rany jest jej oczyszczenie. Ja o tym nie wiedziałem i podejrzewam, że przez to nabawiłem się zakażenia. Po prostu przed dezynfekcją rany należy ją oczyścić i osuszyć. Ja dopiero po ok 20 dniach trudno gojącą się ranę zacząłem oczyszczać wodą pod bezpiecznym ciśnieniem, osuszyłem, potem popsikałem Octenisept na ok 1,5 min i znowu osuszenie. Poczytaj na forum z czego inni korzystali do oczyszczenia rany.
Dodam, że u mnie była plastyka napletka.
 

Podobne tematy

Do góry