• Cytatów używajcie tylko jeżeli jest to potrzebne! Jeżeli chcecie komuś odpisać używajcie @ z nazwą użytkownika.

Raczej nieciekawa sytuacja kilka dni po zabiegu.

oleek

New member
Witam wszystkich,
W zeszły czwartek przechodziłem to, co przechodził chyba każdy, albo zdecydowana większość na tym forum, mianowicie usunięcie stulejki. W moim przypadku była to stulejka całkowita. Rodzaj zabiegu - doktor przy rozpoznaniu stwierdził że potrzebna będzie plastyka, później nic konkretniej nie mówił a ja głupi nie pytałem. Po zabiegu jak to po zabiegu, bólu trochę było, ale jedna tabletka ibupromu załatwiła sprawę, poza tym dostałem antybiotyk w tabletkach - Unidox. Oprócz tego wytyczne żeby nie ściągać pierwszego dnia opatrunku, a od drugiego dnia nosić wacusia w podpasce.
No i jak przedstawiała się sprawa. Mianowicie do niedzieli zupełnie nie mogłem ściągnąć napletka, w dodatku na wędzidełku zrobił się jakby krwiaczek, który zupełnie zasłonił "kontakt" z żołędziem, wobec tego przy oddawaniu moczu musiałem delikatnie, ile się, ściągać napletek, żeby nie zamoczyć szwów etc. Sytuacja zmieniła się w niedziele w nocy, podczas jednego z wzwodów poczułem pewną różnicę. Wstałem, patrze na wacusia, a tam co? a on sobie po prostu wyskoczył z napletka, tj. żołądź na wierzchu, po lewej strony przy wędzidełku zaczątki tego, co zaraz pokażę na zdjęciach. Myślę sobie - dobra, pewnie 2-3 dni i się zacznie zmniejszać i normalnie będę mógł naciągnąć napletek na żołądź, a tu lipa. Mamy środę, 6 dni po zabiegu, a sytuacja przedstawia się następująco:

http://www.speedyshare.com/332643660.html

Ponadto od poniedziałku robię wackowi okłady wacikami nasączonymi rumiankiem.
Od samego rana próbuję się dodzwonić do swojego doktora, lecz cały czas poczta, stąd też prośba do Was, czy moglibyście rzucić na to okiem? Bo kurcze nie wiem sam już co myśleć. :/
 

Franekmk

New member
Nie wygląda to najgorzej, oponka to normalka, też miałem, spróbuj schować żołądź w napletek trochę na siłę z pewnością oponka się zmniejszy, a jeśli nie idź do innego lekarza. Ale spoko bez przesadnego niepokoju. Pozdrawiam
 

bezczel

New member
Naciągnij napletek! Pozostawienie tego w ten sposób może spowodować załupek (miałem identycznie) Lekarz mi naciągnął na siłę. Jeżeli to zrobisz to po 2 dniach nie będziesz miał śladu po takiej wielkiej oponie, opuchlizna znacznie się pomniejszy. Reszta wygląda bardzo przyzwoicie.
 

oleek

New member
@Franekmk
Dzięki serdeczne, uspokoiłeś mnie. :)
Po kilku próbach uczyniłem jak napisałeś. Poszło bez bólu. Mam nadzieje że ładnie teraz zniknie.

@bezczel
Hehe, właśnie w tym samym momencie jak to napisałeś, naciągnąłem. :) Jak pisałem wyżej już, obyło się bez bólu. Próbowałem wcześniej kilka razy, ale jakoś nie szło, w końcu sposobem się udało. Oponka z lewej strony schowała się całkowicie, z prawej troszkę jest widoczna, ale napletek naciągnięty. Mam nadzieję że po jakimś nocnym wzwodzie nie wrócę do stanu wyjścia. A jeśli tak, to już wiem jak reagować.

Dzięki jeszcze raz chłopaki, postaram się na bieżąco informować o (oby) postępach :)
 

Podobne tematy

Do góry