• Cytatów używajcie tylko jeżeli jest to potrzebne! Jeżeli chcecie komuś odpisać używajcie @ z nazwą użytkownika.

Pytanko po zabiegu obrzezania

turbo149

New member
Witam. Mam takie pytanie jestem już 3 tygodnie po zabiegu obrzezania całkowitego i podczas wzwodu od strony wędzidełka skóra jest już napięta a od góry skóra się cała nie napina tylko zostaje taka fałdka. Czy to oznacza że lekarz wyciął za dużo skóry od strony wędzidełka czy za mało od góry czy też po prostu tą skóre od strony wędzidełka trzeba rozciągać bo podczas wzwodu czuję też minimalny ból właśnie od strony wędzidełka
 
To może trochę niepokojące. Może powinieneś zadzwonić do lekarza jeżeli masz telefon. Ja jestem prawie 4 tygodnie po zabiegu obrzezania. U mnie szwy są rozpuszczalne i jeszcze nie wszystkie wyszły. Jednak nie mam takiego efektu, jak opisujesz. Wydaje mi się nawet, że mam trochę luzu, choć penis z jakichś względów we wzwodzie jest nieco krótszy niż był przed zabiegiem. Widzę jednak, że lekarz tak dobrał długość napletka aby nawet, gdy osiągnie swoją długość maksymalną nie było efektu, o którym piszesz.
Pozostaje pytanie - czy ten napletek rozciągnie się i będzie wszystko dobrze czy zawsze będzie Ci przeszkadzał? Czy może Twoja skóra nie osiągnęła jeszcze swojej pełnej elastyczności jaką miała przed zabiegiem? Na te pytania tylko lekarz może odpowiedzieć. Może być też tak, że szwy na razie są bardzo twarde a z czasem rozciągną się nieco i wówczas będzie ok. To są jednak tylko moje spekulacje.
 

turbo149

New member
Telefon mam ale chya nie będę dzwonić bo 9 idę na kolejna kontrolę. Przy porannych wzwodach tego nie czuję. Zdarzyło mi się to tylko trzy razy narazie pod czas zmieniania opatrunku. Aż tak mi to nie przeszkadza nawet to minimalne ciągniecię nie jest aż tak nieprzyjemne. Tak więc poczekam i zapytam się na kontroli jak pójde. A może wystarczy rozciagnąć napletek w kąpieli tylko narazie jeszcze biorę tylko prysznice. A jeszcze takie pytanko jak długo chodziłeś w opatrunku bo ja jeszcze go nosze bo dostałem jakiejś wysypki na żołędzi dermatolog powiedział że to może być uczulenie od maści jakie stosowałem i przepisała mi hascofungin i pimacufort czy ktoś też się spotkał z taką wysypką??
 
Ja nie miałem wysypki ale też nie stosowałem żadnych maści - tylko mydło i wodę. Opatrunek całkowicie zdjąłem po około 3 tygodniach. Po dwóch tygodniach zdjąłem gazę "od góry" i przez ostatni tydzień nosiłem tylko gazę pomiędzy penisem a jądrami, żeby nie obcierało, bo spod wędzidełka sączyła się czasem krew. Gdy ta krew przestała się sączyć to usunąłem także ten kawałek gazy. Początkowo nadwrażliwość dawała się we znaki ale bardzo szybko (po dwóch dniach) wszystko wróciło do normy. Dziś mijają 4 tygodnie od mojego zabiegu obrzezania całkowitego. Od dwóch dni śpię w luźnych gaciach od piżamy i to jest dobra metoda na hartowanie - po tych dwóch nocach resztki nadwrażliwości zanikają prawie całkowicie.

Ogólnie to stosuję się do zasady: "Nic na siłę!" Jak boli to daję sobie spokój. Chyba, że boli tylko troszeczkę. Wiadomo - u każdego inaczej się goi, każdy ma jakieś tam inne problemy i trzeba poczekać. Nie da się tak powiedzieć, że po tygodniu to to a po dwóch to tamto. Na dodatek każdy lekarz ma jakieś tam swoje metody i przez to dostajemy różne rady :)

Co do tego "wędzidełka" zrobionego przez lekarza no to z tego co opisujesz wynika, że chyba nie jest źle. Skoro ten ból wystąpił tylko raz to przecież może być spowodowany tym, że blizna jest jeszcze świeża. Zatem głowa do góry :)
 

Nobbs

New member
Pierwszy post więc witam serdecznie.

Żeby nie zakładać niepotrzebnie nowego tematu podłączę się pod ten (mam nadzieję że autor nie urwie mi za to głowy ;)).

Dwa dni temu miałem częściowe. No i mam problem. Dzisiaj zauważyłem jakąś taką maź. Podobne w konsystencji i kolorze do ropy. Kilka szwów też zrobiło się twardych i tak jakby luźniejszych. Przeszukałem forum i znalazłem że u niektórych z was też coś podobnego miało miejsce. To możliwe że już pomału szwy mi puszczają? Czy zropiałem? :( Dodam że od lekarza dostałem jakieś tabsy antybiotyczne a od piguł maść z jodem, którą mam się smarować. Opatrunek zmieniam po każdym sikaniu i nie wiem co jest grane. Help :!:
 

Podobne tematy

Do góry