• Cytatów używajcie tylko jeżeli jest to potrzebne! Jeżeli chcecie komuś odpisać używajcie @ z nazwą użytkownika.

Pytania pozabiegowe (częściowe obrzezanie)

Książe

New member
Witam wszystkich serdecznie.

We wtorek (03.03.2015) miałem zabieg częściowego obrzezania i usunięcia wędzidełka. Mam kilka pytań do osób, które się "na tym znają" lub mogą mi coś doradzić z autopsji.

Dodam, że lekarz kazał mi ściągać napletek 3 razy dziennie i myć dokładnie wodą, a następnie popsikać Neomycinum i poczekać aż wsiąknie i następnie nasuwać z powrotem napletek.

Mam takie pytania:
1. Gdy ściągam napletek, to od dołu (od strony wędzidełka - patrząc z mojego punktu widzenia) napletek schodzi bezproblemowo, natomiast u góry, mogę zsunąć jak na zdjęciach i dalej jak próbuję mocniej pociągnąć czuje dość wyraźny ból.

2. W nocy, przy niekontrolowanym lekkim wzwodzie, poczułem również dość mocny ból w miejscu szycia - czy to normalne? (bo tak myślę, że teraz pełny wzwód jest kompletnie niemożliwy).

3. Lekarz przy wypisie ze szpitala powiedział, ze nie muszę nosić opatrunków - mimo wszystko ja robię je z gazików - dla bezpieczeństwa. Czy może lepiej posłuchać lekarza?

Zdjęcia:
Imgur

Dodam, że szwy są pod spodem i czy wszystko jest z tym w porządku Waszym zdaniem?

PS. Uprzedzając pytania - tak, noszę go skierowanego ku górze, chodź to nie proste go utrzymać w takiej pozycji - opatrunki + plastry i mimo to dalej się czasami wymyka :p
 

otis_d

New member
1. Nie ma pośpiechu. Ściągaj tyle ile możesz. Z każdym dniem powinno być lepiej ;)
2. Tak.
3. Opatrunki nie zaszkodzą, szczególnie w pierwszych dniach po zabiegu.
 

Książe

New member
Gdyby ktoś miał jeszcze jakieś rady, instrukcję jak postępować i co robić, aby było lepiej lub porównanie swoich "przeżyć" - proszę o takie informację :)
 

Podobne tematy

Do góry