Przyklejanie się opatrunku?

Rofled

New member
Mam pewien problem, jestem cztery dni po zabiegu i nieustannie przykleja mi się opatrunek w dwóch miejscach. Na reszcie obwodu jest już w porządku, ale w tych dwóch miejscach ciągle występuje lekkie krwawienie i opatrunek się przylepia. I to jest takie błędne koło - żeby zmienić opatrunek potrzebuję to rozmoczyć i odczepić, ale to miejsce znowu staje się podrażnione i kolejny opatrunek znowu się przyklei.
Ma ktoś sprawdzoną metodę na poradzenie sobie z tym? Czy może za którymś razem w końcu już się nie przyklei?
 

Rofled

New member
Tam gdzie wędzidełko, i trochę z drugiej strony, może gdybym przez jakiś czas miał zdjęty opatrunek to by przyschło, ale niestety nie mam tutaj takich warunków do chodzenia bez opatrunku :cry:
Opuchlizna jest, ale mała, bardziej oponka się zrobiła. Ale na razie chciałbym się pozbyć tego przyklejania :roll:
 

joey

New member
11 dni po zabiegu i u mnie dokładnie ten sam problem, ale tylko tam gdzie było wędzidełko. Co prawda teraz już nieporównywalnie mniej, niż tydzień temu. Trochę to irytujące, bo rzeczywiście ma znamiona błędnego koła. Póki co przed zmianą opatrunku staram się go dobrze namoczyć i potraktować wodą utlenioną, łatwiej wtedy odchodzi. Ale rozważam w weekend zaryzykowanie i pochodzenie trochę bez opatrunku.
 

Nanuk

New member
11 dni po zabiegu i dalej opatrunek ? po co ? krew dalej leci ? jak nie, to nie ma sensu nosic opatrunek, bo tylko przedluza gojenie sie.
 

qaz321

New member
Ja miałem podobnie. Jeżeli masz taką możliwośc to po domu spróbuj chodzic bez majtek, ewentualnie połóż się pod kocem itp
 

joey

New member
macie rację, czas odstawić te gaziki. śladów krwi na opatrunku nie mam od paru ładnych dni, tylko szwy z jednej strony ciągle trzymają. poza tym w opatrunku łatwiej było trzymać wacka do góry. ale fakt, czas na zmiany :)
 
Do góry