• Cytatów używajcie tylko jeżeli jest to potrzebne! Jeżeli chcecie komuś odpisać używajcie @ z nazwą użytkownika.

Prywatny urolog a zabiegi na NFZ.

tomalke

New member
Witam serdecznie!

Chyba w grudniu byłem u lekarza rodzinnego aby w końcu pozbyć się problemu. No więc polazłem, pokazałem. Pani wystawiła skierowanie do urologa i stwierdziła, że to raczej krótkie wędzidełko tylko bo bez wzwordu napletka mogę ściągnąć na luzie, ale podczas wzwodu jest problem. No to uradowany, że w końcu polazłem nastąpiła akcja dzwonienia do dwóch szpitali kiedy mogę się zarejestrować i jak usłyszałem kiedy są wolne terminy to im podziękowałem i olałem sprawę. A tu już kwiecień, więc mówię włączam ogar i w końcu to trzeba zrobić i tutaj pytanie.

Czy jest opcja, że pójdę do jakiego kolwiek urologa prywatnie w mieście. Obgadam z nim sprawę to czy on może wystawić skierowanie na zabieg na NFZ? Czy urolog prywatnie = zabieg prywatnie? Miasto Elbląg. Czytałem tutaj forum, ale ludzi z Elbląg nic nie trafiłem. Zero informacji. Generalnie to i bym był wsanie zrobić to prywatnie, ale informacji gdzie najlepiej w Elblągu to zrobić zero...

Z góry dziękuję za pomoc.
 

oozy13

New member
Jasne, że możesz iść prywatnie do urologa, a ten wypisze Ci skierowanie na zabieg. Ja byłem u urologa w Elblągu, u Kazika i nie polecam (100 zl za wizytę). Mam skrzywienie prącia i lekarz nie wiedział co miał robić, chciał mnie witamina E leczyć i kazał mi przyjechać za rok. Pojechałem do Gdyni do urologa, który wykonuje tego rodzaju operacje , Teresa Gawlik-Jakubczak (188 zl za wizytę w Medicare) i od razu dostałem skierowanie na operacje do CKU w Gdańsku.
 

tomalke

New member
oozy13, możesz powiedzieć coś więcej? Bo ja właśnie tak sobie czytałem tych urologów w Elblągu by się wybrać i według www ten Kazik miał same pozytywne opinnie, ale nikt z problemem który dotyczył mnie. Dlatego chciałbym iść do kogoś kto ogarnięty w temacie. Długo musisz czekać na ten zabieg w Gdańsku? I to tak można, że jestem zameldowany w Elblągu a latam sobie po szpitalach w innych miastach?
 

Damian85

New member
Ja właśnie tak zrobiłem. Poszedłem na konsultacje prywatnie po czym on wystawił mi skierowanie do szpitala. W szpitalu dali mi termin za mniej wiecej 2 miesiące. Musiałem tylko donieść im skierowanie od rodzinnego do poradni uro, bo podobno bez tego nie mogą założyć mi kartoteki.

p.s. Jak dzwonilem pod koniec stycznia do tego szpitala to na konsultacje mieli terminy na październik, na zabieg trafiasz szybciej (tak jak na moim przykładnie w lutym bylem, w kwietniu zabieg). Nawet sie nie rejestrowałem, tylko wprost do ambulatorium mnie kierowali (oczywiście ze 3 lub 4 godziny trzeba odsiedzieć, dlatego zabierz sobie jakąś książkę, czy gazetę dla zabicia nudy).

Pozdrawiam, jak coś z chęcią pomogę też przez PW.
 

oozy13

New member
oozy13, możesz powiedzieć coś więcej? Bo ja właśnie tak sobie czytałem tych urologów w Elblągu by się wybrać i według www ten Kazik miał same pozytywne opinnie, ale nikt z problemem który dotyczył mnie. Dlatego chciałbym iść do kogoś kto ogarnięty w temacie. Długo musisz czekać na ten zabieg w Gdańsku? I to tak można, że jestem zameldowany w Elblągu a latam sobie po szpitalach w innych miastach?

Również kierowałem się opiniami z Internetu i wyszło jak wyszło. Na operacje czekam 5 miesięcy, w lipcu trafie na stół. Więc lepiej wybierz się do lekarza, który wykonuje tego rodzaju zabiegi. Do Gdańska nie jest daleko z Elbląga i właśnie tam wybrałbym się na twoim miejscu do lekarza.
P.S. Może kolejki są mniejsze na operacje stulejki...
 

tomalke

New member
No grunt to by lekarz prywatny nie olał sprawy i dał skierowanie na zabieg i by było git.

A zakładamy sytuację, że urolog prywatny wystawia mi skierowanie na operacje/zabieg. On to wystawia że musi wykonać się to w szpitalu który on wyznacza czy mogę iść przykładowo w Elblągu do "starego" i "nowego" spr gdzie jest mniejsza kolejka. A dwa czy przykładowo załóżmy, że w szpitalu "nowym" czas oczekiwania na NFZ wynosi 2 miesiące istnieje opcja zapłacenia szpitalowi i lecieć bez kolejki czy takiego czegoś nie ma?
 

oozy13

New member
No grunt to by lekarz prywatny nie olał sprawy i dał skierowanie na zabieg i by było git.

A zakładamy sytuację, że urolog prywatny wystawia mi skierowanie na operacje/zabieg. On to wystawia że musi wykonać się to w szpitalu który on wyznacza czy mogę iść przykładowo w Elblągu do "starego" i "nowego" spr gdzie jest mniejsza kolejka. A dwa czy przykładowo załóżmy, że w szpitalu "nowym" czas oczekiwania na NFZ wynosi 2 miesiące istnieje opcja zapłacenia szpitalowi i lecieć bez kolejki czy takiego czegoś nie ma?

Na zabieg/operacje idzie się do szpitala, którego lekarz wyznaczył (dal Ci skierowanie), musiałbyś zapytać się lekarza, czy dalby Ci skierowanie do innego szpitala. Wątpię, ze istnieje opcja zapłacenia szpitalowi za zabieg i ominiecie kolejki, bo to w świetle prawa mogłoby być rozpatrywane jako łapówka xD Chyba ze, szpital tez prowadzi klinikę prywatna, a są takie. Tylko nie słyszałem, aby w Elblągu istniało takie coś. Jeżeli zależy Ci na czasie, to raczej powinieneś pomyśleć o zabiegu prywatnym.
 

tomalke

New member
oozy13, zwlekałem troszeczkę + twoja opinnia o dr Tomasz Kaziku, ale w końcu nie widziałem lepszej alternatywy w Elblągu i udałem się do niego. Koszt wizyty 80zł i moja ocena? Po prostu super facet. Pogadałem chwilę, wypytał, pokazałem i diagnoza to za krótkie wędzidełko i przedstawił mi opcje. Mi to najbardziej pasowało by już obrzezanie całkowite. Skierowanko dostałem i zabieg na NFZ 6 czerwca 2014 mam się stawić w "nowym" szpitalu :) Normalnie super ;D
 

tomalke

New member
Nie. Na wizycie byłem we środę. Powiedział wszystko, dał numer, żebym do niego zadzwonił w czwartek po 13 a jak go nie złapie to w piątek i ustalimy termin. Więc dziś się dodzwoniłem i powiedział, że 6 czerwca mam się stawić na oddział urologii.
 

Orzechowy

New member
Sorki za pytanie w tym temacie, ale nie wiem czy jest sens robić nowy dla tego pytania.

Czy powinienem robić na NFZ czy prywatnie, a jeśli prywatnie to jakie są koszta (mniej więcej) ? Wiadomo, że przyjaciela się ma jednego i jak ktoś ma grzebać skalpelem przy nim to wole żeby to był ktoś ogarnięty.
Na NFZ pewnie bym cholernie długo czekał a wole to mieć za sobą, jeśli prywatnie to gdzie na Podkarpaciu to zrobić najlepiej ?
 

tomalke

New member
Orzechowy, to już decyzję czy chcesz prywatnie czy na NFZ musisz zadecydować samemu. Wiadomo tylko, że jak my ludzie słyszymy coś o NFZ to już od razu zakładamy, że musi być gorsze. A wcale tak nie musi być. Czy kolejki są aż takie straszne? Na pewno do urologa na NFZ to kolejki są. U mnie w Elblągu w jednym szpitalu 8 miesięcy, w drugim z 5-6. A poszedłem na prywatną wizytę do urologa i na zabieg mam czekać lekko + miesiąc. Byłem 23 kwietnia a zabieg 6 czerwiec.
 

tik

Member
A szukasz specjalisty prywatnie czy na fundusz? Nie jestem w stanie polecic Ci nikogo na fundusz ponieważ nie znam urologów. Podejrzewam jednak,ze oprócz tego, ze trzeba mieć do takiego lekarza skierowanie to terminy byłyby bardzo odległe ( jak to jest w przypadku lekarzy funduszowych...).

Prywatnie dobrzy urolodzy przyjmują w klinice na Skłodowskiej.Na stronie jest kontakt: Urolog Gdańsk - Nowoczesna Poradnia Urologiczna w Gdańsku
 

Podobne tematy

Do góry