Proszę o kilka rad

powazny

New member
Mam 17 lat, od jakiegoś czasu wiem że mam stulejke(Podobno doktor rodzinna jak byłem mały mówiła że wszystko jest ok). Ostatnio postanowiłem zagadać z tatą na temat mojego problemu. Przez jakieś 1,5 roku nic z tym nie robiłem, ponieważ sobie mówiłem że zrobie to pózniej, aż ostatnio zacząłem sie kręcic bardziej przy dziewczynach i postanowiłem, że wreszcie trzeba tym się zająć. Z tego co mi wiadomo(z czytania lektury na tym forum) mam stulejkę niepełną, bo mogę napletek tak do połowy na luzie podczas spoczynku odciągnąć(dalej też by dało radę, ale juz na siłę), a we wzwodzie właśnie tak na luzie nic napletek nie odkrywa żołędzia(może delikatnie, ale na prawde mało). :( Byłem dziś u pani doktor rodzinnej, i powiedziałem o problemie. Pani nie zastanawiając i nie zaglądając w "interes" napisala mi skierowanie do poradni chirurgicznej. I mam właśnie pare pytań...

1. Czy jest możliwe że jakimiś maściami da się to podleczyć?

2. Czy dobrze dokturka zrobiła, że wysłała mnie od razu do chirurga a nie do urologa?

3. Jak będzie potrzebny zabieg to mam pytanie czy obrzezać go całkowicie, czy nie?

4. Czy jak pójdę na operację z NFZ, to czy lekarze mogą coś zepsuć?

5. Ile mniej więcej jak coś trzeba czekać na taką operacje w kolejce NFZ?

6. Po jakim czasie mógłbym już z uleczonym sprzętem działać w sprawach damsko męskich?

7. Mam bardzo czuły żołędź(boli jak się go dotyka), czy to minie?

Z góry dzieki za wyrozumialość i odpowiedzi :]
 

Queger

New member
1. Różnie... "Ile przypadków tyle sposobów leczenia" :) Każdy jest inny. Osobiście myślę, że w tym wieku maści czy "trening" nie da super efektu.

2. Ale chirurg może być też urologiem. Przynajmniej ja miałem na pewno lekarza urologa a zajmował się też chirurgią. (nie zabijajcie jeżeli nie mam racji :lol: )

3. To lekarz Ci doradzi, ale większość lekarzy robi tak, o ile to możliwe, żeby zostawić jak najwięcej napletka.

4. Teoretycznie nie. Z opinii forumowiczów wynika jednak, że większe zadowolenie daje zabieg w prywatnej klinice. Ale każdy lekarz chce Twojego dobra i nie jest to skomplikowany zabieg (WŁAŚNIE! zabieg, a nie operacja ;) ) Także problemem może być jedynie czas oczekiwania na takowy zabieg.

5. Różnie, ale w większości od 3 tygodni do kilku miesięcy.

6. Mój lekarz mówi, że po 2 tygodniach. To jest jego zdanie i przy jego metodach. Ale do miesiąca na pewno. Lepiej odczekać te 20 dni po zabiegu. ;)

7. Minie. Po zabiegu, po kąpielach, i jak potem będzie miał kontakt z opatrunkiem czy później z bielizną. Pocieszę Cię, że może Ci się tylko wydawać, że masz tak wrażliwą żołądź. Ja przed zabiegiem też myślałem, że nie będę w stanie się dotknąć w żołądź, a już przy drugim myciu po zabiegu dotykałem bez żadnego bólu.


Mam nadzieję, że z "grubsza" odpowiedziałem na Twoje wątpliwości. :) Trzymam za Ciebie kciuki i nie stresuj się na zapas! :) Ważne, że się przełamałeś. Teraz już z górki :)
 

Trolo

Active member
1. Maściami nie dasz rady, a ćwiczenia może by pomogły, ale musiałbyś to robić codziennie i przykładać się do tego.
2. Tu Queger ma rację Urolog także może być chirurgiem.
3. Robisz wszystko co się da żeby zostawić jak najwięcej napletka.
4. Tu nie ma znaczenia gdzie to robią, wszystko zależy od lekarza.
5. Ja czekałem na wędzidełko 2 tyg, ale gdzieś max myślę do miesiąca.
6. Myślę że po miesiącu spokojnie wszystko będzie zagojone.
7. Podczas mycia się dotykaj żołędzi to z czasem nadwrażliwość minie.
 

powazny

New member
Byłem dziś u doktorka, przyjął mnie bez kolejki, zbadał interes i zapisał mi maść diprogenta. Powiedział żebym smarowal 2 tygodnie(raz po wieczornym prysznicu naciągnąć napletek i tam gdzie już swobodnie nie chce iść wysmarować), i do niego przyszedł. Powiedział że maść może pomóc ale nie oczekiwać rewelacji i chyba za te 2 tygodnie umówimy się na zabieg. Zabieg na wakacjach bez promblemu bez żadnej kolejki.
 

Trolo

Active member
Poważny proponuję przeczytać ulotkę tej maści i żeby zobaczyć to :
"Przeciwwskazania
Nadwrażliwość na składniki preparatu lub na inne leki z grupy kortykosteroidów i antybiotyki aminoglikozydowe. Wirusowe (np. ospa wietrzna, opryszczka) i grzybicze zakażenia skóry. Pierwotne bakteryjne zakażenia skóry. Trądzik różowaty. Trądzik pospolity. Nie stosować na rany i uszkodzoną skórę, w okolicy odbytu i narządów płciowych, w zapaleniu skóry wokół ust, długotrwale, u dzieci w wieku do lat 2."
i chyba czas na zmianę lekarza skoro nie wie co przepisuje pacjentowi ... bo to w cale nie jest na rozciąganie skóry.
 
Do góry