• Cytatów używajcie tylko jeżeli jest to potrzebne! Jeżeli chcecie komuś odpisać używajcie @ z nazwą użytkownika.

Problem ze szwami po zabiegu

peter221

New member
Witam. 5 dni temu miałem zabieg obrzezania całkowitego, dzień później wyszedłem do domu. Standardowe postepowanie, opatrunek, przemywam go octeniseptem itd. Dziś rano wypadł mi jeden szew( wyglądają one na rozpuszczalne), a reszta się tak jakby rozeszła, pewnie przez nocne wzwody. Tu po prawej to sie wszystko odkleiło i jest rana(jest zdjęcie). To nie krwawi ani nie boli, ale przecież chyba nie ma opcji żeby sie dobrze zagoiło i troche sie martwie...Kontrole mam dopiero pod koniec tygodnia...Jak uważacie, od razu lecieć do lekarza czy jak poczekam to sie nic nie stanie?

zdjęcie - Imgur: The most awesome images on the Internet
 

Dave

New member
Kiepskie szycie.

Skontaktuj się z lekarzem prowadzącym, w przeciwnym razie czekają cię dość spore i długo gojące się blizny.
 

imothep

Member
Witam. 5 dni temu miałem zabieg obrzezania całkowitego, dzień później wyszedłem do domu. Standardowe postepowanie, opatrunek, przemywam go octeniseptem itd. Dziś rano wypadł mi jeden szew( wyglądają one na rozpuszczalne), a reszta się tak jakby rozeszła, pewnie przez nocne wzwody. Tu po prawej to sie wszystko odkleiło i jest rana(jest zdjęcie). To nie krwawi ani nie boli, ale przecież chyba nie ma opcji żeby sie dobrze zagoiło i troche sie martwie...Kontrole mam dopiero pod koniec tygodnia...Jak uważacie, od razu lecieć do lekarza czy jak poczekam to sie nic nie stanie?

zdjęcie - Imgur: The most awesome images on the Internet

A ja Ci odpowiem tak. To zależy. Jestem w tej chwili w takiej samej sytuacji. Od czterech dni chodzę, ze szwem który mi puścił i dopiero jutro idę z tym do lekarza (przyjmuje tylko we wtorki). Dzwoniłem na pogotowie zapytać czy może do nich się pofatygować, żeby nic złego się nie stało (bo myślałem o jakiejś nawet martwicy).

Czego się dowiedziałem. Jeżeli ranę traktujesz neomecyną lub octeniseptem, nie krwawi, nie czujesz bólu i nic nie puchnie, a do tego przyjmujesz jakiś lek przeciwzapalny to możesz czekać, bo jesteś zabezpieczony. Z drugiej strony tydzień to trochę długo, bo weź pod uwagę, że rana się ziarnuje i jak to zostawisz to będzie mało estetyczna blizna, dlatego radzę się zainteresować tematem.

Z takiego rozejścia może sączyć się ropa i to całkiem sporo, ale jak dbasz o ranę to nic tam się nie przyplącze.
 

peter221

New member
W życiu nie zostawie takiej blizny - a żeby to znowu przyszyć to musze jechac do tego samego szpitala do Pana Doktora? Bo mieszkam dość dlaeko, czy wystarczy że do pobliskiego szpitala podejde?
 

dieselpower

Moderator
Członek Załogi
Tego nie wiem ale chujowo zszyl i puscilo. Szwy rozpuszczalne powinny trzymac z 2 tyg a nie puscic po 4 dniach. Trzeba pamietac ze pindol rosnie i sie naciaga, dlatego szwy musza trzymac dłużej niz w innym miejscu by sie to zroslo dobrze. Mowi sie ze skora zrasta sie w tydzień, no ale 4 dni to stanowczo za krotko. U ciebie puscilo i jest chujnia. Będą blizny brzydkie.
 

Podobne tematy

Do góry