• Cytatów używajcie tylko jeżeli jest to potrzebne! Jeżeli chcecie komuś odpisać używajcie @ z nazwą użytkownika.

Problem z zapachem penisa

M96

New member
Niestety z punktu widzenia urologicznego wyczerpały się możliwości, nie wiem co robić dalej. Wszystkie badania w porządku, leki nie działają, a więc przyczyna musi być gdzieś indziej...
 

Krystiankendroj

Active member
Ty a może coś z dieta jest nie tak , może jesz coś co po wysikaniu pozostawiony mocz na penisie powoduje taki zapach ? Nieiwem spróbuj odstawić jakieś rzeczy na tydzień, sprawdzić czy to to , później coś innego , i tak dalej , zacznij brać duże dawki witaminy C to też przeczyści trochę cewkę ale dawki takie po kilka gram , nie te z apteki , witaminy b- 100 , jakieś zioła, pokombinuj z dieta może w tym rzecz
 

M96

New member
Myślisz, że to możliwe przez dietę? Nie jestem jakimś wzorem do naśladowania w tym aspekcie, ale znam wiele osób, które prowadzą się gorzej, a pachną normalnie. Dbam regularnie o higienę, suplementuje się witaminami, porobiłem masę badań, a lekarze tylko załamują ręce. Nerki zdrowe, wątroba z krwi zbadana i też nic, prostata zdrowa, bakteri brak, a mimo wszystko ludzie przy mnie pierwsze co robią, to zatykają nosy. Zastanawiałem się juz nawet, czy nie dać się obrzezać, ale się boję. Nie wiem już na prawdę, co robić czuję że będę musiał z tym żyć, skoro medycyna nie jest w stanie mi pomóc
 

Krystiankendroj

Active member
Może to być przez dietę , zobacz jak np najesz się szparagów jak mocz śmierdzi albo nazresz wołowiny, całkiem inne zapachy czy też jajek albo witamin
Może jesz coś konkretnego co sprawia że tak to śmierdzi, może organizm czegoś nie toleruje i tak wyrzuca z organizmu
To są tylko moje takie spekulacje bo skoro jesteś zdrowy to może wziąść to pod uwagę też, spróbuj tak jak pisze , np wyłączyć nabial , albo mięso itd poszukaj przyczyny w jedzeniu a w między czasie szukaj innego rozwiązania
 
  • Like
Reactions: M96
@M96 Ja bym uwagę o diecie odrzucił i argumentuję to tak, jak Ty, tj. znam mnóstwo osób, które jedzą syf i nawet nie wiedzą, co to lekarz, ponieważ nie mają potrzeby do niego chodzić.
Witamina C, to mit w tym przypadku, ponieważ stosuję 1000 mg (lek, nie suplement) i to niczego nie daje, oprócz spokoju w głowie, że pewnie coś tam pomaga.
M96 odczuwasz na ujściu cewki moczowej szczypanie/pieczenie/swędzenie kiedykolwiek?
Jeśli możesz, rzuć zdjęciem ujścia cewki podczas wzwodu oraz normalnie, tj. pokazując żołądź i w środku kadru jego otwór.
Napisałem o wzwodzie i bez, ponieważ napięta skóra żołędzia wygląda inaczej we wzwodzie, natomiast inaczej bez.
Jeśli zdjęcie będzie sensownej jakości i będzie coś na nim widać, to napiszę Ci na podstawie własnego penisa, czy optycznie masz lepiej/gorzej/tak samo ;)
 
  • Like
Reactions: M96

Krystiankendroj

Active member
Ja nie pisałem o śmiesznym 1000mg ( niewiem co to za różnica między lek a suplement diety gdzie i tu i tu jest ta sama substancja ) tylko o paru gramach, to nie żaden mit
To że wiele osób ma tak czy inaczej nie znaczy że tu uwagę o diecie odrzucać, głupie z twojej strony , był u lekarzy badał się to myślisz że jak ci zrobi zdjęcie cewki to ty mu w czymś pomożesz?
Jeden ma uczulenie na laktozę i je całe życie nie wiedząc a innych 1000 osób będzie zdrowych i może jeść co chce ,
Nie można komuś mówić o odrzucaniu takiego czegoś kompletnie nie znając się na żywieniu ( pisząc o tej witaminie już to potwierdziłeś..)
 
Różnica między lekiem, a suplem jest taka, że lek musi mieć gwarantowaną zawartość substancji, którą regulują przepisy, natomiast w przypadku suplementu wystarczy napis na etykiecie, gdyż nie jest to kontrolowane.
Zdrowe osoby wokół mnie nie przyjmują niczego i normalnie żyją, także ja dietę z góry skreślam, chyba, że kolega je wyłącznie czipsy, popijając kolą.
Napisz o jakiej dawce Wit C Ty napisałeś, z ciekawości poczytam.
Jeśli chodzi o zdjęcie, to ja mam problemy podobnie brzmiące z opisu do kolegi i jeśli bym zobaczył zdjęcia, to bym być może polecił mu to, co sam miałem, tj. badanie TRUS, na którym w moim przypadku wyszła torbiel oraz ślady po stanach zapalnych i to bym mu bardziej polecił, niż jedzenie zdrowej wołowiny, zamiast kurczaka.
 
  • Like
Reactions: M96

ZXCBNM

New member
ChciałbymŻyćNormalnie dlaczego odrzuciłbyś uwagę o diecie? Przecież dieta ma olbrzymie znaczenie!! Nie sugerujmy się ludźmi którzy jedzą syf i nie mają takich problemów, każdy organizm jest inny.
Wracając do autora postu napisz jak wyglądają Twoje posiłki śniadanie/obiad/kolacja.
Niewłaściwa dieta bogata w cukry proste, a uboga w witaminy i minerały może powodować wspomniany problem.
Nadmiar węglowodanów w diecie (produkty pszenne, ciasteczka, bułeczki, pączusie i inne prozapalne cholerstwa)
Z jakiego materiału nosisz bieliznę? (polecam bawełnę) a w nocy spać bez bielizny.
Kolejnym winowajcą może być cukrzyca. Proponuje wykonać oznaczenie stężenia glukozy w osoczu i w moczu oraz doustny test tolerancji glukozy (OGTT) oraz oznaczenie hemoglobiny glikowanej HbA1c.
Sprawdź jak pracuję Twoja wątroba ( ALT, AST, ALP, GGTP oraz bilirubina całkowita z poszczególnymi frakcjami bezpośrednia (sprzężona oraz pośrednia (wolna)
Zaburzenia hormonalne.
PH moczu do sprawdzenia.
Witaminę D3 również proszę sprawdzić.
Jesteś osobą aktywną fizycznie?
Zażywasz leki/sterydy/używki?
Ile pijesz płynów dziennie i przede wszystkim co pijesz?
W jakich warunkach pracujesz?

Aaa i jeszcze jedno zrób wywiad rodzinny bo może ktoś z rodziny miał podobny problem (czasem nieprzyjemny zapach z miejsc intymnych uwarunkowany jest genetycznie)
Pozdrawiam.
 
Ostatnia edycja:

ZXCBNM

New member
@M96 Ja bym uwagę o diecie odrzucił i argumentuję to tak, jak Ty, tj. znam mnóstwo osób, które jedzą syf i nawet nie wiedzą, co to lekarz, ponieważ nie mają potrzeby do niego chodzić.
Witamina C, to mit w tym przypadku, ponieważ stosuję 1000 mg (lek, nie suplement) i to niczego nie daje, oprócz spokoju w głowie, że pewnie coś tam pomaga.
M96 odczuwasz na ujściu cewki moczowej szczypanie/pieczenie/swędzenie kiedykolwiek?
Jeśli możesz, rzuć zdjęciem ujścia cewki podczas wzwodu oraz normalnie, tj. pokazując żołądź i w środku kadru jego otwór.
Napisałem o wzwodzie i bez, ponieważ napięta skóra żołędzia wygląda inaczej we wzwodzie, natomiast inaczej bez.
Jeśli zdjęcie będzie sensownej jakości i będzie coś na nim widać, to napiszę Ci na podstawie własnego penisa, czy optycznie masz lepiej/gorzej/tak samo ;)
Jeśli chodzi o witaminę C to dzielimy ją na witaminę C lewoskrętną i prawoskrętną i to jest koronny argument który świadczy o wyższości witaminy C lewoskrętnej. Wiele witamin C na rynku posiada nazwę kwas L-askorbinowy a prawda jest taka, że nadal pozostaje prawoskrętna. Przypuszczam, że stosujesz Ascorvite (lek) który jest tak naprawdę szajsem z dodatkami. Reasumując ''prawdziwa'' witamina C zawiera tylko i wyłącznie kwas L-askorbinowy bez substancji pomocniczych takich jak (kwas cytrynowy, sodu wodorowęglan, sorbitol, skrobia kukurydziana, aromat cytrynowy, aspartam, ryboflawiny sodu fosforan (barwnik) i inne ''dobrodziejstwa'' które nie są tu w ogóle potrzebne) 1000mg=1g natomiast prawda jest taka, że dawka witaminy C (dzienna) wynosi 10g. (oczywiście lepiej przyswoić naturalną witaminę C która znajduję się w soku z rokitnika, czarna porzeczka, nać pietruszki, grejpfrut itd.)
Pozdrawiam.
 
Ostatnia edycja:

Matador

Member
Jeśli chodzi o witaminę C to dzielimy ją na witaminę C lewoskrętną i prawoskrętną
Zmartwię Was, ale Witamina C, czyli kwas L-askorbinowy jest zawsze prawoskrętna. To własność chemiczna tej substancji (chodzi o skręcanie światła spolaryzowanego). „L” w nazwie kwasu nie ma żadnego związku z jego skrętnością - jest to informacja dotycząca budowy cząsteczki. Reasumując - nie ma czegoś takiego jak witamina C-lewoskrętna
 
Robiłem dziś analizę moczu i właśnie otrzymałem wynik.
Powiem Wam, że obecnie systematycznie przyjmuję Ascorvitę C codziennie po 1 tabsie i wynik wyszedł 25 w skali 0-20 Luxmedu, także chyba bez sensu przyjmować większą dawkę, skoro i tak jestem poza normą.
 

M96

New member
@ZXCBNM

Odpowiadając głównie na twoje pytania
Nie mam cukrzycy, wątroba z tego co pokazują wyniki krwi jest zdrowa, po za minimalnie podwyższona bilirubina, nerki zdrowe, bez żadnych złogów, położone prawidłowo, bez żadnych zmian ogniskowych, jadrą również w usg wyglądają na zdrowe. Jeżeli chodzi o jakieś zburzenia hormonalne, to endokrynologa jeszcze nie odwiedzałem, więc nie wiem, ale w badaniach ogólnych by chyba coś wyszło. Jeśli chodzi o dietę, to miałem już podejścia, żeby być w 100% fit. Fit dieta i aktywność fizyczna przez kilka miesięcy nie przyniosła żadnych efektów, jeśli chodzi o mój problem, jedynie co to zrzuciłem parę kilo i tyle. Próbowałem już spać bez bielizny, nosić luźniejsze majtki etc. To nic nie daje. Przez ten mijający już prawie rok zaniedbałem aktywność fizyczna, natomiast problem był już ze mną nawet, gdy jeździłem na zawody sportowe i dbałem o dietę, więc ja na prawdę nie sądzę, że to może być spowodowane dietą. To chyba było by zbyt proste.
Nie wiem, czy wspominałem o tym wcześniej, ale sporadycznie z mojej cewki wycieka plyn podobny do ejakulatu, tak jak u @ChciałbymŻyćNormalnie
A zapach, który czuje z okolic urogenitalnych można porównać do moczu, zapach robi się bardziej intensywny po wytrysku lub oddaniu moczu. Jeszcze wspomnę, że ja tego zapachu nie czuje na przykład jak dotknę penisa i powącham dłoń, ale jak staniesz obok mnie to czujesz właśnie ten zapach, tak jak by wydostawał się ze środka?
Przepraszam jeśli chaotycznie napisałem posta
 

M96

New member
Jestem po kolejnej wizycie u urologa...
Lekarz stwierdził, że mam jakieś zwapnienia na prostacie i dodatkowo widzi na usg pęcherza jakieś dziwne cienie, ale nie sądzi, że to może mieć jakikolwiek wpływ na mój "problem"
Dalszych pomysłów brak, co raz częściej lekarze sugerują mi, że mam dać sobie spokój, bo każdy mężczyzna ma swój indywidualny zapach i może po prostu taki jest mój, po tych słowach załamałem się totalnie i nie kontynuowałem monologu, bo stwierdziłem, że to bez sensu. Lekarz całkowicie zignorował, to ze powiedziałem mu o sporadycznych wyciekach przezroczystego plynu z cewki (ejakulat, plyn z prostaty?) Powiedział, że nigdy nie spotkał się z czymś takim i kazał powtarzać do skutku badania moczu i posiew, w tym posiew nasienia. Ewentualne powikłania z powodu diety lub stylu życia, tak jak tu sugerowaliscie - wręcz wyśmiał. No cóż, poziom zdesperowania osiągnął taki poziom, że zacząłem drążyć gdzie indziej. Teraz w kolejce mam kolejnych kilku lekarzy i pewnie kolejne tysiące złotych, które wydam żeby usłyszeć, że taki mój urok ;)
 

Krystiankendroj

Active member
Nie no wcale nie jest tak że płyny i zapachy które wytwarzamy w naszym ciele pachną w różny sposób w zależności co do organizmu dostarczamy , nie dziwię się że wyśmiał skoro może zarobić
Z ta dieta pewnie nie próbowałeś nawet tak jak kiedyś pisałem, powodzenia
 
Podobne tematy

Podobne tematy

Do góry