• Cytatów używajcie tylko jeżeli jest to potrzebne! Jeżeli chcecie komuś odpisać używajcie @ z nazwą użytkownika.

Problem stulejki i nie tylko

Darkstorm

New member
Witam. Chce przed pójściem do lekarza trochę poznać opinie i Wasze zdanie jeśli chodzi o mój problem. Może to dziwnie zabrzmi, ale... boję się ściągnąć napletek. Wynika to chyba z tego, że podczas wzwodu napletek sam się schodzi, a gdy choć delikatnie go pociągne to boli. Nie chce narobić sobie "wrażeń" przy zbyt mocnym pociągnięciu. To na 100% stulejka. Ale wolałbym, żebyście Wy spojrzeli na to. Drugi problem to skóra, o ile z "przedniej" strony penisa jest ona gładka nie ma na niej nic dziwnego, o tyle z "tylnej" (tej, która przylega do moszny) występują jakieś dziwne zmiany skórne. Co to może być?

imgur: the simple image sharer
imgur: the simple image sharer
imgur: the simple image sharer
imgur: the simple image sharer
 

walek

New member
Ja mysle ze to moze byc krotkie wedzidelko i trzeba zrobic prosty zabieg takze trzeba sie odwazyc i isc do lekarza.
 

Darkstorm

New member
trzeba zrobic prosty zabieg
To nie będzie zabieg polegający na pozbyciu się stulejki? Rozumiem, że jest to jakby mniej inwazyjne, tak?

Chodzi mi o zmiany skórne, które są widoczne na ostatnim zdjęciu. Skóra nie jest "jednolita", różowa, tylko wyraźnie biała, błyszcząca. Zawsze gdy te miejsca "nacisnę", to wyskakuje mi coś takiego białego.
 

Jack Daniel's

New member
Zapalenie mieszków włosowych. A skóra może być inna, bo się tam po prostu intensywnie pocisz (od czego też zrobić się mogło zapalenie). Nic poważnego.
 

Darkstorm

New member
Rozumiem, że z powodu pocenia pojawia się ta serowata biała substancja? To zapalenie mieszków włosowych jest spowodowane stulejką/zbyt krótkim wędzidełkiem? Jak się go pozbyć?
 

Jack Daniel's

New member
Mieszki włosowe są nijak związane ze stulejką. To problem dermatologiczny, nie urologiczny. Jeśli to oczywiście to.
Polecam lekturę, która zapewne powie Ci więcej na ten temat i na temat prosaków, zaskórniaków i plamek Fordyce'a, które również pasują do objawów: DERMATOLOG. Białe kropki na penisie - prosaki, kaszaki i tutaj: Krosty na penisie (plamki Fordyce'a)
Jak się go pozbyć? W takich upałach dbać lepiej o higienę przede wszystkim.
 

Darkstorm

New member
Mam jeszcze kilka pytań:
1. Rozumiem, że według Was to raczej problem krótkiego wędzidełka, a nie stulejka. Ale czy na pewno? Gdyby to było tylko wędzidełko to przecież napletek by się zsuwał, a przecież się nie zsuwa... Po czym rozpoznajecie, że to nie kwestia stulejki?
2. Czy zabieg związany z wędzidełkiem jest tańszy (prywatnie) niż stulejki? Jeżeli tak, to bardzo?
3. Czy problem mieszków włosowych również mogę załatwić u urologa przy okazji pokazania problemu stulejki czy on się tym kompletnie nie zajmuje?
4. Czytałem o prosakach i kaszakach wielkokrotnie, według mnie to nie to. Boje się, żeby to nie były zmiany nowotworowe... O higienę dbam na tyle ile jest o możliwe.
5. Jeżeli mam zaczerwienioną okolicę cewki moczowej to może to oznaczać również coś poważnego? Ta okolica jest czerwona od dawna...
 

Darkstorm

New member
Mam jeszcze kilka pytań:
1. Rozumiem, że według Was to raczej problem krótkiego wędzidełka, a nie stulejka. Ale czy na pewno? Gdyby to było tylko wędzidełko to przecież napletek by się zsuwał, a przecież się nie zsuwa... Po czym rozpoznajecie, że to nie kwestia stulejki?
2. Czy zabieg związany z wędzidełkiem jest tańszy (prywatnie) niż stulejki? Jeżeli tak, to bardzo?
3. Czy problem mieszków włosowych również mogę załatwić u urologa przy okazji pokazania problemu stulejki czy on się tym kompletnie nie zajmuje?
4. Czytałem o prosakach i kaszakach wielkokrotnie, według mnie to nie to. Boje się, żeby to nie były zmiany nowotworowe... O higienę dbam na tyle ile jest o możliwe.
5. Jeżeli mam zaczerwienioną okolicę cewki moczowej to może to oznaczać również coś poważnego? Ta okolica jest czerwona od dawna...
 

szymon1

New member
1/2 Moez byc to zwezenie napletka z krotkim wedziedelkiem tak zabieg jest drozszy od samego wedzidelka
4 na zmiany nowotworowe to nie wyglda
5 moze to byc stan zapalny wiec nie odkladaj wizyty u lekarza, poszukaj dobrego urologa
 

szymon1

New member
Moze to byc stulejka, idz do lekarza z tym nie ma co zwlekac my ci na forum wiecej pomoc nie mozemy, lekarz na wizycie jest wstanie dokladnie ocenic co to jest i zaproponowac odpowiednie leczenie. Wiec wal do dobrego urologa, nie masz sie co wstydzic nie jednaego ptaka juz ogldal, i nie jedndego pacjenta badal
 

Podobne tematy

Do góry