• Cytatów używajcie tylko jeżeli jest to potrzebne! Jeżeli chcecie komuś odpisać używajcie @ z nazwą użytkownika.

problem po zabiegu

Cześć koledzy ;) mam 18 lat i 3 dni temu miałem zabieg stulejki. Jestem 3 doby po zabiegu i mam pytanie czy jest jakiś problem? W sumie chodzi mi o to , czy wszystko w miarę wygląda, czy nie ma jakichś źle zrobionych spraw i czy wszystko ładnie wygląda
z góry bardzo dziękuje ;)
 

Sebix92

Active member
Cześć koledzy ;) mam 18 lat i 3 dni temu miałem zabieg stulejki. Jestem 3 doby po zabiegu i mam pytanie czy jest jakiś problem? W sumie chodzi mi o to , czy wszystko w miarę wygląda, czy nie ma jakichś źle zrobionych spraw i czy wszystko ładnie wygląda
z góry bardzo dziękuje ;)
Wygląda okay. Dbaj o higienę i będzie dobrze.
U kogo robiłeś?
 
jedyny problem (na 2 zdjęciu) pojawiła się biała strukturka bo zapomniałem wytrzeć octeniseptu i niewiem jak to usunąć ;/ próbowałem zmyć , palcem też i nic nie schodzi
 

Napster

Member
Spokojnie zejdzie. Octaniseptu nie musisz wycierać. Psikasz i on sam się wchłonie. No chyba że go nadal nieźle bandazujesz to lepiej mokrej rany nie zawijać.. :)
 
Wszystko chyba się w miarę dobrze goi , 14 doba po zabiegu , jedyne co mnie dziwi to ten szew na 1 zdjęciu , trochę się wbił pod skórę , tak powinno być , odpadnie sam czy coś z nim zrobić albo jakoś mu pomóc?
 

Trolo

Well-known member
Kiedy lekarz przewidział wyciągnięcie szwów? Kiedy masz się zgłosić do chirurga? Powinieneś mieć napisane na karcie wypisowej ze szpitala i do tego się zastosuj. A jeżeli nie masz nic takiego to pęseta najlepiej chirurgiczna i nią łapiesz szew, naciągasz, przecinasz jedną nitkę i wyciągasz.
 
Kiedy lekarz przewidział wyciągnięcie szwów? Kiedy masz się zgłosić do chirurga? Powinieneś mieć napisane na karcie wypisowej ze szpitala i do tego się zastosuj. A jeżeli nie masz nic takiego to pęseta najlepiej chirurgiczna i nią łapiesz szew, naciągasz, przecinasz jedną nitkę i wyciągasz.
mam samorozpuszczalne , próbowałem dziś właśnie tak zrobić
nie wiem czemu ale mam dwa szwy tak jakby nie na skórze tylko tam pod skórą , i jeden szew wystaje jak igła ( prawa strona 3 zdjęcia i kropeczka na 4 zdjęciu )
 

Napster

Member
To jest zrobiona pętelka i supełek. No to wiadomo że jak petelaka to się będzie ruszać z boku na bok i tak nimi poruszaj. A szew przecinasz albo skalpelem albo nożyczkami ostrymi. Możesz też udać się do przychodni albo na sor ale oni mają chyba inne rzeczy na głowie :)
 

Trolo

Well-known member
To jest zrobiona pętelka i supełek. No to wiadomo że jak petelaka to się będzie ruszać z boku na bok i tak nimi poruszaj. A szew przecinasz albo skalpelem albo nożyczkami ostrymi. Możesz też udać się do przychodni albo na sor ale oni mają chyba inne rzeczy na głowie :)
Nie idzie się na SOR do wyciągnięcia szwów no bez przesady. Idzie się do poradni chirurgicznej.
 

Artur2000

New member
Hej. Ja od siebie mogę polecić moczenie małego w rumianku po 15 min dwa razy dziennie (woda musi być ciepła). Zobaczysz, że szwy zaczną Ci się robić cienkie wtedy obciąć nożyczkami przy samej skórze tylko taki które je przetną odrazu a nie się zatną z szwem w środku ajc. Oczywiście zabieg moczenia powtarzać kilka dni. Wiem co mówię bo to przechodziłem. A jak już się ich pozbędziesz będziesz musiał przyzwyczaić małego do normalnego życia mam na myśli wyjecie z opatrunku.
 
spróbuję jeszcze raz wyciągnąć ale czy to że ten jeden szew wystaje jak igła jest normalne? pociągnąłem za to i trochę pobolało ;/
To jest zrobiona pętelka i supełek. No to wiadomo że jak petelaka to się będzie ruszać z boku na bok i tak nimi poruszaj. A szew przecinasz albo skalpelem albo nożyczkami ostrymi. Możesz też udać się do przychodni albo na sor ale oni mają chyba inne rzeczy na głowie :)
 

Podobne tematy

Do góry