• Cytatów używajcie tylko jeżeli jest to potrzebne! Jeżeli chcecie komuś odpisać używajcie @ z nazwą użytkownika.

Prawie 2 tyg po zabiegu obrzezania prosba o ocenę

Sekiei

New member
Witam wszystkich, czy mógłby mi ktoś odpowiedzieć czy wszystko jest ok czy coś idzie nie tak jak powinno
Zabieg miałem robiony 21 grudnia 2022
Lekarz mówił, że jest to obrzezanie pełne z zostawionymi wędzidełkiem gdyż miałem problem z stulejką wrodzoną i to było najlepsze rozwiązanie według niego.
Generalnie za dużo nie krwawilem ani nie miałem żadnych problemów z bólem na następny dzień wyglądało to jakby było już zrośnięte lecz teraz po ok 2tyg i serii wzwodów 2dni temu puściło mi z jednej strony i nie wiem czy to jest w normie czy jednak jakieś odstępstwo dodam, że przebywam za granicą Polski więc nie mam aktualnie możliwości udać się do tego doktora i nie wiem czy szukać jakiegoś tutaj czy zostawić wszystko tak jak jest

I czy wędzidełko wygląda normalnie? Jest jeszcze opuchnięte (czy powinno być takie po 2 tygodniach?)


 

koro33

Member
Jak na 2 tygodnie po zabiegu to jest dobrze. W miejscu gdzie puściły szwy to będzie się dłużej goiło i może tak być, że później będzie brzydsza blizna. Co do wędzidełka to masz jeszcze tam opuchliznę, więc na spokojnie ci to zejdzie.
 

Zib33

Active member
Opuchlizną bym się nie przejmował, natomiast rozejście się rany warto pokazać lekarzowi - choćby przez telefon.
 

MarcinBbb

Member
Szkoda ze rana się otworzyła, będzie się długo goiło . Czy będzie blizna zależy od twojej skory i organizmu .
Kto robił zabieg ?
 

nope

Well-known member
Rozejscie skonsultuj z lekarzem. Jak ci puscilo po prawie 2 tyg (juz powinno byc wstepnie zagojone) to może być coś nie tak z twoim organizmem, moze byc jakas infekcja rany lub stan zapalny. Do lekarza bym sie bujnął dla spokoju na twoim miejscu. Reszta to tak jak ludzie wyzej piszą.
 

Sekiei

New member
Szkoda ze rana się otworzyła, będzie się długo goiło . Czy będzie blizna zależy od twojej skory i organizmu .
Kto robił zabieg ?
Zabieg wykonywał dr. Michał Szygielski z Rzeszowa. Ocena na plus czy na minus?
Rozejscie skonsultuj z lekarzem. Jak ci puscilo po prawie 2 tyg (juz powinno byc wstepnie zagojone) to może być coś nie tak z twoim organizmem, moze byc jakas infekcja rany lub stan zapalny. Do lekarza bym sie bujnął dla spokoju na twoim miejscu. Reszta to tak jak ludzie wyzej piszą.
No to jutro podzwonię, dam znać jak będę po wizycie, nie wiem jak działa służba zdrowia w Niemczech więc kto wie kiedy to będzie...
 

Sekiei

New member
Byłem na wizycie u rodzinnego w piątek i stwierdził, że wszystko jest w porządku i za tydzień będzie już po sprawie no i rzeczywiście już dziś widać jak wszystko ładnie się zrasta. Co do obchodzenia się z tym rozejsciem to polewałem 2x dziennie osceniseptem i chodziłem w opatrunku, to tak dla potomnym jakby ktoś miał też taką sytuację
 

nope

Well-known member
Ogolnie nie wyglada to zle, szycie dookola mysle ze bedzie git wygladalo, nie wiem co z tym opuchnieciem na wedzidelku.
 

Sekiei

New member
Też już powoli schodzi, naprawdę powoli ale poprawę widać z dnia na dzień jest co raz to mniejsze, kawałek wrócił już do normalnej postaci
 

Podobne tematy

Do góry