• Cytatów używajcie tylko jeżeli jest to potrzebne! Jeżeli chcecie komuś odpisać używajcie @ z nazwą użytkownika.

Powtórny problem po zabiegu częsciowego obrzezania i plastyki wędzidełka - rogowaciejąca skóra napletka

filttr96

New member
Witam wszystkich.
Szukam pomocy na tym forum, bo mimo, że sam obracam w środowisku lekarskim to straciłem zaufanie do większości lekarzy, którzy bagatelizują problem i najchętniej skasują i proszę wyjść :)
Mam 25 lat - trochę ponad rok temu, na wakacjach pierwszy raz doznałem pęknięcia skóry napletka po intensywnym współżyciu. Chwilowa absencja i klasyczne koło, zarośnięcie - mniejsza elestyczność i znowu, aż w lutym stało się to na tyle uciążliwe, że pojawił się problem ze ściąganiem napletka. Wybrałem się na wizytę do dr Pawlika w Poznaniu. Okazało się, że stulejka nabyta plus bardzo krótkie wędzidełko - szybkie ustalenie terminu i po tygodniu 4 marca wybrałem się do prywatnego gabinetu na zabieg. Ustalił, że wytnie wędzidełko, trochę plastyki napletka plus usunie tyle, żeby było możliwe swobodne korzystanie.
Po zabiegu 1/2 dni to tragedia - ketonal etc., ale przygotowywałem się tak, żeby jak najszybciej wrócić. Ocetnisept, zmiana opatrunków itd. Próbowanie odwodzenia napletka bez większych problemów po pokonaniu bólu pierwszych dni po zabiegu.
W 2 tygodniu naprawdę penis już wyglądał okej, została minimalna opuchlizna, ale "rozpuszczalne szwy", które miały się rozpuścić po 7 dniach nadal były. Czułem, że coraz bardziej przeszkadzają, a rana wyglądała juz naprawdę okej. Więc we wszelkiej sterylności to co mogłem to usunąłem, nadal dbając o cały schemat działania i odkażania.
Kontrola u dr Pawlika po 2.5 tyg - 1.5 minuty, jako, że czytałem już forum to zapytałem się Cepan czy contratubex - to co Pan powiedział :)) wszystko ok, dziękuje.
Nie ukrywam, że poszedłem tylko dla spokoju ducha, bo wiedziałem, że ta kontrola może tak wyglądać i w sumie zmarnowałem tylko czas i $.

Stosowałem cepan - życie seksualne w 4 tygodnia powoli zacząłem rozpoczynać i przez 2 miesiące nie mogłem powiedzieć złego słowa. Były pewne zastrzeżenia co do wyglądu i blizy, no ale bylem zadowolony i przede wszystkim świadomość, że problem z głowy.

Jako, że prowadzę dość aktywne życie seksualne z partnerką jakiś miesiąc temu, pojawiło się przetarcie. Nie pęknięcie jak kiedyś, ale przetarcie jakby naskórek skóry napletka zaczął rogowacieć. Nie byłoby w tym nic dziwnego, ale po znowu 1.5 tyg przerwy po tym jak myślałem, że to chwilowe wróciło znowu.
W tym momencie mam przetarcie po jednej i drugiej stronie penisa, ale praktycznie przy zołędziu, co nie może nawet spowodować stulejki i nie wiem czy to problem, który wynika po prostu z życia seksualnego i przypadku obtarcia. Czy problem powrócił i nie obejdzie się w obrzezaniu całkowitym. Szczerze nie dam rady podejść pod to raz jeszcze, macie może jakieś rady co do maści/zabiegów etc. Nawilżam skóre oliwką, probowałem robić peelingi tego naskórka, ale po seksie ta skóra napletka w 2 miejscach jest jak papier i znowu się obciera. Już nie mam na to pomysłu, staram się najpierw sprobować wszystko co możliwe farmakologicznie i nie dopuszczam myśli, żeby to bylo obrzezanie całkowite.

Zdjęcia w załączeniu:
Przed:

Po wraz z problemem schodzącego naskórka?

Proszę kogoś o pomoc, może jakieś maści sterydowe bądź zabiegi/nawilżanie coś co naprowadzi na rozwiązanie problemu.
Pozdrawiam
 

RTHadzaj

Active member
Te zakażenia będą wracać, masz wewnetrzny napletek i to on jest narażony na infekcje nawet jak jesteś obrzezany. Ja nie wytrzymałem i miałem zrobione obrzezanie całkowite bo zjadlem multum antybiotyków i troche maści wysmarowalem a nic nie pomagało. Czy partnerka nie ma jakiegoś zakażenia pochwy? Rozumiem, że te otarcia są po seksie bez gumki.
 

filttr96

New member
Te zakażenia będą wracać, masz wewnetrzny napletek i to on jest narażony na infekcje nawet jak jesteś obrzezany. Ja nie wytrzymałem i miałem zrobione obrzezanie całkowite bo zjadlem multum antybiotyków i troche maści wysmarowalem a nic nie pomagało. Czy partnerka nie ma jakiegoś zakażenia pochwy? Rozumiem, że te otarcia są po seksie bez gumki.
Tak, tak jesteśmy na tyle długo razem, że nie stosujemy prezerwatyw. Nic mi niewiadomo o żadnym zakażeniu, ani też na nic się nie skarżyła. Jakim stylem masz wykonane cięcie jak mógłbym wiedzieć? Czyli pewno zostaje poprawka :< ?
 

RTHadzaj

Active member
No ciężka sprawa z tym :( ja mam low loose . Nie wiem czy poprawka, zrób pierw wymaz z napletka i zobacz czy to jakas grzybica czy bakteria, jak antybiotyki nie będą pomagać to niestety wiesz co cie czeka
 

filttr96

New member
No ciężka sprawa z tym :( ja mam low loose . Nie wiem czy poprawka, zrób pierw wymaz z napletka i zobacz czy to jakas grzybica czy bakteria, jak antybiotyki nie będą pomagać to niestety wiesz co cie czeka
Czyli rozumiem, że skierować się bezpośrednio do dermatologa? Eh no nie dopuszczam myśli, ale pewno nie będzie wyjścia. A jak mogę zapytać kwestie czucia podczas stosunku okej, czy znacznie sie zmniejszyły?
 

nope

Well-known member
Co do odczuc i ciecia LOW to jest kopalnia i jedni narzekaja ze nie moga dojsc i maja 0 przyjemnosci a drudzy sa w to 100% zadowoleni. Nie ma na to jednoznacznej odpowiedzi.
 

RTHadzaj

Active member
Mozesz do dermatologa albo sam wymazówką w laboratorium. Co do odczuc to z dojsciem nie ma problemów, ale lodzik nic nie czuć
 
Podobne tematy

Podobne tematy

Do góry