• Cytatów używajcie tylko jeżeli jest to potrzebne! Jeżeli chcecie komuś odpisać używajcie @ z nazwą użytkownika.

Powracająca opuchlizna

Leho

New member
Witam wszystkich,

mam taki problem, jestem po zabiegu obrzezania 10 dni. Do wczoraj wszystko było pięknie, ładnie się goiło, opuchlizna praktycznie cała zeszła, pozostała tylko "oponka" w miejscu gdzie są szwy ale tym się nie przejmowałem bo chyba wszyscy tak mają. Wczoraj wieczorem przy zmianie opatrunku zauważyłem, że mój przyjaciel znowu trochę spuchł ale tylko w jednym miejscu (patrząc od góry po prawej stronie). Gdy dotknąłem spuchnięte miejsce okazało się, że to miejsce jest dosyć twarde. Myślałem, że do następnego dnia opuchlizna zejdzie ale jest jeszcze gorzej bo teraz mam spuchniętego całego wacka (oprócz żołądzia). Całe szczęście nic mnie nie boli ale trochę się martwię bo penis wygląda tak jak dzień po zabiegu.

Ma ktoś jakiś pomysł jak jest tego przyczyna i ewentualnie jak zaradzić żeby opuchlizna zeszła ?
 

fancom

New member
Witaj
Jakie obrzezanie miałeś częściowe czy całkowite?
Opuchlizna powinna się powoli zmniejszać, nosisz ptaka skierowanego ku górze?
Może wstaw jakąś fotkę to będzie łatwiej coś powiedzieć i ocenić jak to wygląda.
 

Leho

New member
Miałem obrzezanie całkowite.
Mały przeważnie jest skierowany do góry, czasami plaster się odklei a nie ma możliwości przyklejenie nowego to wtedy żyje swoim życiem ale przez większość czasu jest do góry :)
A tu fotki:


 

dieselpower

Moderator
Członek Załogi
Obrzęk limfatyczny. Chyba jakiś czas miales bez opatrunku i spuchlo. Musisz czekać aż zejdzie. U mnie schodzilo z 2 tyg. a miałem gorzej bo jeszcze krwiaki w promocji mi się dwa zrobiły ( po krwiakach dalej mam jeszcze male slady a minęło juz 2 miechy)
 

fancom

New member
Leho No faktycznie obrzęk masz spory, ale to wszystko powinno zejść za jakiś czas, trudno tu podać jakiś konkretny czas bo u każdego to wygląda inaczej.
Może spróbuj żelu o nazwie Altaziaja, szczerze to ja tą maść dostałem na obrzęk moszny bo przechodziłem zapalenie najądrza więc może by Ci pomogło na obrzęk.
Ten żel ma działanie następujące: łagodzi ból, ściągające, zmniejsza obrzęk tkanek i z tego co pamiętam ten żel zawiera jeszcze mentol czyli fajnie chłodzi i odświeża.

A tak w ogóle to jak na 10 dni to dobrze wygląda, szybko Ci się goi.
 

Podobne tematy

Do góry