• Cytatów używajcie tylko jeżeli jest to potrzebne! Jeżeli chcecie komuś odpisać używajcie @ z nazwą użytkownika.

Pomoc w goleniu :)

Agrafix

New member
Temat dla niektorych moze dziwny.
Chcialbym prosic o rady jak najlepiej się golic? Chodzi mi o twarz.
Mam tradzik i golenie dla mnie to katorga, ograniczam wiec sie do minimum i momentami chodze z ogorzala morda, a poteguje to fakt ze nie mam ladnego zarostu.
Nie moge sie golic codziennie czy co dwa dni, bo "modra" by mi chyba eksplodowala.
Zwykle goraca woda oblewam twrz zeby sie zrobila taka jakby gabka, potem sie gole z wlosem, pod wlos i zwowu z wlosem, jednorazowka z potrojnym ostrzem. Inaczej nie umiem ... ma ktos jakies rady, mial ktos podobne problemy? Wogule to jak sie golice to skora wam pozostaje delikatna czy czujecie czasem po przejechaniu palcem, ze gdzies jakies wloski wystaja?
 

marcin1993

New member
Jak ja zaczynałem swoją przygodę z goleniem to maszynka do włosów. Elegancko wychodziło tyle ze przy miękkiej brodzie. Spróbuj może akurat bedzie ci wygodnie.
 

Agrafix

New member
To nic nie da, kupilem cos z tych MAH3 czy Gillette Turbo ale nie gola lepiej jak jednorazowki - i nie moge, bo golie sie rzadko, nic za pierwszym pociagnieciem nie zgoli takiego zarostu :/
 

tmk

New member
To gol się tylko z włosem. Ja też mam twardy zarost i też nie gole się codziennie. Tyle że podobno mi pasuje zarost więc specjalnie się tym nie przejmuję jak przez tydzieńnie ogole. Ale zawsze kiedy goliłem się pod włos to miałem straszne podrażnienia. Wiadomo że jak ogolisz się pod włos to lepiej to wygląda bo jesteś ogolony dokładnie ale moim zdaniem nie warto.
 

DJP

New member
Też kiedyś przerabiałem golenie pod włos... Fakt wygolony jesteś ładnie ale robią się syfy i czasem wrastają włosy (powstają tzw figi). Lepiej golić się trochę częściej albo gorzej wyglądać niż golić się pod włos.
 

Agrafix

New member
Panowie dzięki za odzew.
Fakt, nigdy z włosem się tak dokładnie nie dogolę, ale że zadko się gole to z samym włosem będzie cięzko. Jak rozumiem nie jestescie wygolenie na glanc ... golac sie z wlosem. Wlasnie to mnie irytuje, ze golac sie z wlosem, zostaja takie male wloski, widac to, to kropeczki i takie zaczerwienione miejsca, mnie to irytuje, szczególnie jak wcieram balsam po goleniu i czuje pod reka miejsca nie ogolona, głownie u spodu twarzy tzn. od szyi idac w kierunku brody, nigdy sie tam fes nie dogole, musze ciagnac pod wlos i to chyba powoduje mega podraznienia.
Jakbym mial wlasnie jakis twarzowy zarost to by bylo ok, tak jak Ty mowisz U-tom ale mam taki, ze na brodze gesto, PKSy tez, a na policzkach zero, nie fajne to wyglada.
W tej chwili to wrecz ustalam tydzien wczesniej kiedy beda sie golil, bo np. chce isc na disco czy jakas inna okazja sie szykuje i zeby jakos wygladac to kilka godzin przed sie ogole, zeby morda doszla do siebie i wtedy kiedy trzeba zebym jakos wygladal.
 

robin88

New member
Ja zawsze golilem sie pod wlos wedlug mnie jest dokladniej tylko mialem maly problem poniewaz zawsze pod broda lub na szyji wyskakiwaly mi jakies syfki wiec doszlem do wniosku ze bd sie golil maszynka do wlosow (bez zadnych koncowek) uwazam ze tak jest nawet lepiej skora nie jest podrazniona niemozna sie zaciac a efekt "3dniowego" zarostu jest teraz nawet w modzie ;) wasa normalnie gole bez problemow zwykla jednorazowka :D a jesli masz problem z tradzikiem to moze laser? od 3 do 5 zabiegow po okolo 100zl i problem zarostu masz z glowy moga ci nawet wymodelowac jakies baczki czy co tam chcesz :)
 

Maciejsk

New member
Golić trzeba się codziennie, wtedy nie będzie problemów. Długi zarost jest w goleniu bolesny. Można też przy trądziku spróbować maszynką (taką z nożami obrotowymi).
 

Eccehomo

New member
No to może depilacja, raz a dobrze i spokój, precz z codziennym goleniem.
Skoro kobiety mogą sie depilować pod pachami to ty dasz rade na twarzy!
A tak poważnie to może zajmij się leczeniem skóry, golenie bedzie zapewne powodowac stany zapalne i możesz tylko rozsiewac pasudstwo.
 

Agrafix

New member
Ryj mnie piecze po balsamie wiec go odstawilem. Jest w chuj lepiej po prostu na koncu myje ciepla woda. Niektorzy preferuja zimna.
 

anonimowystul

New member
Agrafix napisał:
...Zwykle goraca woda oblewam twrz zeby sie zrobila taka jakby gabka, potem sie gole z wlosem, pod wlos i zwowu z wlosem, jednorazowka z potrojnym ostrzem...
Po pierwsze, czy z tego co tu napisałeś wynika, że nie używasz żelu do golenia? Samą wodą, bez żelu to się za bardzo nie ogolisz jednorazówką ;P.

Wybacz jeśli Ci piszę oczywiste dla Ciebie sprawy, ale nie wiem w jakim jesteś wieku, a z Twojej wypowiedzi wydaje mi się, że dopiero zaczynasz swoje przygody z goleniem. Więc generalnie tak :

1) Tak jak Ci napisali, spróbuj maszynką elektryczną (kupienie porządnej to trochę wydatek, więc możesz na spróbowanie najpierw pożyczyć od kogoś), mniej dokładnie goli, ale też dużo ciężej nią podrażnić skórę. Generalnie na porządną maszynkę elektryczną to powinno się niby wydać 200-300zł. Ale mnie kumpel ostatnio polecał taką - "http://www.ceneo.pl/803034#tab=click", z polskiej firmy chyba, którą kupisz za 45zł, a ten kumpel mówił, że ma ją już od 5 lat i się sprawuje niezawodnie.


2) Jeśli elektryczna Ci nie spasuje to :

2.1) Po pierwsze według mnie jednorazówki są chujowe, lepiej kup sobie jakąś porządną maszynkę do golenia z 5 ostrzami i może dodatkowo
bajerem w postaci wibracji, które mają niby niwelować podrażnienia. Ja używam Giellette Fusion Power, która taki bajer właśnie ma i jestem zadowolony (Koszt takiej maszynki to chyba koło 60zł, z tym że co miesiąc w takiej musisz wymienić ostrza, a taki zestawik z 4 ostrzami kosztuje koło 40zł, ale takie duże pieniądze to nie są, ceny podaje z pamięci tak pi razy drzwi, więc mogą się troszkę różnić)

2.2) Kup sobie żel do golenia (nie piankę, według mnie żel się lepiej wchłania w skórę) jakiś niedziadowski, na przykład z Giellette. Żel taki dokładnie rozprowadzasz na wcześniej porządnie namoczoną twarz ciepłą wodą.

2.3) Ostrza maszynki do golenia co jakiś czas możesz zamaczać w gorącej wodzie, ja tak robię i dzięki temu łagodniej tną te ostrza.

2.4) "gole z wlosem, pod wlos i zwowu z wlosem" - trzecia faza według mnie bez sensu, bo przecież po goleniu "pod włos", golenie "z włosem" nic nie poprawi, bo przecież jest mniej dokładne. Ale jeśli chodzi o kolejność najpierw "z włosem", a następnie "pod włos" to ja też tak robię, bo mam twardy zarost i po najpierw mniej dokładnym przejechaniu "z włosem", golenie "pod włos" wtedy mniej podrażnia skórę.

2.5) Na koniec użyj jakiegoś delikatnego balsamu po goleniu. (a jeśli Cię pieczę po nim, to może spróbuj spytać w sklepie z kosmetykami o jakiś delikatniejszy balsam, może Ci coś babka doradzi)


PS. Ciężko mi się postawić na Twoim miejscu, bo trądziku nie mam. Może mieć rację kolega co napisał, wyżej że podczas golenia możesz go sobie jeszcze bardziej rozprzestrzenić, więc jeśli nie uda Ci się z tym problemem poradzić samemu to powinieneś się zgłosić na wizytę do Dermatologa (lekarz od skóry) i przy okazji omawiania tego jak leczyć trądzik to możesz również temu lekarzowi opowiedzieć jakie masz problemy z goleniem i na 100% doradzi Ci lepiej niż my. ;)
 

Agrafix

New member
anonimowystul nie jestem taki mlody ze to moj poczatek przygody :)

Od dawna uzywam żelu Gillette Fusion i maszynki Fusion, żel super, maszynke tez przyzwoicie goli, po goleniu stosowałem Nivea Sensitive, ale kurewsko piecze i teraz sama wodą przepłukuje. Mój ryj po goleniu jest czerwony jak burak niestety.
Co do tych elektrycznych to nie wiem jak to sie ma do tradziku, pewnie by charatała skóre.
Co do dermatologa to kiedys chodzielm ale juz na kilku sie zawiodlem, teraz planuje isc w roznych sprawach, sek w tym ze z nimi jest tak ze szybko szybko i wychodz, a nie raz jest wiecej pisania niz dyskusji.
dzieki za rady.
 

anonimowystul

New member
Kurcze, no to nie wiem co Ci jeszcze mogę doradzić w takim razie :(.

Nie gól się, a zamiast tego przycinaj i stylizuj sobie fajną bródkę? ^^

Hmm, mówiłeś że nie masz zbyt ładnego zarostu, ja to samo, więc rozumiem, ale może jakbyś jakoś wąsa golił niedokładnie, bo z włosem, nie pod włos (wtedy by Cię tam tak nie podrażniało) i zostawiałbyś bródkę, którą byś jakoś przycinał tylko, to może by to jakoś wyglądało? ;)

A lekarzy ciuli jest dużo, ale nie wszyscy tacy są, może jak jeszcze trochę pochodzisz to znajdziesz takiego co Ci pomoże. ;)


PS. Ale lekarz to Ci raczej ma pomóc na ten trądzik, bo rzeczywiście może być ciężko znaleźć takiego co Ci doradzi a propos golenia. Ale może w jakimś profesjonalnym sklepie z artykułami do golenia, z profesjonalną obsługą Ci coś doradzą? Oni co prawda nie będą się znali na takich rzeczach jak trądzik, ale będą wiedzieli co u nich najmniej podrażnia skórę, jakie żele, kremy mają najmniej substancji, które mogą piec, itd. Z tym, że to musiałby być tak jak napisałem jakiś profesjonalny sklep z artykułami do golenia, a nie po prostu pierwszy lepszy, kosmetyczny sklep ;).
 

Agrafix

New member
Szukam dobrego laryngologa, zobaczymy co powie, mam tez zamiar po konsutacji z nim sprobowac na sobie uslug kosmetyczki, bo moze w ten sposob poprawi sie moja twarz.

dzieki za rady
 

Agrafix

New member
Dermatologa :lol: :lol: :lol:

Czy ktos z was goli sie dobra maszynka elektryczna i ma porównanie co jest ZDECYDOWANIE lepsze dla skóry? Szczegołnie jak sie ma trądzik
 
Do góry